Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Hayvanlara yapılan şiddete tepki gösterdiler!

Hayvanlara yapılan şiddete tepki gösterdiler!
  11 Aralık 2022

  A. özdemir meydan da hayvanlara yapılan şiddetler hakkında sesini duyurdu.

  Hayvanlara yapılan şiddete tepki gösterdiler!Hayvanlara yapılan şiddete tepki gösterdiler!Hayvanlara yapılan şiddete tepki gösterdiler!

        Köpeklerin nasıl öldürüldüğünü Türkiye dehşet içinde izledi      

        Cumhurbaşkanı'nın örnek gösterdiği Konya Belediyesi Barınağında çekilen hayvanlara şiddet görüntüleri sonrası tüm Türkiye'de hayvanseverler ayağa kalktı.

        Bolulu hayvanseverler de Kent Meydanı'nda bir araya gelerek basın bildirisi okudu. Bolu Barosu avukatlarından Aydan özdemir yaptığı açıklamada hayvanlara yapılan şiddetleri kınayarak; "Sayın cumhurbaşkanımızın örnek gösterdiği Konya belediyesi barınağında; köpeklerin nasıl öldürüldüğünü, şiddet uygulandığını televizyonlarda bütün Türkiye dehşet içinde izledi. 2004 yılında çıkan 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'ndan 18 yıl geçmesine rağmen, daha bakım evi kurmadılar. Devletin ilgili kurumları ise, sokak hayvanları sorununun TEK SEBEBİ BAKIMEVİ KURMAYAN KISIRLAŞTIRMA YAPMAYAN belediyeler olmasına rağmen, bazı siyasilerin ve odakların etkisi ile hedefe hayvanların toplatılması ve öldürülmesini koymaya devam ediyor" dedi.

  • ilyas13 Aralık 2022 . 14:48

   sadece köpek hakkı olmasın gündeminiz sayın baylar bayanlar insan hakkı da olsun köpekleri koruyalım tama onda hem fikiriz ama başıboş gezen köpek çetelerinin bir çocuğa saldırması ısırması da gündeminizde olsun biraz isterseniz o çocuktaki travmayı bi düşünün, evinden çıktı oynayacak yada geziyor, birden bire harıl harıl bisürü köpek koşa koşa üstüne geliyor ve hatta ısırıyor, hattaçocuk köpekten kaçarken can havliyle birdenbire yola atlıyor araba çarpıyor, olmuş şey bunlar, bunları neden düşünmüyorsunuz????? bakın bu öyle caddelerde sokaklarda başıboş gezmeleriyle olmaz, her il ve her büyük ilçede uygun bir yere bilmem kaç m2 yada dekar araziye devasa çok büyük merkezler yapılır o merkezlerin içinde sıcak tutacak kapalı yuvada olur geniş büyük ağaçlık cimenlik alanlarda olur oyun alanları hobi alanları koşabilecekleri korunabilecekleri özgürce haraket edebilecekleri yerlerde olur yani özgürlüklerinden kısmayacak herşey.... günlük yemekleri herbirinin kendi alanlarına bırakılır vs vs vs bu uzatılabilir çok büyük dev yeşillik güzel peyzajı olan bir araziye böylece onlarda rahat eder, ama dışarıda insanın gezdiği yerde tek bir başıboş köpek olmayacak ki çocuklarda korkmadan travma yaşamadan özgürce gezip oynayabilsin sokaklarda, bu iş böyle çözülür 81 il merkezi ve 55 ilçe merkeziyle başlayacak uygulama ile misal..... aranızdan bazıları şimdi köpeklerinde caddede gezme özgürlüğü vaaaar der, iyi depemizede çıksınlar, bu kadar devasa alan yapılacak daha ne
  • sanayici13 Aralık 2022 . 11:45

   öyle bir nesil geliyorki anne babayı huzur evine gönderip evinde kedi köpek besleyip yaşayan bir gençlik geliyor .Egerki evlatlarımıza sahip çıkmaz anne babaya saygı sevgi ve büyüklük kavramını ögretemezsek yandıgımızı resmidir. Ayrıca habere gelirsek şuan zabıta bile sokakta serseri gibi gezen köpeklere dokunamıyor şuan insandan daha çok medyatik ve değerliler. Ama bu eylem yapanların bir yakını bu köpekler yüzünden ölürse o zaman görmek lazım . Köpekleri zabıta kısırlaştırıyor bırakıyor insan doğal olarak şu soruyu akla geliyor köpek insana saldırıyor tecavüz etmiyorki. İslah veya barınaklarda bekletilmelidir.güzel şartlarda tabi..
  • memett12 Aralık 2022 . 15:21

   boş adamlar boş işler siz hiç 4 köpeğin bir sokak kedisini parçaladığını izledinizmi ? köpekleri ya uyutacaksınız yada millet kendi çözümünü bulacak yeter ya başlarım hayvan hakkına.köpeksiz cadde gören varmı ya bu rezalet hak hukuk cart curt martavalları bitsin ya.temizlik şart kardeşim
  • meriç köyatası12 Aralık 2022 . 13:37

   Şu kedi köpeğe gösterdiginiz hassasiyetin aynısını cocuk tacizcilerinede gösterseniz ya
  • sözde hayvanseverlere12 Aralık 2022 . 11:03

   Başıboş köpekler yuzunden cocuklarımız sokağa cıkamaz oldu. bızde hayvanseveriz lakin başıboş gezen kopeklere bır çozum bulunmalı. Hayvansever ınsanlar bir cocuk nasıl yetişiyor acaba biliyorlar mı. Emin olun bu hayvanseverleın yuzde doksanının cocuğu yoktur ki bir cocuk nasıl ve ne emeklerle yetişiyor bilsinler. daha bugun ilkokul çağıncdakı bir cocuk kopekten kacarken arabamın önune fırladı. Şimdi sorarım bu avukata ben bu çocuga çarpsaydım sana müşterimi çıkacaktı.
  • DİKKAT DİKKAT12 Aralık 2022 . 08:56

   Atatürk Bulvarında 6 başıboş köpek çete olarak geziyor. İnsanları korkutuyor, arabaları ve motorları kovalayarak kazalara davetiye çıkarıyor / trafiğin güvenliğini tehlikeye sokuyor. İlgilileri görevlerini yapmaya davet ediyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir milletin büyüklüğü, nüfusunun çokluğu ile değil, akıllı ve fazilet sahibi adamlarının sayısı ile belli olur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak