BolununSesi, yazılmayanları ve yazılamayanları yazar

Allem etti gallem etti 30 milyonu gaptı! 

Allem etti gallem etti 30 milyonu gaptı! 
  11 Ocak 2023

  Ne yaptı, ne etti, yine gaptı parayı! Belediye Başkanı ...

  Allem etti gallem etti 30 milyonu gaptı! Allem etti gallem etti 30 milyonu gaptı! 

         Ne yaptı, ne etti, yine gaptı parayı! 
         Belediye Başkanı Tanju Özcan Aralık ayı meclisinde Bahadır Acar'ın müdürü olduğu Belediyenin şirketi Bol Tar Tek için Belediyenin kasasından 30 milyon lira sermaye aktarımı istemek için hazırlık yaparken, CHP’li Meclis Üyesi Feridun Yılmaz ile karşılıklı restleşmeler yaşamış ve 30 milyon aktarma teklifini geri çekmişti.  
          Bizde Gazetemizde bu olayı gündeme taşıyarak; Belediyenin kasası bir 30 milyon daha zarardan kurtulmuş oldu" başlığıyla haber yapmıştık.         
          CHP'li meclis üyesi Feridun Yılmaz'ın muhalefeti sonucu, duyulan dedikodulardan rahatsız olan meclis üyeleri bu sermaye aktarımına dur demişti.
         Teklifi 50 milyona yükselterek tekrar meclise getirdi
         Aralık ayı meclisinde kabul edilmeyeceğini anlayınca teklifi geri çekip oylamaya sunmayan Tanju Özcan, O kararı ocak ayı meclisine şekil değiştirerek tekrar getirdi. 
          Aralık ayında 30 milyon olarak talep edilen sermaye artırımı, ocak ayında 50 milyona yükseltilerek tekrar meclise geldi. Cumhur Bandakçıoğlu ve Mansur Şen'in Ocak Ayı meclisine katılmadıklarını, Feridun Yılmaz'ın da tek başına kaldığını gören Özcan, 30 milyon liralık teklifi 50 milyon liraya çıkararak oylamaya sundu.
           Oylamada Feridun Yılmaz RED oyu verdi 
           Cumhur Bandakçıoğlu ve Mansur Şen'in Ocak Ayı meclisine katılmadıklarını, Feridun Yılmaz'ın da tek başına kaldığını gören Özcan, 30 milyon liralık teklifi 50 milyon liraya çıkararak oylamaya sundu. Millet ittifakı meclis üyelerinden sadece Feridun Yılmaz'ın RED oyu verdiği oylamada, Cumhur İttifakı meclis üyelerinden bazılarının da katılmaması nedeniyle Özcan bu kez istediğini yapmış oldu ve teklifi CHP ve İYİ Parti grubunun oyları ile meclisten geçti. Ancak daha sonra meclis üyelerinin genel isteği üzerine rakam 30 milyon liraya düşürüldü.  
         SORUYORUZ; Milyonlarca lira sermaye verilen Belediye'nin şirketinde yanlış işler mi oluyor?
        Bu güne kadar Bolu'nun milyonlarca lirasını emen, son olarak da 30 milyon sermaye artırımı verilen belediye şirketi hala ekonomik olarak düzlüğe çıkamadıysa ve zarar ediyorsa, neden hala para aktarımına devam ediliyor?
         Şirket milyonlarca lira zarar ediyorsa, Başkan Özcan'ın kendi deyimi ile kontrol edilmesi zor dediği şirket Müdürü Bahadır Acar'ın durumu ne olacak?  
          Kendi deyimi ile tek kişinin yönettiği firmayı kontrol etmenin zor olduğunu ifade eden Tanju Özcan, neden Bol Tar Tek şirketini kapatıp anonim şirkete bağladı?
          CHP'li ve İYİ Partili meclis üyeleri yanlışa neden yanlış deyip tavır alamıyor? 
          Bol Tar Tek şirketine 30 milyon lira aktarma teklifine bir tek CHP'li Feridun Yılmaz RED oyu kullanırken, diğer CHP ve İYİ Partili meclis üyeleri Bolu halkının paralarının hesabını sormadan, nasıl parmak kaldırabiliyorlar?

       8 Aralık 2022 tarihli haberimiz; 

       CHP'li Meclis Üyesi RED oyu verince, Başkan istifaya davet etti!         Bolu Belediyesi Meclisi’nin dün akşam gerçekleşen oturumunda Belediye teklifi olarak İmar Komisyonundan gelen maddeye; “Müfettiş inceler sonra Müfettişlerle uğraşmak istemiyorum” diyerek ret oyu veren CHP’li Meclis Üyesi Feridun Yılmaz’ın sözlerine sinirlenen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan; “Müfettiş ile uğraşasım yok diyorsan biliyorsun ki onun bir yolu var” dedikten sonra, Belediyenin şirketinde harcanması için 30 milyon lira aktarma teklifinin kabul edilmeyeceğini görerek, teklifi geri çekti. 

         Yerel seçimler öncesi en büyük destekçisi olan ve seçimlerin kazanılmasıyla birlikte Başkan Yardımcısı olarak A Takımında yer alan CHP’li Meclis Üyesi Feridun Yılmaz ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan arasında dün akşam karşılıklı restleşmeler yaşanınca, Belediye bütçesinden Bol-Tar-Tek ltd. şti.'ne 30 milyon aktarma teklifini geri çekti. 

         CHP'li meclis üyesinden, CHP'den uzaklaştırılan Başkan'a REST !       

         Bolu belediyesinde iki yıl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra geçtiğimiz yıl ani bir kararla istifa eden Yılmaz’ın bu istifası kamuoyunda çok konuşulmuş ve istifanın ardından da fikir çatışması olduğu iddia edilmişti. Dün akşam yaşanan tartışma ise bu iddiaları doğrular nitelikteydi.

         Bolu Belediyesi’nin, Vakıfgeçitveren Köyündeki plansız alanın, planlı alana dönüştürülmesi ile ilgili plan tadilatı teklifine ret oyu veren CHP’li Meclis Üyesi Feridun Yılmaz’ın bu kararına sinirlenen Başkan Özcan; “Niye ret oyu verdin söyle de biz de bilelim” diyerek tepki gösterdi.

        Bunun üzerine Yılmaz; “Plansız alanın plana alınmasını uygun bulmadım. Müfettiş inceler sonra Müfettişlerle uğraşmak istemiyorum” sözleriyle ret gerekçesini açıkladı.

        Bu açıklamaya daha da sinirlenen Başkan Özcan; “Müfettiş ile uğraşasım yok diyorsan biliyorsun ki onun bir yolu var. Onu yapar gider ofisinde projeni çizersin, oturursun keyfine bakarsın. Biz suç mu işliyoruz burada” ifadeleriyle üstü kapalı olarak Yılmaz’dan istifasını istedi.

         Kendisine yapılan istifa davetine “Sonuna kadar buradayım” diye cevap veren CHP’li Belediye Meclis Üyesi Feridun Yılmaz; “Bu konuyu burada kapatalım. Devam ederseniz Ben de başka şeyler konuşurum. Özelde konuşalım bunları” diye Başkan Özcan’ı uyardı.

          Belediyenin kasası bir 30 milyon daha zarardan kurtulmuş oldu        

           Bolu Belediye bütçesinden belediye şirketlerine ve kooperatiflerine 2021 yılında 150 milyon lira ayni ve nakdi sermaye aktarımı yapan Tanju Özcan, bu yıl içinde de büyük miktarlarda paralar aktarmaya devam etmişti. Başkan, bu meclis toplantısında da 30 milyon lira aktarmak için meclise teklif sunmaya hazırlanırken, Feridun Yılmaz'ın muhalefeti ile karşılaşınca, teklifinin geçmeyeceğini anladı ve teklifi geri çekti. Böylelikle Bolu Belediyesi'nin kasası bir 30 milyon daha zarardan kurtulmuş oldu.  

         Aynı meclis toplantısında millet ittifakı meclis üyeleri Cumhur Bandakçıoğlu ve Mansur Şen de 30 milyon lira sermaye aktarımına karşı çıktılar. 

          
   

  • Bolulu13 Ocak 2023 . 13:53

   Bolu Belediyesi NASA üssü. Burada Belediye bütçeleri buharlaştırılır. Belediyelerin ticaret ve üretim yapması yasaklansın. Eski KIT kuruluşları gibi arka çiftlik oluyorlar. Bu işlerin önünü açanda AKP, tabi arkadan gelen CHP belediyelerde düzene uyuyor. Sözde, iz bırakmamak için şark kurnazlığı. Neyse az kaldı ülke kaynakları topyekûn heba edildi. KIT lerde Araplara peşkeş çekildi.
  • Bolulu1413 Ocak 2023 . 10:09

   Sevgili Bolulu 14'e yorumunu yazan arkadaş; Siyasi partiler, özellikle muhalefet neden var, vatandaşa hizmet edilsin, yanlış bir şeyler varsa buna itiraz edilsin diye. Belediye CHP'de olduğu için diyorum, partinin İl ve İlçe Başkanlığındaki görevliler niye arada bir Belediye Başkanını çağırıp yanlış olan ve vatandaşın tepki gösterdiği hususları iletmiyorlar, bir şekilde iletiyorlar da Belediye Başkanı kafasına göre hareket ediyorsa o zaman çıksınlar basın toplantısı yapsınlar yapılan falanca falanca icraatleri biz tavsip etmiyoruz desinler. Sustukları için kabul etmiş gibi görülüyorlar, peki Belediye seçim zamanı oy istemeye geldiklerinde ne diyecekler, size falanca falanca hizmetleri yapacağız yeniden oyunuza talibiz, peki vatandaş ne diyecek siz falanca hususlarda neden sessiz kaldınız, demek ki siz bu işi yapamıyorsunuz diyecek. Tabi burada konular ne kadar çok çoğalırsa bir daha seçilme şansı o derecede artıyor. Alaaddin Başkan zamanında devamlı basın toplantıları yapılır, vatandaşın hakkı hukuku korunmaya çalışılırdı, şimdi neden aynı özen ve itina gözetilmiyor. Bir sürü ithamlar var, neden hep bir suskunluk. Bu arada Ak Partinin sevgili yöneticilerine de aynı soruları sormak lazım, neden bir sessizlik, daha önce Aladdin Başkana yöneltilen benzer ithamlar olduğu için mi sessiz kalıyorsunuz, yada konuşuyorsunuz ama vatandaş mı bunları bilmiyor. İlginç bir memleketimiz var, Allah sonumuzu hayır etsin.
  • Aladağ 13 Ocak 2023 . 10:09

   Bu ülkede hangi siyasetçiye ya da bürokrata nerden buldun diye soruldu mu hiç. Hangi bürokrat, hangi siyasetçi yüzü kızararak basının önüne çıktı. Halk da uygun, yöneticiler de uygun. Toplumun çoğu menfaat peşinde, avanta peşinde. Hal böyle olunca kimse böyle akçalı işlere ses çıkarmıyor. Nasılsa bana da sıra gelir diye. Bu böyle devam edip gidiyor. Kişiler, partiler, dönemler değişiyor ama bu durum değişmiyor. Birileri paralarımızı çatır çatır yiyor. Hani temiz siyaset, hani şeffaflık, hani hesap verebilirlik.
  • Bolulu 14'e13 Ocak 2023 . 09:15

   Bolulu 14 güzel söylemişsin fakat Başkan seçildikten sonra CHP yönetimlerini sürekli hiçe saydı, keza meclis üyeleri ve Başkan Yardımcıları da öyle. Partiyi hiçe saymaları o ve çevresindekilerin artık siyasi bir beklentilerinin olmadığını gösteriyor zaten, bu saatten sonra chp'den o ve yanındakilerin bir yere aday olma lüksü kalmadı gibi birşey..
  • Bolu13 Ocak 2023 . 04:37

   Boluyu seviyorum
  • 14bolu12 Ocak 2023 . 19:49

   Bu şirketin ne iş yaptığını bilen varmı ? Yani işi nedir icraatları nedir? Ne iş yapar aylardır bunca sermaye nereye gitmektedir bilen yazsın bilgilenelim sırf bahadır hatrı için mi duruyo burası anlayamadık başkan aydınlat bizi
  • Habib 12 Ocak 2023 . 17:09

   Ya arkadaş bu şirket ne iş yapar.belediyenin aslı görevi şirket mıdır? Hep algı reklam hiç mi sağlam işiniz olmaz.
  • İcra12 Ocak 2023 . 12:49

   Meclis üyelerinin seçimi yapılırken mali durum belgesi istenmeli. Ayrıca iş kolu belediye faaliyetleriyle örtüşenlerin mesleklerinden bu süre zarfında feragat etmesi gerekir. Bütün beledeyi meclis üyelerinin, başkan yardımcılarının, şirket müdürlerinin ve yakınlarının mal varlıkları araştırılsın.
  • Bir bilen12 Ocak 2023 . 11:10

   Tanju özcan meclis üyelerini tek tek avlıyor İşin garibi o meclis üyeleri de avlanmak için ayağa kalkıyorlar
  • İ-H-G12 Ocak 2023 . 10:53

   Bu şirket ne iş yapar
  • Bolu12 Ocak 2023 . 10:46

   Bende boluyu seviyorum..
  • Bolulu1412 Ocak 2023 . 10:40

   Burada yapılan yorumlar mutlaka Tanju Başkana gidiyordur, hatta dosyalanıp da gidiyordur ve her yorumdan kendisinin haberinin olduğuna neredeyse kesinlikle eminim. Eğer haberi yoksa ya da haberinin olmaması istendiğinden dolayı haberi yoksa yandı gülüm keten helva, bunu düşünmek dahi istemem. Haberi varsa eğer şahsen benimde aralarında olduğum büyük bir grubun ağzı ile kuş tutsa kesinkes oy alamayacağını da biliyordur. O zaman akla gelen soru şu, madem bu yorumları biliyor ve bu yorumların ve haberlerin yanlış ve kasıtlı olduğuna dair basın toplantısında veya meclis toplantısında açık ve net bir şekilde açıklamalarda bulunması gerekir, ha bu gazeteyi muhatap almıyor da yapmaz şeklinde bir karşı görüş varsa buna ancak gülünür, çünkü Bolu'da en çok okunan ve yorum yapılan haber sitesi burası. Burada yapılan eleştirileri biliyor, okuyor ve cevap vermiyorsa o zamanda akla bu iddialar doğru verecek cevabı yok veya aman zaten bu dönem dışında aday olmayacağım ben bildiğimi okurum, kim ne derse desin kafama göre takılırım diye hareket ediyordur. İşin ilginci Bolu'da CHP İl ve Merkez İlçe Başkanlığı ve bunların başında çok kıymetli Başkanları, yardımcıları, yönetim, disiplin kurulları vs yani pek çok teşkilat görevlileri var ve işin kötüsü onlarda bu haber/yorumları okuyorlar evet aynen bizim gibi okuyorlar, sadece okuyorlar, sadece bakıyorlar.
  • belediye12 Ocak 2023 . 10:31

   Masal oldu gitti kendi partisi bile sırtını çeviren birine ne derseniz kulak arkası yapar derdi Bolu değil derdi geleceğini garantiye almak
  • Meclis üyeleri saksı mı?12 Ocak 2023 . 08:31

   Askerde iki koyun verdi komutan bize ''kurbana kadar besleyip keseceğiz'' diye. Biz de ne bilelim hayvan aç kalmasın diye verdik yemi, verdik yemi. Bir sabah geldik ki hayvanlar can çekişiyor. Bol beleş bulunca yedikçe yemişler. Ne bilelim biz karşımızdakini insan gibi sandık, Yer yer, doyar bırakır sandık. Sonra öğrendik ki bu mallar yedikçe yermiş, doyduklarını anlamaz, şişer patlarlarmış. Nereden aklıma geldi bilmem bu hikaye. Her neyse Tanju'nun vardır bir bildiği.
  • Gerçek12 Ocak 2023 . 07:50

   Hepsi planlı bir şekilde gibi görünüyor.Meclis üyeleri ticaretle uğraşan insanlar.Aman bize zarar gelmesin biz yolumuza bakalım derdinde bence.Ama bir daha CHP ye asla oy moy yok.Tancu nerde olursa oraya oy falan yok kendi adıma.Bolunun sorunlarının üstüne daha da sorun ekledi.
  • Sıfır noktasından meclise11 Ocak 2023 . 23:52

   Şahısların birçogu sivil hayatta ticareten sıfır noktasına inmiş kisilerdi şimdi mecburen istenilenlere uymak zorundalar gibi geliyor insanın aklına .
  • Vatandas11 Ocak 2023 . 22:47

   Tanju Ozcan cok çok uyanık birisi. Tüm belediye yi yöneteceği başkan yardımcıları ve mudurlerle donatti. Encümeni zaten itiraz edenleri saf dışı etti. Diğerleri acaba bizde bir arpalik düşermi peşinde. Dışarıdan görünen böyle. Bolu ya yazık oluyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bilgi insanı şüpheden, iyilik acı çekmekten, kararlı olmak korkudan kurtarır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Ücretsiz ön muhasebe programı Bartın Çekici