Halkın vicdanının SESİ olmak SUÇ değildir

Afet Toplanma Alanı mı Gölet mi?

Afet Toplanma Alanı mı Gölet mi?
  29 Mart 2023

  Afet Toplanma Alanı mı Gölet mi? Sağlık Mahallesinde (Tapu ...

  Afet Toplanma Alanı mı Gölet mi?Afet Toplanma Alanı mı Gölet mi?

          Afet Toplanma Alanı mı Gölet mi?

          Sağlık Mahallesinde (Tapu Adresi: Bolu İli Merkez Gölyüzü Mahallesi 762 Ada, 230 Parsel) Orman Bölge Müdürlüğü ile AKSA Doğalgaz satış ofisi arasında kalan alan afet ve acil durum toplanma alanı olarak resmi kayıtlarda yer almaktadır. Fakat bu alanla ilgili sorunlar mahalle halkını bıktırmış durumdadır.

         Şöyle ki; ilgi alan her ne kadar afet ve acil durum toplanma alanı olarak belirlenmiş olsa da ilgi alana hiç kimse bakım yapmamakta, bu alan kaderine terk edilmektedir. Yağış zamanlarında afet ve acil durum toplanma alanı olarak belirlenen bu küçük bölge maalesef gölete dönüşmekte ve mahallede oyun oynayan çocukların can gücenliğini tehdit etmektedir.

        Bu alanla ilgili çalışmaların yetkililerce yapılmaması durumunda maalesef telafisi mümkün olmayan can kayıpları yaşanabilir. Buna ek olarak ilgi alan her ne kadar imar planında park olarak belirlenmiş olsa da ilgi alanın kamulaştırmasının henüz yapılmadığı ve bu alanın bu sebeple atıl olarak bekletildiği değerlendirilmektedir.

        Tapu Adresi: Bolu İli Merkez Gölyüzü Mahallesi 762 Ada, 230 Parsel) olan bölgenin altyapısının belediyece düzenlenmesi, Belediyenin park olarak belirlediği bu küçük alanı park olarak düzenlemesi, bu yapılamıyorsa bile ilgi alanda su birikiminin önlenmesi için gerekli çalışmaların yapılması gerekmektedir. Yetkililere saygıyla duyuruyor mahalle sakinleri olarak sesimizin duyulmasını bekliyoruz.

  • Bükücü29 Nisan 2023 . 09:55

   Toplanma alanının gölet olmasından şikayetci olmak en doğal hakkınız, lakin yağmur yağdığında birçok yaya geçiti, araç yolu gölete dönüyor. İlgili kuruma bir adet su terazisi almalıyız. Eğimi düzgün ayarlayabilmesi için. Saygılarr
  • Noname 10 Nisan 2023 . 03:37

   Çocukların can güvenliği ne alaka,abartmayı ne çok seviyorsunuz? Bir kere orası çok küçük toplanma alanı diye şikayetçi olsanız anlarım
  • Sağlık Mahalleli30 Mart 2023 . 11:48

   Afet ve acil durum toplanma alanı değil adeta bir otopark. İlgi alanı aksa ve bir çok kişi otopark olarak kullanıyor. Deprem olduğunda insanlar nerede toplanacak? İlgi alanın ortası gölet gibi. Etrafı da otopark gibi. Belediye müdahale etmeli.
  • Mahalle Sakini30 Mart 2023 . 09:15

   Melahat hanım. Pislik içerisinde biz yüzemeyiz. Sen gelip yüzebilirsin. Madem memnunsunuz durumdan o halde sizin mahalleye de yapsın belediye. Sağlık mahallesi sakinleri bu pislikte yüzmek istemiyor.
  • Dünyalı30 Mart 2023 . 07:09

   Stabilizenin üzerine taş döşemek zor değil. Bir an önce yapılması gerek. Ayrıca araç otoparkıda engellenmeli.
  • Melahat29 Mart 2023 . 20:50

   Yüzersiniz işte daha ne

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Önemli olan akıllı olmak değil, aklı yerinde ve zamanında kullanmaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Sincan Hurdacı