Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

7 yaşındaki çocuğu fidye için kaçırmış 

7 yaşındaki çocuğu fidye için kaçırmış 
  23 Ocak 2023

  7 yaşındaki çocuğu kaçıran hırsız esnaf tarafından yakalanarak darp ...

        7 yaşındaki çocuğu fidye için kaçırmış 

        Olay, saat 10.00 sıralarında Alpağut Mahallesi'nde meydana geldi. Kayseri'den geldiği öğrenilen ve sokakta kalan O.Ö., Mert Ö.'a ait villanın bahçesinde köpeği ile oynayan 8 yaşındaki Ö.B.Ö,'yü gördü. Çocuğun ailesinin evde olmadığını fark eden O.Ö. yaklaşık 1 saat gözlem yaptı ve çocuğun eve girmesini bekledi. Çocuk eve girdiği an O.Ö. bahçede bulunan 'Golden' cinsi köpeği dışarı çıkarıp sakladı. Şüpheli, daha sonra bahçede köpeğini bulamayan çocuğa köpeğinin yerini bildiğini söyledi. O.Ö. köpeğini bulma vaadiyle kandırdığı çocuğu, yaklaşık 1 buçuk kilometre uzaklıktaki Yaşamkent Mahallesi Kalıcı Konutlar mevkiinde bulunan iş merkezinin çatısına götürdü.

         Ellerini ayaklarını bağladı ağzını da kapattı 

         O.Ö., burada, küçük çocuğu plastik sandalyeye oturtup, bantla ağzını kapatıp, kollarını ve bacaklarını bağladıktan sonra çocuğu kaçırdığı evin olduğu bölgeye fidye istemek için gitti. Çocuğunu evde bulamayan annenin yardım çığlıkları sebebiyle evin önünde bulunan kalabalıktan korkan O.Ö. panikleyip koşarak kaçmaya başladı.

          Kovalamaca sonucu yakalandı, linç edilmekten polis kurtardı 

          Çocuğun babası M.Ö., vatandaşlar ve polis tarafından kovalanan şüpheli yaklaşık 15-20 dakikalık koşarak kovalamacanın ardından Kılıçarslan Mahallesi'nde bulunan bir manavın önünde yakalandı. Linç edilmekten polis ekipleri sayesinde kurtulan şüpheli ifadesi alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.

          Çocuğu fidye için kaçırmış 

          Emniyette ifadesi alınan şüpheli, çocuğu fidye için kaçırdığını ve Asayiş Şube Müdürlüğüne 50 metre uzaklıkta bulunan iş merkezinin çatısına sakladığını itiraf etti. Tarif edilen adrese giden aile ve polis ekipleri çocuğu ağzı ve vücudu sandalyeye bantlanmış halde buldu. Sağlık kontrolünden geçirilen çocuğun herhangi bir sorunu olmadığı öğrenildi. Çocuğu kaçıran şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

           Adliyeye çıkarıldı      

           7 yaşındaki Ö.B.Ö’yü kaçırarak, ellerini, ayaklarını ve ağzını koli bandıyla kapatıp, Asayiş Şube Müdürlüğünün 50 metre ilerisindeki açık çatı katında saklayan ve ardında fidye istemek için çocuğun evine gidence yakalanan O.Ö.’nün ifadesi ortaya çıktı.

         Sivil polisler ve vatandaş tarafından Kalıcı Konutlarda yakalanarak gözaltına alınan ve Asayiş Şubesinde ifade veren O.Ö., çocuğu kaçırdıktan sonra olay yeri olan eve geri geldiğini belirterek; “Önce çocuğun bahçede köpekle oynadığını gördüm. Sonra çocuk eve girince bir anlık dalgılıktan faydalanıp, köpeği çalarak evin karşısında bulunan bir direğe bağladım ve ardından markete gidip koli bandı aldım” dedi.

         Amacının para istemek olduğunu da belirten O.Ö., “Tekrar eve geldim ve çocuk bahçede sonradan öğrendiğim pati isimli köpeğini arıyordu. Bende köpeğin nerede olduğunu bildiğimi söyleyip, onu MOBESE kameralarının görmediği yerlerden Asayiş Şubesinin 50 metre ilerisinde bulunan iki katlı binanın açık çatı katında bulunan bir sandalyeye oturtup, elini, ayaklarını ve ağzını sandalyeye bağladım. Çocuğa basanın zengin olup olmadığını sorduğumda, ‘Orta tabaka’ diye cevap verdi. Sonra gönüllerinden ne koparsa fidye istemek için eve geri döndüm. O sırada çocuğun anne ve babası feryatlar içindeydi. Ağzımdan, ‘Çocuk’ kelimesini kaçırınca benden şüphelendiler ve kaçmaya başladım. Baba sürekli olarak, ‘Yakalayın çocuğumu kaçırdı’ diye bağırıyordu. Sonra da devriye gezen iki sivil polis ve vatandaşlar tarafından yakalandım. Askerden yeni gelmiştim ve paraya ihtiyacım vardı. O yüzden bu işe kalkıştım. Çok pişmanım” diye ifade verdi.

  • Ahmst24 Ocak 2023 . 19:20

   Allah korusun.. Çocuğu tek başına bırakıp gidenlere ne demeli.
  • MEMETEMMİ24 Ocak 2023 . 11:07

   YÜCE ADALETİN CEZASINI VERECEĞİNDEN EMİN OLALIM.BÖYLE İNSANLARDAN ALLAH KORUSUN ÇOK TEHLİKELİ BİR DURUM ÇOK KORKUNÇ BİR DURUM BEYİNSİZLİĞİN SON HADDESİ

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak