BolununSesi, yazılmayanları ve yazılamayanları yazar

Yolları genişletmeyin, duba kirliliği de yaratmayın!     

Yolları genişletmeyin, duba kirliliği de yaratmayın!     
  17 Ocak 2023

  Yolları genişletmeyin, duba kirliliği de yaratmayın! Bolu'da şehrin hemen ...

         Yolları genişletmeyin, duba kirliliği de yaratmayın!     

         Bolu'da şehrin hemen her yerinde yarım yamalak yapılan kaldırımların kenarlarına araçlar park etmesin diye binlerce adet şekli bir şeye benzemeyen minik dubalar monteleniyor.

        Güya genişletilen caddelerimizin gayet müsait olan kenarlarına yine bir dünya paralar verilerek alınan dubalar çakılıyor.

         Caddenin kenarına park yapılmasın istiyorsanız, caddeyi neden genişlettiniz o zaman?

         Aşağı Soku Mahallesi'ne giden Adliye'nin yanından geçen biri park için üç şerit genişliğindeki yola bugün dubalar çakılarak, yolun Adliye tarafına park yapmak yasaklanmış oldu.  

        Adliye'nin bahçesine vatandaş aracını çekemiyor. Karşı tarafta ise yol iki şeritlik ve daha dar. Otobüs durağını da hesap edersek sadece 3-5 aracın park edebileceği kısa bir alan kalıyor.

        Şehrin hemen her yerinde durum aynı. Yollar genişletilirken, araçlara park yapacak alanlar meydana geliyorsa da, daha sonra buralar dubalarla yasaklı hale getirilerek yok ediliyor.

         Şehrin hemen her yerinde büyük bir duba kirliliği yaşanıyor. Bu dubalar birçok otomobilin tamponlarını çarpması sonucu maddi zararlara neden oluyor.  

  • Bolulu20 Ocak 2023 . 08:24

   Sıkı, iptal edilmeyen para cezası kesilse dubaya gerek yok. Almanya polis devletidir. Babası olsa cezayı iptal etmez. Bizde Park cezası kesilse bir telefona bakar iptal olur. hakkaniyet yapılamadığı içinde böyle komik çözümler anca bizim memleketimizde uygulanır, birileri de duba işinden sektör yaratır. Vali dahi olsa yaz cezayı bak nasıl düzelir memleket.
  • Nurettin.18 Ocak 2023 . 22:56

   Atatürk'ün dediği gibi; muasır medeniyetler seviyesine erişebilirsek, sen,ben,o,şu,bu oralara araç çekmez/çekmeyiz.Belediye de bu dubaları buralara çakmak zorunda kalmaz.Önce sorumluluğu kendine aramalısın...
  • Yorum18 Ocak 2023 . 14:02

   Ne alakası var ya daraltma ile çizgi var görmüyor musunuz. Bisiklet yada motorbisiklet ,emniyet şeridi gibi zaten ayrılmış. Araçlar üzerine çıkınca duba ile ayırmak zorunda kalınmış. İkinci adliye çevresine ve kamu kurumları etrafı park yapılmamalı. ben ce güzel.
  • Bolulu18 Ocak 2023 . 13:56

   Duba' cı saltanatı. Güel pazar. Sarf malzemesi gibi sürekli yenile. :)))))) Türkiye dubacıları sevdi. Avrupa'da hiç görmediğim bir uygulama.
  • NEREYE PARK EDECEĞİZ18 Ocak 2023 . 11:39

   bu ınsanlar arabalarını nereye park edecek cebimize mi sokalım arabayı.
  • Hüdaverdi18 Ocak 2023 . 10:24

   Yarına sırıtmaktan bu hale geldik. Belediyecilikte tarih yazan Bolu.
  • Sucu18 Ocak 2023 . 09:51

   Sular yok sulaaaar borazanlarda, sular yok, tuvalette kaldım.
  • malkoçoğlu18 Ocak 2023 . 09:14

   Adliye girişi karşısındaki 4301. ve bağlantılı sokak yollarının daha aktif hale getirilmesiyle adliyeye gelen vatandaşlar açısından bir nebze park sorunu hallolabilir. Ancak O yollar müsait olduğu halde genişletilerek, kaldırım düzenlenmesinin de yapılması acilen gerekmektedir.
  • Melahat18 Ocak 2023 . 01:38

   1. Her ‘genişletilen caddelerimizin gayet müsait olan kenarlarına’ araç park edilecek diye bir kural yok. Güvenlik vb. nedenlerden dolayı araç park yasağı alınabilir. Yoğun kullanım gerektiren alanların otopark sorunu en başında düşünülmeli. 2. Sanki ‘bir şeye benzemeyen minik dubalar’ yerine trafik levhası koysalar anlayıp aracınızı park etmeyeceksiniz.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Dün, dünle beraber gitti cancağızım; bugün yeni şeyler söylemek ( yapmak ) lazım.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Ücretsiz ön muhasebe programı Bartın Çekici