BolununSesi, yazılmayanları ve yazılamayanları yazar

Vatandaşın durumu işte bu !

Vatandaşın durumu işte bu !
  17 Ocak 2023

  Vatandaşın hali bu fotoğrafta net bir şekilde görünüyor ! ...

        Vatandaşın hali bu fotoğrafta net bir şekilde görünüyor !

        Burası Adliyenin icra servisi veya postane değil. Bir muhtarlıkta alıcısını bekleyen çoğunlukla icra ve mahkeme tebligatları yığını, vatandaşın durumunu tüm çıplaklığı ile gözler önüne seriyor.            

         Postacılar adresinde bulamadığı tebligatları mahalle muhtarlarına bırakıyor. Mahalle muhtarlarına bırakılmış olan tebligatlar, alıcısına ulaşmış sayılıyor.

          Tebligatların büyük bir çoğunluğunun icra dairelerinden gönderildikleri gözlenirken, vatandaşın borç içinde yaşadığı ve ödeyemediği için de icralık ve mahkemelik olduğu gerçeğinin ispatı da bu fotoğrafta net bir şekilde görülebiliyor.    

  • Aladağ 19 Ocak 2023 . 12:07

   Memette, burda suç hem bu şehri bu hale getiren üst akılda hem de şehir sakinlerinde. Bir kere gereksiz yere araba kullanılıyor Boluda. Bunun başka açıklaması yok, yürüyeceğiz bu kadar basit. Yürüyerek on yirmi dakika süren mesafeler için araba kullanmak gereksiz. Trafikte sinir stres sahibi olacağına yürüyeceksin. Gelelim üst akıla, şehir iyi genişledi. Şehrin yeni gelişen yerleri trafik açısından iyi gibi. Geniş caddeler, yeterli park alanı. Ancak sorunlar var. En önemlisi kalıcı konutlar mevkini şehrin güneyine bağlayan tek bir arter var. Bu da yetersiz. Kuzey güney bağlantısı için yeni bir rota lazım, ama nerden. İkincisi gerek cici taksi, gerekse de hisar taksiden geçen yollar yetersiz, buna çözüm de yok. Şehrin konut alanları yayıldı, yaşam alanı yayıldı ancak şehrin merkezi hala izzet Baysal caddesi. Herkesin orayla işi olduğu için trafik bir türlü bitmiyor. Adliyenin, il tarım müdürlüğünün, tapu müdürlüğünün taşınması gibi önlemler olumlu ancak yine de kuzeyden güneye geçmek sorun. Bu vizyon boluda yoktu, hala yok. Belediye vatandaşın arazisinin yarısını bu işler için alıyor ancak ortada bir icraat yok.
  • Ersan Türk 19 Ocak 2023 . 10:30

   Almanya bizi kıskanıyor diyenler görsün. Ülke Batmış Durumda
  • memett19 Ocak 2023 . 09:55

   bunların hepsi değilsede %99 zu trafik ceza tebliği .Boluya haraç kapısı yapılan tüm Boluya giriş il yollarındaki EDS ler sağolsun müsebbiplerine herkes sövüyor .Yeminle şehiriçi herhangi bir yerde işin varsa otonu park için iki üç tur yer arıyorsun araç çok millet aç çok araç olunca eds nin müşterisi çok .bunu gelmiş geçmiş Tüm Belediye Başkanları ve meclisleri için söylemek lazım REZİL BİR ŞEHİR PLANLAMASI VAR alt geçit sistemimiz uyduruk kaldırımlar uyduruk tek yön uyduruk göbekler uyduruk nedenmi ? Belediye TÜM ŞEHİRİÇİ RUHSATLI YAPILARA OTOPARK ZORUNLULUĞUNU ADAM GİBİ GETİRİP UYGULATAMADIĞI İÇİN parasını alıp kaldırıma park et dersen olacağı bu
  • veli18 Ocak 2023 . 09:38

   fazla muhtarlar ılgılemıyorlar ..teblıp muhtar bırakıp haber veremıyorlr
  • Tevfik18 Ocak 2023 . 07:47

   acaba bu icra zarflarının sahipleri oylarını hangi partiye verdiler ve bundan sonra hangi partiye verecekler
  • Yolcu18 Ocak 2023 . 07:20

   Almanya bizi kıskanıyooo
  • - Kolonya !18 Ocak 2023 . 03:47

   Yığınla icra tebligatı! Bence de fazla söze gerek yok. Hem haber içeriği hem de fotoğraftaki yığının üzerinde gözüken tuvalet kağıdından vatandaşın hâli ve durumunun vahameti tüm çıplaklığı ile gözler önüne serilmiş gerçekten.
  • GOCABOLULU 18 Ocak 2023 . 00:51

   Vatandaşa hizmet götürürken alt yapı üst yapı dikkate alınmıyor. Koca koca binalar yapılıyor otoparkları küçücük. Adliye değil sadece tüm kamu kurumlarında aynı sorun var. Hastanesi öyle, belediyesi öyle, vergi dairesi öyle, okulları öyle.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Ücretsiz ön muhasebe programı Bartın Çekici