33 senedir Bolu halkı bu gazeteyi okuyor. Gazetemizdeki mesaj ve yorumlar, ne kadar çok okunduğumuzun KANITIDIR

Tehlike Çok Büyük

Tehlike Çok Büyük
  15 Mayıs 2023

  TEHLİKE ÇOK BÜYÜK Necdet Topçuoğlu -www.karadenizekspres.com/ Bu gün Türkiye'nin ...

        TEHLİKE ÇOK BÜYÜK

         Necdet Topçuoğlu -www.karadenizekspres.com/

          Bu gün Türkiye'nin içine düştüğü felâketi en açık şekilde gören siyasetçi Sayın Ümit Özdağ olmuştur. Suriye'den blok halinde insanların Türkiye'ye kaçması için yoğun bombalamalar yapılmıştır. Olayın perde gerisinde çok kirli plânların olduğu görülmektedir. Bunu halkın çoğunluğunun görememesi doğaldır. Ancak aydınların ve ülkeyi yönetenlerin görmemiş olmaları düşünülemez.

        Türkiye'ye milyonlarca Suriye'li geldikten sonra, İran üzerinden Afgan savaş kaçkınları da gelmeye başlamıştır. Gelenlerin tamamına yakınının genç, savaşma yeteneği olan insanlardan oluştuğu görülmektedir. Bu düzensiz göçün adı konulmamış istila planı olduğunu söyleyen iktidar paydaşları bulunmaktadır. Ancak söylemek yetmez tedbir alınması zorunludur.

       Söz konusu kirli plânın çok uzun vadeli olduğu anlaşılmaktadır. Türkiye'nin 2053 yılı nüfus projeksiyonları hesaplandığında 35 milyon Suriye'li nüfusun olacağı tahmin edilmektedir. Bu tam anlamıyla Türkiye'nin nüfus yapısının değiştirilmesi operasyonudur. Hatta daha ileri aşamada "Büyük Sıfırlama Projesi" hedeflenmektedir. Bu emperyalist proje öncelikli olarak Türkiye merkezli Akdeniz Havzasını hedef almaktadır.

       Önceki yıllarda bazı kaynaklarda yayımlanan makalelerde Türkiye'nin de içinde bulunduğu Akdeniz Havzasının, kuzeyi ve güneyiyle birlikte yeniden şekillendirileceği anlatılmıştır. Bu operasyonu açık kalp ameliyatı gibi düşünürsek, bölgenin by pass edilerek, yerine yeni kalp takılmak istendiğini söylemek mümkündür. Büyük plan parça parça hayata geçirilmektedir. İleride bütün parçalar birleştirildiğinde gaflet ve ihanet içinde bulunanlar olayın farkına varacaklardır. Ancak iş işten geçmiş olacaktır.

        Bir ülkenin nüfus yapısının değiştirilebilmesi için mevcut nüfusunun da elenmesi zorunludur. Dışarıdan gelen göçlerle bir ülke sarsıntı geçirebilir. Ancak yıkılması mümkün değildir. Şayet aktif nüfus saf dışı bırakılırsa o ülkenin ayakta kalması mümkün olmaz. İşte bu dolaylı bir savaştır ve Türkiye bu savaşın göbeğindedir. Ülke nüfusunun elenmesini pandemi ile denediler. Ancak yapılan açıklamalardan beklentilerinin karşılanmadığı anlaşılmaktadır.

        Türkiye'de bir şehirden başka bir şehre, arı kovanı taşımak için bile yetkililerden bir sürü belge almak zorunludur. Hatta para da yatırmak gerekir. Yaylalara hayvan çıkarmak dahi belgeye bağlamamışken, sınırlarımızdan yolgeçen hanı gibi mültecilerin elini kolunu sallaya sallaya geçmeleri kabul edilebilir değildir. Sorumlular ya gaflet içindedir, ya da kullanılmaktadır. Türkiye'ye belgesiz veya sahte kimliklerle giren ve ülkenin her tarafına çekirge sürüsü gibi dağılan yabancılar yüzünden öz vatanımızda sıkıntılar yaşanmaktadır. İnsanlar yaptıkları kadar yapmadıklarından da sorumludur. İşte bu konuda üzerine düşeni yapmayan muhalefetin de sorumluluğu bulunmaktadır.

       Maalesef Türkiye'nin içine, ülkelerinde yaşadıkları iç savaş tecrübesi olan insanlar doldurulmuştur. Din kardeşliği ve soy kardeşliği gibi duygusal gerekçelere sığınmak yanlıştır. Onları bu ülkeye gönderenler vakti zamanı gelince kullanacaklardır. Bu durum, Rus ordusunun Ukrayna sınırına aylarca yığınak yapmasına benzemektedir. Yapılan yığınak orada nasıl kullanılmışsa, Türkiye de de kullanılması kaçınılmazdır. Sözün tamamı deliye söylenir. Geri kalanını mutlaka birçoğumuz anlamıştır.

        Hatırlarsanız Osmanlı Devleti, Birinci Dünya Savaşı sırasında kendi vatandaşı olan Ermeni ve Rum'ların kışkırtılmasıyla içerden vurulmak istenmiştir. Sonunda Devlet bu meseleyi tehcirle halletmek zorunda kalmıştır. Yönetim hataları nedeniyle benzer sorunları tekrar yaşamak zorunda kalabiliriz. Zaman zaman çıkartılan olaylarla halkın sinir uçları test edilmektedir. Yabancılara gözünüzün üstünde kaşınız var denmezken, kendi vatandaşlarımız ırkçılık suçlamalarıyla baskı altına alınmaya çalışılmaktadır.

       Bu işin sonunda çatışma potansiyeli görünmektedir. Hendek savaşları sonucunda ele geçirilen ilçeleri geri alabilmek için en seçkin vatan evlâtları şehit verilmiştir. Kurt kan kokusunu almış ve genlerinde bulunan cesaretle beklenen çıkışı yapmıştır. Düzensiz göç ile yapılmakta olan işgal planına karşı Sayın Ümit Özdağ'ın göstermiş olduğu haklı tepki yasal çerçevede desteklenmelidir. Bu konu siyaset malzemesi yapılmayacak kadar hassas ve önemlidir. Umarım anlamışızdır. İş işten geçtikten sonra anlamanın bir faydası olmayacaktır diye düşünüyorum.

  • Yalan 24 Mayıs 2023 . 22:29

   Ümit Özdağ millet ittifakının yanında olduğunu söyledi ya şimdi algı zamanı bu fotoğraf 2021 yılında çekilmiş yeni değil çoğu kaçak göçmen sınırdışı edildi Suriye lilerde gidecek. asıl bu operasyon seçimler için son kozlarını oynuyorlar
  • Metin Çelik18 Mayıs 2023 . 02:23

   Resimde de görültüğü gibi bu afgan kaçak göçmenlerin her birisinin anne babası ve diğer aile büyükleri. Afganistanda Yapılan seçimlerde Talibana oy verdiler. Orada da Milliyetçi Orada da Muhafazakar. olan Afgan Milliyetçileri ile Afganistandaki din tacirliği yapan siyasetçileri desteklediler. Sonra Ülkeleri Kan gölüne döndü. Yıllarca savaştılar Anne baba ve diğer aile büyüklerinin verdiği oylar nedeni ile onlar buradalar ülkelerinden kaçmışlar bir başka ülkenin din istismarcısı ve Milliyetçilerinin emri altında Kula kulluk Yapmak ve Karın tokluğuna mesela ABD nin köpekliğini yapmak üzere ülkemize kaçak yollarla gelmişler içlerinden çok sayıda kişi yine Ülkemizdeki bu düşünceye güç veren oy veren seçmenlerin kızları ile evlilik yapacaklar. Ülkemiz bir taraftan Talibanlaşırken var olan Yoksulluk çok daha ağırlaşacak Sorun yok Ne yaparlarsa yapsınlar. ama bu ülkeyi asla talibanlaştıramayacaklar. Kansa kan cansa can . memleketi korumak için bu ülkenin solcuları ülkesini ve toprağını koruyacaktır.
  • Halim17 Mayıs 2023 . 16:47

   Şu tarihte düşman Türkiyeyi yenip kafasına göre bölse bolu Türkiyede düzce Başka ülkede kalsa düzcenin başına 50 yıl sonra azınlık zalim bir kansız idareci olsa düzceliler boluya sığınsa ne yapardın yazar.üstelik düzcedekiler ayrırdiklarinda biz ayrı devlet olmak istemiyoruz Türkiye ye ilhak istiyoruz diye başvurularida varsa
  • Mustafa17 Mayıs 2023 . 14:59

   Kimse kusura bakmasın, bu hain sürüsüne 3-5 kuruş fazla ile evini, dükkanını kiraya veren kim? Ucuz diye bunları çalıştıran kim? hele hele sigorta yok, vergi yok hep kendini düşünenler buralara yazıp dürüstlük taslamasın. Bunlara gerektiği gibi tepki gösterip tavır gösterse idik bu vatanını bırakıp kaçan hain sürüsü buralarda tutunamazdı. Devletinde böyle ensar muhacir olayına sarılması ise tamamen yanlış. Bunlarmı muhacir olarak biz ensarlara Yüce dinimizi öğretecek? Bakara suresinde Yüce yaradanımız emrediyor "Yurtlarınızdan çıkartılırsanız Benim için savaşın" diyor.
  • Söyledik söylüyoruz17 Mayıs 2023 . 00:19

   Yazı hislerimizin yansıtmış, yazara teşekkürler. Ülkemiz ve geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz için en büyük sorun göçmenlik sorunudur. Kuşa bak diyorlar biz kuşa bakarken ülkemiz sinsi bir işgal altında... Yöneticilerin çözmesi gereken ilk sorn bu sorundur.
  • okuyucu16 Mayıs 2023 . 21:07

   Sayın yazar çok doğru tespitlerde bulunmuş.Bu işin sorumluları gaflet ve ii... içindedirrler.
  • misafir16 Mayıs 2023 . 14:40

   Bu gerçeği görebilen ve yazabilen insanlar da azaldı. Herkesin dini imanı para oldu.
  • Uyan Türk Milleti 16 Mayıs 2023 . 10:32

   Bunun sonu iç savaş bölünmedir. Türkiye de demografik yapıyı bozarak ülkeyi felakete sürüklüyorlar. Suriyeliler, Afganlılar, Iraklılar Gönderilmeli. Büyük İsrail projesi adım adım uygulanıyor
  • BOZKURT16 Mayıs 2023 . 10:30

   Çok doğru bir yazı olmuş sınırlar yol geçen hanı ülkenin milli güvenliği çok büyük tehlikede nerde bu millet
  • meriç köyatası16 Mayıs 2023 . 09:43

   Hiçbir tehlike yok herşey çok iyi ülkede uydurmayın,hepsi gelsin muhacir onlar herkese yer var ülkede.Zaten ülke insanımızın çogu yurtdışına gidiyor yerleri boş mu kalsın.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  İşsiz adam durgun su gibidir, bozulup kirlenir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak