33 senedir Bolu halkı bu gazeteyi okuyor. Gazetemizdeki mesaj ve yorumlar, ne kadar çok okunduğumuzun KANITIDIR

Güven damgasını alan ilk firma olmayı başardık

Güven damgasını alan ilk firma olmayı başardık
  17 Mayıs 2023

  Güven damgasını alan ilk firma olmayı başardık FAY Yamaner ...

        Güven damgasını alan ilk firma olmayı başardık      

        FAY Yamaner Mücevher Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yamaner, TOBB Güven Damgası aldıklarını belirterek, “Kuyumculuk ve saat anlamında Türkiye’de ilk güven damgasını alan firma olmayı başardık, nasip oldu” dedi.

        Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda düzenlenen ‘Dijitalleşen Dünya’da e-ticaret ve e-ihracat Semineri’nde, FAY Yamaner Mücevher Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yamaner konuşmacı olarak yer aldı.

        “35 yıl önce küçük bir mağaza ile başladık”

        2014 yılında katıldığı programda e-ticaretin önemini keşfettiğini belirten Yamener, “35 yıl önce küçük bir mağaza ile başladık. Her şey babamın atmış olduğu ilk adımla oldu. Ben de memur ailenin bir çocuğu olarak ortaokul yıllarından itibaren ticaretin içine girmiş bulundum. Bu aşamayı geçtikten sonra işlerimiz Bolu’da her işi iyi yapan insan olduğu gibi bizlerin de işleri gelişti. Online ticarete gelecek olursak, 2014 yılında yine buradaki arkadaşlarımız gibi ben de bir e-ticaret Pazar yerinin daveti üzerine bir programa katılmıştım. Bu programların ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Oradaki vizyonun, nereye gidebileceğini, gerçekten o ışığı hissettim” dedi.

        “Niye Giftinn markasını kurduk”

         Sektörde daha fazlasını hedefledikleri için yeni bir marka kurduklarını aktaran Yamaner, “Niye Giftinn markasını kurduğumuza gelirsek, bir kuyumcudan fazlası olmayı istedik. Giftinn markasında şu an bizim moda anlamında saatler, takılar, aksesuarlar, kalemlikler, bavul… Gerçekten bunları Türkiye’nin her yerine sunabiliyoruz. Ama buna baktığımızda burada bizim her perakende sektöründe olduğu gibi bir yerel markası var. Markalarımızda önce güven algısını oluşturmamız gerekiyor. Biz şu farkı hissettirdik. Giftinn.com sayfamızda biz kimiz diye bir link oluşturarak da Yamaner’in Bolu’da yaratmış olduğu değeri, diğer pazar yerine yansıtmaya çalıştık. Bunun başarılı olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

        “güven kaygısı kaybolduktan sonra, insanlar inandıktan sonra başarmak çok zor değil”

          Kuyumculuk alanında güven damgası alan ilk firma olduklarının altını çizen Yamaner, “Çünkü e-ticaret alanında güven kaygısı kaybolduktan sonra, insanlar inandıktan sonra başarmak çok zor değil. Burada güvenle alakalı iki tane örneği verip sohbetimize devam edelim istiyorum. Ticaret Odası, TOBB Genel Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun iki yıl önce başlatmış olduğu TOBB güven damgası var. Bunu da Ticaret Odası Üyesi arkadaşlara ve genç girişimcilere söylüyorum, burada bizim için önemli bir rozet. Kuyumculuk ve saat anlamında Türkiye’de ilk güven damgasını alan firma olmayı başardık, nasip oldu” diye konuştu.

        “Sektörümüzde başarılı ve hızlı satıcıyız”

         e-ticarette güvenin çok önemli olduğunu belirten Yamaner, “Aynı zamanda Trendyol boşluğu çok güzel doldurmuş. Belki 2 bin liralık ürünü biz 2 bin 200 liraya satıyoruz ama burada şu ikonları kullanıyor; başarılı satıcı ve hızlı satıcı. Biz burada kuyumculuk sektöründe başarılı ve hızlı satıcıyız. 11 bin 500 şu an nitelikli takipçimiz var. 50 bin de kendi portföyümüze kayıtlı misafirimiz var. Bence güveni başa koyduktan sonra, böyle kıymetli Pazar yerlerinde başarılı olmak çok zor değil” şeklinde konuştu.

  • Uğur Çalışır 20 Mayıs 2023 . 17:00

   Helal olsun size sizden alışveriş yapmadım bu zamana kadar ama siz bu işi iyi yapıyorsunuz doğruya doğru
  • YAMAN18 Mayıs 2023 . 12:53

   Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün dediği gibi "Vatanı en çok seven görevini en iyi yapandır" sözünden yola çıkarak vatanını en çok seven işini en iyi yapandır diyorum. Yamaner kalitesi ile Boluya değer katmıştır. Değer katmaya da devam ediyor.
  • Tuncay18 Mayıs 2023 . 10:36

   Millet yemeyip içmeyip altın alıyor demekki
  • bolulu17 Mayıs 2023 . 21:48

   demekki boluda pırlanda mücevfer iyi satıyor demek zengin bolu

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Çok söyleyen değil, çok iş yapan yöneticeye muhtaçsınız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak