Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

BOLU POLİSİ YETERLİ Mİ?

BOLU POLİSİ YETERLİ Mİ?
  9 Mart 2023

  BOLU POLİSİ YETERLİ Mİ? Vatandaş olarak bu soruyu sormak ...

  BOLU POLİSİ YETERLİ Mİ?

        BOLU POLİSİ YETERLİ Mİ?

        Vatandaş olarak bu soruyu sormak beni üzüyor. Ama şehrimin düzeni ve vatandaşlarımızın huzur içinde yaşaması için bunu sormak zorunda hissediyorum. Hatırlarsanız daha önce de SERSERİ MOTORCULAR haberi yapılmıştı. Ama o günden bu güne hiçbir ilerleme göremedik. Yine her akşam serseriler caddelerde egsoz patlatıyor. Serseri Motorcular, genellikle ergenlik çağında olan ve etrafına kendince hava atabilmek için, motorunun egsozuna çeşitli işlemler yaparak HALKI RAHATSIZ EDEN ve bu durumu umursamayanlardır.

          Bu kişiler, ego tatmini yapacak diye koca şehri esir almalarına izin mi verilecek? Sayın Valim, Sayın İl Emniyet Müdürümüz veya şehrin sorunlarını tarayıp Valimize rapor veren Sayın yetkili LÜTFEN!, tüm okullarda ani zamanlarda MOTOR EGSOZ denetimi yapılmasını ve akşam saatlerinde şehrimiz ana caddelerinde ekiplerimizin görevlendirilmesini sağlayınız. Bu sorunun kaynağını kurutmak istiyorsanız, okullara önem verin. Bu serseriler 3-4 motor toplanıp ve bundan güç alıp halkımıza psikolojik olarak zarar vermektedir. Bakın, halkımız zaten sinir küpü. Asayişi sağlamak kolluk kuvvetlerimize düşüyor. Lütfen halkımızın üzerine vazife çıkarmasına izin vermeyiniz... Bolu Anadolu Lisesi ve Merkez EML'den başlayarak soruna neşter vurulabilir. "Sorunun çözümü konusunda çalışma yapılmazsa, vatandaş olarak Cimer'e yetkililer/sorumlular hakkında gerekli başvuruları yapacağımızı duyuruyorum." İyi çalışmalar.

  • Dvorak12 Mart 2023 . 14:33

   Herkes yazmış. Şuna kesinlikle karşıyım. Motorun amortisörlerini kestirip egzozu değiştirip gaza basan apaçi tayfaya karşıyız. Lakin, trafik kurallarına uyup adam gibi ekmeğini kazanan kuryeler başımızın tacıdır! Kavşaklarda ki, yaya geçitlerinde ki medeniyet gözümü yaşartıyor. Muhteşemiz... Ama sevgili yayalar lütfen sallana sallana yürümeyin yaya geçitlerinde biraz seri olalım. Adam gibi yol veriyoruz sizde biz zahmet değil mi? Bolu polisi yeterli mi? Tabi ki yeterli. Şöyle ki, Türkiye'de polisten çekinen cezaları takır takır ödeyen eds, mobese ve uygulamada en fazla ceza yazılan il boludur. Eski adliye kavşağında nerdeyse hergün uygulama! Kalıcı konutlarda sedaş hergün uygulama. Eski çamkent hastanesi önü her gün uygulama. Bu başka şehirde yok.. Keza izinde vermezler.. Sevgili polis abiler.. Biz trafik kurallarına uyan yegane iliz! Neyse.. Ben boluda ki trafik kuralları ve buna uyulması ile gurur duyuyorum. Sadece sevgili belediye şu kavşakları genişlet kardeşim. 2 şerit yoldan tek şerit dönel kavşak nedir! Belediyeciliği biz mi öğretelim sizlere!
  • Bolulu1411 Mart 2023 . 09:53

   Sevgili kurye ben neler yazmışım bir daha oku ve ne demek istemisim belki anlarsın
  • HAFIZ11 Mart 2023 . 08:41

   Bir de tır çekicisi çıktı başımıza. Adam kavşağa girerken anasının şeyi gibi kornaya asılıyor. Trafik yok bu arada ilgi istiyor. Ulan sehir içi senin tırın kornasını mı dinlicez. Trafik ekiplerine ihbar ediyorum. 11.03.2023 saat 08:35-08.40 arası mahzen tekel kavşak mobeselerini izlesinler. Durdurun şu vandalları.
  • alfred11 Mart 2023 . 07:59

   Kurye, pizzacı motoru denilen motorlar ses yapmıyor. Teneke motorları kullananlar yapıyor bu serseriliği. Kendini birşey sanıyor veledler. Ben de sikayet ediyorum. Toplatın şunları. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ediyorlar.
  • KURYE10 Mart 2023 . 23:10

   polis daha ne yapsın. günde 10 kere çevirmeye girdiğimiz oluyor paketçi olarak. bolulu14 kardeş başka nerede kavşak kurallarına, yaya geçidine uyuluyor Boluda olduğu kadar. artan araç sayısına otopark mı var etsin adamlar, egsoz patlatan liselilerin eğitimi, başkalarına saygı duymayı öğrenmeleri de önce ailede başlayacak. polis uyarmak yerine ceza kesse bu sefer anlayışsız Emniyet diye yorum yapacaksın
  • Can10 Mart 2023 . 22:17

   Trafik kurallarına uymak medeniyet göstergesi. Bolu bunun en güzel örneği, bu düzeni Bozan 3,5 kuralsız saygısız insanında elbette polis üstesinden geliyordur. Hatta bunlar yüzünden her yerde çevirme oluyor
  • kültürlü 10 Mart 2023 . 21:52

   21:52- Motorcu Haydutlar çıktı piyasaya. Polis yok. Adam istediği gibi egsoz patlatıyor, çekiyor aragazı. Vali bey, şehre sahip çıkın.
  • Bolulu10 Mart 2023 . 17:16

   Bolulu14, ben başka bir şeyden bahsediyorum. Trafik ışığı yok yaya gecidi var tamam öncelik yayanın durulacak tabi. Ama trafik lambası var yaya geçidinde. Burada öncelik ışık da yeşil yananın. Zaten süratli gidilemez şehir içinde süratler çok düşük. 10-15 belki. Ama yaya, bisikletli, motosikletli ışığa bakmıyor. Yaya geçidi var öncelik yayanın. Bu algı yanlış. Yayalara da eğitim verilmeli. Polis varsa önce onun işareti, trafik lambası varsa lamba, Hiçbiri yoksa ve yaya geçidi varsa öncelik yayanın.
  • Aladağ 10 Mart 2023 . 15:11

   Az da kendimize batıralım çuvaldızı, Boluda gereksiz yere araba kullanma kültürü var. Yaya olarak çok rahat yaşanılacak bir şehir, ancak yürüyerek 20 30 dakika süren mesafeler için araba kullanmak garip. Heryere çok rahatlıkla yürünecek bir şehir Bolu. Sizlere de tavsiye ederim, araç kullanıp trafikte stres sahibi olacağınıza, yürüyün.
  • Bolulu1410 Mart 2023 . 14:36

   Sevgili Bolulu bu dediğiniz özellikle Valilik yakınlarındaki kaldırımlarda yayalara yol vermek ve döner kavşaktaki araçlara yol vermek neredeyse yüzde yüz uygulanıyor, döner kavşak işi tamamen tuttu, çok da güzel oldu, merkezden uzak yerlerde yayalara yol verme yine de yüksek bir yüzde ile devam ediyor. Buna zaten kimsenin laf ettiği yok, ama neden bunun yüzdesi yüksek hiç düşündünüz mü? ben biraz düşündüm aklıma mobese ve kesilen cezalar geldi, bir de vatandaş alıştı hakkını arıyor. Bu konuda haklısınız, hiç lafım olmaz. Ama benim söylediğim yerler le ilgili haftanın hangi günü giderseniz gidin on dakika gözlemleyin hatta pazartesi giderseniz beklemenize bile gerek yok, yol boyu yürürken bir ihlal bitmeden diğerini görürsünüz, benim sitem ettiğim nokta bu.
  • Bolulu 10 Mart 2023 . 13:38

   Bolu Türkiye'de trafik kurallarina uyan uyan, yaya geçitlerinde yayaya yol veren, kavşakta geçiş önceliğine uyan, diğer yerlere örnek olabilecek tek şehir bence. Bunu Boluya gelen istisnasız herkes söylüyor. 2 adım ileride başka Bir şehre gidin yayaya yol verin bakın görün nasıl aracınızın arkasına vuruyorlar. Bolu'da yayalara yol vermeyen plakalara bir bakın hepsi başka ile ait plaka.
  • Bolulu1410 Mart 2023 . 13:03

   Sayın Bolulu; şehrimizdeki trafik polisleri tabiri caizse sosyal medyadaki klavye delikanlıları gibi, ekrandan oturduğun yerden bas cezayı, öbür türlü, kaldırıma park eden, yola park ederek trafik akışını engelleyen araçların yanından geçerken niye sadece anons edip geçiyorsunuz, sanki siz anons edince araç kendiliğinden oradan gidiyor mu yooo, marifet anons edip geçmekte değil, gördünüz kaldırıma park etmiş, yola park etmiş (yolcu indirip bindirme hariç) bakkala gitmiş bu şahsa verin en yüksek cezayı, niye kesemiyorsunuz, göreve gidiyorsunuz acil işiniz varda bu iş değil mi? belki elli belki yüz kere gördüm anons edip geçen polis araçlarını ve arkasından aynı yerde duran araçları, ancak polis aracı bekleyip anonsu tekrarlarsa araç sahibi geliyor beyefendi hemen aracı kaldırıyor. Bu arada bu şekilde park ederek gidenlere de bir çift lafım var. Lütfen empati yapsınlar, caddede gidiyorsunuz, trafik yoğun birden bir bakıyorsunuz önününde bir araç dörtlüleri yakmış ortada sürücü yok, karşıdan araç geliyor geçemiyorsunuz, ne yapıyorsunuz korna, korna, devamında ettiğiniz o güzel hatırlı sözler değil mi, peki siz kendinize bu şekilde ağır hakaretler edildiğini bile bile niye yola, kaldırıma park edip trafiği engelliyorsunuz kardeşim, az ileriye gidin bir park yeri bulun bir zahmet az bir şey yürüyün, yok benim işim acele vs derseniz, sol kulağınızın iç gıcıklayıcı bir şekilde çınlamasını da hayra yorun!
  • Bolulu10 Mart 2023 . 11:15

   Bir gün trafik ışıklarında bana yeşil yanıyor, sarı iken grup halinde araçlar geçiyoruz. Karşıdan karşıya geçen motosikletli atladı daha ona yeşil yanmadan ve düştü motorla yaya çizgisinde. ben de mecburen firen yaptım ve yaya geçidinde durmak zorunda kaldım. Hemen mobeseden ceza geldi. Kırmızıda yaya geçidi üzerinde duruyorum, ihlal diye. Masa başından cezayı çakmış incelemeden. eee burası Türkiye. Trafiğe yayada uyacak kurye motosikletlilerde. Bolu da sadece araçlara ceza kesilir. kurye motorla, bisikletliler, ayalar her yerden atlıyor. Biliyor ki onlara ceza yok. Böyle kanun kural mı olur. Sonra yaya lar şımarıyor. Korkusuzca yürüyorlar sokaklar da.
  • Gayriciddiyet10 Mart 2023 . 09:51

   Bolu beledite zabıtasının trafik araçları aksama kadar geyik yaparak geziyor yaptıkları o kötū ses ile sadece anons yapmak.Önlerinde gelişen nahoş parklara bile ses çıkarmıyorlar.Polis ne yapsın iş şehir içinde parkların denetimi belediye trafikte bitiyor
  • Fahr10 Mart 2023 . 07:50

   Haberi yapan serseri motorcu ve egsoz sesi diyor. Diğer vatandaşlar da ek olarak kendi sorunlarını dile getiriyor. Ben de şikayetçiyim motorlardan. Polis ekibi de görmüyorum. Bu iş ihbara dayalı olamaz. Mobese gibi bir nimet var ellerinde. İzle, takip et, ekibi yönlendir, sorunun kaynağını kurut. Uğraşmam dersen, kendin bilirsin. Halk polisin icraat yapmasını istiyor. Guvenli sokaklar/caddeler istiyoruz. Polisimiz yoğunsa, ben kendi mahallemi/caddemi düzeltmek isterim. 3-5 kişi motor çevirmesi yapmak isteriz. Polis varken bize gerek var mı? Polisimiz yoğunsa, mecbur...Bir yerden başlamak gerekli.
  • düzbolulu141410 Mart 2023 . 03:49

   Tanıdıklara torpil ev sahibine torpil
  • Dvorak9 Mart 2023 . 20:41

   Başka illeride görmek lazım. Bolu polisi gereğinden fazla yeterli. Belkide Türkiye'de en fazla ceza yazılan il boludur. Park problemi her yerde var. Dışarıdan boluya misafir olarak gelen biri trafik kurallarına, yaya geçitlerine inanılmaz beğenip muhteşem diyor.
  • Vatandas9 Mart 2023 . 19:47

   Zabıtalar kış uykusundan uyanıp kaldırım parklarına baksa iyi olur. Ayrıca cadde motor pisti gibi zahmet olmazsa bir bakıversinler bu kadar yatmak sağlığa zararlı..
  • İZZET BAYSAL CAD9 Mart 2023 . 18:52

   İzzet baysal caddesi geçmiş dönemlerde motorlu araç trafiğine kapalıydı. son aylarda, motosikletler cirit atıyor, hemde son gaz. salı günü biri yan yoldan aniden çıktı ve kılpayı ezilmekten kurtuldum. Sorumlusu belediye mi trafik mi bilemiyorum ama lütfen İzzet Baysal Cd. sine motorlu taşıtların girişi engellensin..
  • Bolulu149 Mart 2023 . 14:55

   Sayın Feridun bey; trafik polislerinin görevi trafikteki sorunları çözmek ve yönetmek, vatandaş, yola kaldırıma aracını park edip gidiyorsa, emniyet görevlileri de görevlerini yapacaklar. Dediğiniz doğru ama maalesef bizim şöyle okkalı bir kaç ceza yemeden bırakın çevreye kendimize bile saygımız olmaz, olsaydı şimdiye kadar olurdu. Onun için sizin söylediğiniz güzel temenniler sadece güzel bir temenni olarak kalırlar.
  • Feridun gürkan9 Mart 2023 . 14:03

   Boluda yeterlı emnıyet gorevlısı varmı diye soracağımıza birde kendimize şöyle sorasak çevremize ve kendimize saygımız varmı onu sorgulamalıyız ben egosundan kurtulup bız olarak düşünürsek tüm sorunların çözüleceğine inanıyorum.
  • İsmail9 Mart 2023 . 13:47

   İş yapmak yerine görevliler şov peşinde.Görevli araçlar keyfi geziyor sadece uyarı anobsu yaparak catandaşı rahatsıt ediyorlar.Biz onların evinin önūnde o anonsları devamlı yapsak ne yaparlar bi dūşūnsūnler.Hatayı yapana kes cezayı kardeşim.
  • Bolulu149 Mart 2023 . 13:44

   Sevgili park sorunu; yanlışın üstüne yapılan yanlış onun doğru olduğunu göstermez, kaldırıma araç park etmek her halükarda yanlıştır, bunun hiç bir şekilde doğruluğu olmaz. İşte bende tam bu konuya da dikkat çekmek istiyorum, Bolu'da İl Trafik Komisyonu var ama herhalde sadece kağıt üzerinde, park yeri sorunu üzerinde çalışılırsa yüzde yüz çözüme kavuşmasa bile büyük oranda sorun çözülebilir. Kaldırıma parklarda, caddede dörtlüleri yakarak parklarda neler görüyorum bir bilseniz, bakın yeminle bazı zamanlar adam caddeye dörtlülerini yakarak normal yolda park edip gitmiş, inanın 10-20 metre ilerisinde park yeri boş, bu kadar vurdumduymaz bir halkız, ama bir polis memuru geçerken anons edeceğine bir zahmet görevli Devlet memuru olduğunu hatırlayıp gereken cezayı kesse veya fahri trafik müfettişi bu işlemi yapsa o beyefendi bir kaç cezadan sonra nasıl bir trafik kurallarına dikkat eder, örnek sürücü olur. Trafik polislerinin, Zabıtaların anons edip geçmelerine kimse önem bile vermiyor. Geçen otobüs durağına park edip gitmiş, otobüs gelmiş kornaya basıyor adam marketten çıktı, beş dakika sonra geliyorum diyerek tekrar markete girecekken trafik zabıta geldi anons etti, adam korkusundan aracına binip gitti, trafik zabıtası niye ceza kesmiyor, bu şekilde olunca kentimizin kaba insanları korkusuzca istedikleri yere dörtlüleri yakarak araçlarını bırakırlar, kimse de gıkını çıkartamaz.
  • Bolulu9 Mart 2023 . 13:35

   Önce Bolu da yol ve park sorunlarını çözün, Sonra iş polise kalsın. Sembolik kamu kurumları dışında Hizmet binalarını, park problemi olmayan tek platforma taşıyın. Şehir merkezinde sadece kreş-ilk-orta okullar, hastane, emniyet ve itfaiye kalmalı.
  • Refik Erkul 9 Mart 2023 . 12:15

   Önce şehir içinde her sokağa, her caddeye yapılan ve büyük sorunlar oluşturan TIR ve DORSELERİN durumuna bir çözüm bulsunlar şehrin yöneticileri..
  • park sorunu9 Mart 2023 . 11:45

   kaldırıma çekilen arabalardan dert yanıyorsunuz ama boluda ciddi bir park sorunu var özellikle cumhuriyet caddesinde ve karaçayırda eskiden boş olan migros parkında bile park yeri bulmak artık sorun oldu bunlara çözüm bulunsa vatandaşta bu işkenceden kurtulsa artık...
  • Cöle9 Mart 2023 . 11:19

   Miilllet dertli sayın emniyet müdürüm ve trafik polisi arkadaşlar. İki şeyde ben yazayım. Havada sis yokken, sürücüler sis lambalarını niye açıp gezer.? Bakkaldan o 100 liralık beyaz ampulleri takıp gece adamın gözüne gözüne neden tutar.? Önündede arkasında da plaka olmayan araçlarla şehir içinde nasıl gezer.? Özellikle son zamanlarda peydah olan elektrikli karton taşıma araçlarıyla ve tarım aleti olan patpatlarla sigortasız, plakasız şehir içinde nasıl cirit atar?????
  • Bolulu149 Mart 2023 . 11:02

   Bazı arkadaşlar uzaktan atmakla bu işler öyle olmuyor diyebilirler. Madem öyle Bolu Trafik Komisyonu veya başka bir birim Bolunun trafik sorununun çözümü konusunda halka açık bir toplantı yapsınlar veya internet üzerinden fikirleri toplasınlar orada aklımızın erdiği, dilimizin döndüğü kadarı ile çözümlerimizi anlatırız. İnanın alınan bilgiler kağıt üzerinde kalmayıp da iş fiiliyata dönüşürse Bolunun trafik sorunu en az yüzde 50-60 oranında rahatlar, sorunlar azalır.
  • Bolulu149 Mart 2023 . 10:59

   Ben yeterlimi diye sormak yerine var mı? diye sormayı daha uygun görüyorum. Varlarsa ben niye görmüyorum, gelin Bolunun en işlek caddelerinden olan Gölyüzünde beş dakika kaldırımda dikilin bakın, en azından 4-5 tane aracı dörtlülerini yakarak park ettiklerini ve dükkanlara girerek alışveriş yaptıkları ve çalınan kornaların sorulan hatırların bini bir para, yine Gölyüzünnde pazaryerine dönüşte Eczanenin oradan itibaren kaldırıma çekilen araçları bir görseniz, işte siz görüyorsunuz ama oradan geçen polis memurlarımız maalesef göremiyorlar, bende bu yüzden polis memurlarımızı göremediğimi söylüyorum. Burada yıllardır bu konu işlenir, yıllardır bizlerde yorumlarımızı yaparız, inanıyorum ki tüm yetkililer ve etkililer görüyorlar ama hiç tık yok. Gerçi bunda sonra da bir şey olacağını hiç sanmıyorum, belki görevine çok sadık bir Emniyet Müdürü veya Trafik Şube Müdürü gelir de azıcık gerçekten azıcık çaba ile bu sorunları çözer. Zaten Bolu gibi küçük bir şehrin trafik sorununa el atamayan Emniyet Müdürleri, Şube Müdürleri büyük şehirlere giderlerse ne yaparlar işte en büyük merak bu, orada başarılı oluyorlarsa, Bolu'yu kaderine terk etmişler demektir. Yine tekrarlayayım ben Bolu'nun trafik sorununun çözüleceğini hiç sanmıyorum, sizlerde beklemeyin, bugün perşembe, bugünün perşembe olacağı dünden bellimiydi belliydi, o zaman hiç beklentiye girmeyin.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak