Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Hiç Başka Çare Yok……

Hiç Başka Çare Yok……
  18 Ocak 2023

  Hiç Başka Çare Yok…… Sayın okuyucalarım, malumunuz, hayat çok ...

         Hiç Başka Çare Yok……

         Sayın okuyucalarım, malumunuz, hayat çok pahalı. Enflasyon gittikçe artıyor. Şurası bir gerçekki, enflasyon düşse bile pahalılık düşmez. Ohalde: Devletimizin yapacağı tek şey İSRAFI ÖNLEMEKTİR…. Yeterki karar verilsin, çok kolay, bir emre bakıyor. BAŞKA ÇARE YOK – KABULLENİN.

        Sırasıyle: Gündüz ışığı olduğunda elektrikler yakılmayacak, özellikle devlet dairelerinde (bizim yıllarımız öyle geçti)

       Beyaz plakalı resmi arabalar asla bir hizmete veya bir sefere çıkamayacak. Resmi dairelerde, bankalarda, belediyelerde hava güneşli ve sıcakken DOĞALGAZ israfı yapılmayacak. Her memur veya müdür babasının malıymış gibi kırtasiye saltanatı yapamayacak, yere düşen bir toplu iğne bile kaldırılacak.

         ASIL ÖNEMLİSİ: HALKIMIZIN BESLENMESİDİR- ÜRETİMİ DESTEKLEMELİDİR. Ohalde: DEVLETE DÜŞEN ASIL GÖREV TARIM BAKANLIĞI YAPISINI ESKİ HALİNE DÖNÜŞTÜRMEK.

      1985 yılında kapatılan Ziraat, Veteriner, Orman Genel Müdürlüklerini ve İL-İLÇE Teşkilatlarını yeniden açmaktır. Çünkü köylünün- Çiftçinin tek uğrak yeri olan bu daireler kapatılınca üretici sahipsiz kalmıştır.

       Bütün Ziraat- Veteriner ve Orman hizmetleri köylüye parasız olmalıdır

       Devlet üretme çiftlikleri, Haralar kendi meslek munsuplarına verilmelidir. Ve bütün bunların yanında, Tarımı ve Hayvancılığı mahveden ŞEHİRLEŞME ve BÜYÜK ŞEHİR YASASI derhal iptal edilmelidir. Derhal MAHALLE yapılan köyler eski statüsüne kavuşturulmalıdır. Köyleri mahalle yaptınız, hem üretim bitti ve hemde kırsal alan nufüsu azalttı, şehirlerde toplu sorunlar çoğaldı.

         HİÇ BAŞKA ÇARE YOK. Tedbirler alınmazsa,paranız olsa bile AÇ KALACAKSIN .

         Dumlu DEMİRCİOĞLU

  • Bîçare20 Ocak 2023 . 08:37

   Evet durum vahim gerçekten. Fakat buna biz sebep olduk ve cezamızı çekiyoruz. Yine de herşey bitmiş değil. Başka bir çare var hocam; Çaresiz değiliz, çare biziz. Son çare! Fırsatı kaçırmazsak! Bu kör düğüm çözülmeyecek anlaşıldı. Çünkü gittikçe sıkıştırılıyor. Çözmeye çalışmanın anlamı yok artık. Tek çare kesmek. Kılıç mı? : Geliyor...
  • Aladağ 19 Ocak 2023 . 11:54

   Bolu ilinde tarım ve hayvancılığa en uygun yer Bolu şehir merkezinin bulunduğu ova. Gerede, dörtdivan, Yeniçağa bölgesi havacılık için uygun, tarım için iklim uygun değil. Hal böyleyken Bolu ovasına kurulan şehir genişledikçe genişliyor. Şehrin etrafındaki verimli arazi her geçen gün daha da azalıyor. Köylüler arazi satışından gelen para karşısında kayıtsız kalamıyor. Tarlalar, bahçeler parsel oluyor. Bu döngü ülkenin her yerinde devam ediyor. Nerdeyse ülkedeki tüm şehirler ve büyük ilçelerde aynı şey oluyor. Ülkenin en verimli tarım arazilerinin bulunduğu Marmara bölgesi ile kıyı egede ülke nüfusunun üçte ikisi yaşıyor. Ve biz hayat pahalılığından dert yanıyoruz Uçan giden et, süt, peynir fiyatlarına şaşırıyoruz. Gıda malzemelerinin sürekli artmasına şaşıyoruz. Üreten olmayınca, maliyetler böyleyken çok da şaşırmamak lazım. Birgün betonun yenemeyeceğini halkımız anlayacak ancak o zaman iş işten geçmiş olacak.
  • Durmuş Boran19 Ocak 2023 . 10:55

   Ellerinize sağlık.Şehirli olduk diye ekip biçmeyi ve üstümüz kokmasın diye hayvancılığı bıraktık.Her şeyi dışarıdan almaya başladık.o nedenle insan sağlığı ile oynadık.Öncelikle köy okullarının, Öğretmen okullarının açılması,ziraatcıların ve veteriner lerin köylü ile içiçe çalışmasının sağlanmasının yararlı olacağı kanaatindeyim.'KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR:,
  • deli19 Ocak 2023 . 09:00

   İtibardan tasarruf olmaz...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak