BolununSesi, yazılmayanları ve yazılamayanları yazar

 Uğur Mumcu katledilişinin 30’uncu yılında anıldı       

 Uğur Mumcu katledilişinin 30’uncu yılında anıldı       
  24 Ocak 2023

  Uğur Mumcu katledilişinin 30’uncu yılında anıldı Uğur Mumcu’nun katledilişinin ...

   Uğur Mumcu katledilişinin 30’uncu yılında anıldı       

         Uğur Mumcu katledilişinin 30’uncu yılında anıldı        Uğur Mumcu’nun katledilişinin 30’uncu yılında, Uğur Mumcu Parkı'nda anma töreni yapılarak karanfiller bırakıldı.

         Gazeteci, araştırmacı ve yazar Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993 tarihinde arabasına konulan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybetti. Mumcu’nun hayata veda edişinin 30’uncu yılında Bolu’daki Uğur Mumcu parkında anma töreni düzenlendi. 

        “Bugün onların laik ve özgür bir ülke hayali ne yazık ki gerçekleşmiş değildir.”

         Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk konuşmayı Atatürkçü Düşünce Derneği Bolu Şube Başkanı Raşit Aydın yaptı. Aydın, Uğur Mumcu gibi insanların unutturulmayacağını belirterek, “Bugün onların laik ve özgür bir ülke hayali ne yazık ki gerçekleşmiş değildir. Onların açtığı yolda mücadelemiz sürecektir ve inanıyoruz ki güzel günler göreceğiz. Karanlıklar dağılacak ve özgürlük ülkemizin üzerinde bir yıldız gibi parlayacaktır. Uğur, ‘Vurulduk ey halkım, unutma bizi’ diyordu. Biz onları unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

        “30 yıl geçmesine karşın onu katledenler, azmettiricileri hukuk önüne çıkartılamamış ve cinayetin sis perdesi aralanamamıştır”

          Bolu Barosu Genel Sekreteri Esin Dolapçı, Uğur Mumcu’nun hukuk alanındaki çalışmalarının kaynak gösterildiğini belirterek, “Uğur Mumcu ülkemizin aydınlık geleceği için kalemini korkusuzca kullanan cesur bir gazeteciydi. Ama bizim için aynı zamanda önemli olan Uğur Mumcu’nun hukukçu kimliğidir. Bilindiği üzere kendisi irade hukuku dalında öğretim üyesi olarak da görev yapmıştır. Bizler Uğur Mumcu’yu literatürde kaynak göstererek, hukuk pratiğine ilişkin isabetli tespitlerini hala kullanmaktayız. Maalesef aramızdan ayrılışının üzerinden 30 yıl geçmesine karşın onu katledenler, azmettiricileri hukuk önüne çıkartılamamış ve cinayetin sis perdesi aralanamamıştır” ifadelerini kullandı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Ücretsiz ön muhasebe programı Bartın Çekici