BolununSesi, yazılmayanları ve yazılamayanları yazar

Gölköy Yürüyüş Yolu

Gölköy Yürüyüş Yolu
  14 Ocak 2023

  Gölköy Yürüyüş Yolu Gölköy, Bolu için bulunmaz nimet. Bolu'da ...

  Gölköy Yürüyüş Yolu

        Gölköy Yürüyüş Yolu 

         Gölköy, Bolu için bulunmaz nimet. Bolu'da yaşayanlar her ne kadar buranın kıymetini bilmese de, nefes alınacak, spor yapılacak, dinlenilecek doğa harikası bir yerdir burası. Gölün etrafını boydan boya kat eden bir yürüyüş yolu var. Her kim yaptıysa bunu emeğine sağlık. Ancak bu yolun ağaçlandırma yapılan bir kısmı var, kimin aklına geldiyse yürüyüş yoluna ağaç dikmişler.

  • Aladağ 17 Ocak 2023 . 11:40

   Bolulu 14e, ülkemiz maalesef böyle. Ben yaptım oldu zihniyeti var. Yapılan şeyler devamlı değil, bir şey yapılıyor devamı gelmiyor. Kimse sorgulamıyor, soru sormuyor, tepki göstermiyor. Bireyler olarak biz tepkimizi gösterebilrsek böyle şeylere ileri için daha iyi olur.
  • Bolulu1417 Ocak 2023 . 11:21

   Sevgili Aladağ; Gölköyde şu anda da bir yürüyüş yolu var, yok diyen yok. Ancak Alaaddin Başkan zamanında bordür taşlarıyla sınırları belirlenen, zemini yapılan yol artık yok, o zaman çok para harcanarak yapılmıştı, o zaman da Gölköy artık bir aile yeri olacaktı ama nedense bir türlü ilgilenilmediği için o bordür taşları kalmadı, sadece patika şeklinde bir yol kaldı, gerçi yürümek için illa özel bir yer olmasına gerek yok. Benim amacım yapılan yola sahip çıkılmadığı için bozulup kötü bir görüntüsünün kaldığını belirtmek.
  • Aladağ 16 Ocak 2023 . 22:10

   Bolulu 14e, 1 ay önce yürüyüş yolunda gölün etrafını yürüdüm. Yol fena değil, bir kaç yerde ağaç dalları yüzünden yürümüyor ama kısa bir mesafe. Onun dışında yürüyüş yolu bütün gölü kat ediyor.
  • Bolulu1416 Ocak 2023 . 12:35

   Sevgili Aladağ; yürüyüş yolu var ama nasıl var, Alaaddin Başkan zamanında yapıldığı gibi mi, yoksa mezbelelik mi? Bu arada Aladdin Başkan tarafından oraya bir sürü para harcanarak yürüyüş yolları falan yapıldığı zamanda arkasının gelmeyeceğini tahmin ettiğim için boşa giden para olarak görmüştüm, zaman beni haklı çıkardı. Bir yatırım yapılıyorsa onu takip etmek, bakımlarını yapmak, koruyup kollamak lazım yoksa bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur demişler.
  • Aladağ 16 Ocak 2023 . 11:38

   Bolulu 14e Yürüyüş yolu hala var, bütün gölü kat ediyor. Bir tek germenin olduğu yerde yok. Bir kaç yerde de çalılık kaplamış yürüyüş yolunu. Ama onun dışında yürüyüş yolunun durumu iyi. Bir de bu ağaçlandırma için sürülen kısa bir yer var. Bunların dışında 6 7 kilometrelik bir parkur burası, bir bir buçuk saat arasında sürer yürüyerek. Ancak ülkemin işleri işte. Akıl sır ermez. Burası Ankarada, istanbulda olsa insanlar bayılır, dört köşe olurlar. Fakat biz Bolu'da yaşayanlar pek kıymetini bilmiyor buranın. Belediye burayı tamamen alsa, bir kaç tesis kursa abartmadan süper olur. Girişte para alınıyor ancak ortada hizmet yok. Köylüler girişte sadece bilet kesiyor. Temizlik yok, kontrol yok. Ormanın içine aracıyla girenler mi dersiniz, ormanda off road tapanlar mı dersiniz. Böyle güzel bir yere yazık oluyor.
  • Bolulu1416 Ocak 2023 . 10:30

   Yanlış hatırlamıyorsam Alaaddin Başkan epey bir maliyetle buraları yürüyüş yolu yapmıştı, kenarlar bordür taşları, zemin döşemesi ayrı bir şekilde. Bakarsan bağ misali olmuş, ayrıca girişte para alıyorlar ya, bakımı iyi yapmışlar. Yani aldıkları paranın hakkını vermişler. Sahi Gölköye girişten niye para alınır ki, alınan paralar ne yapılır ki?
  • Egitimci15 Ocak 2023 . 19:10

   Gereğinden fazla köpek sevdası yetti artık.Besleywcekseniz alın evinize besleyin.Milletin piknik yaptıgı bir terde gerek varmı kısırlaştırılmadan bunca köpegìn dolaşmasına?
  • Gölköy 15 Ocak 2023 . 15:38

   Senelerce orada yürüdüm sabah erken saatlerde araba ve piknik yapan olmadığı için rahatlıkla asfalt yolda yürüyebiliyor. Benim yürüdüğüm dönemlerde tek tük köpek olurdu. Yürüyüş için harika bir yer. 6.4 km.
  • Vatandaş 15 Ocak 2023 . 11:27

   Bizde bu konuyu araştırdık bu fidanları DSİ dikmis Gölköy barajı DSİ nin oldugu için kimse bişi yapamıyor buraya
  • Aladağ 15 Ocak 2023 . 10:59

   Köpekler ayrı bir yazı konusu. Daha önce Gölköyde hiç başıboş köpek yoktu, 4 5 tane enik ile bir kaç tane yetişkin köpek gördük sadece. Burada besleme yapılırsa köpekler burada olmaya, üremeye devam eder. Pek yakında Gölköyde köpek ısırdı diye haber çıkar zaten
  • Bir vatandaş15 Ocak 2023 . 10:35

   Gölköy baraj gölü çevre düzenlemesi projesi ne zaman başlıyor.
  • Turkan15 Ocak 2023 . 00:16

   40 tane Iri boy Candost kopeklerin arasinda cesaretiniz varsa yuruyunuz

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Ücretsiz ön muhasebe programı Bartın Çekici