33 senedir Bolu halkı bu gazeteyi okuyor. Gazetemizdeki mesaj ve yorumlar, ne kadar çok okunduğumuzun KANITIDIR

Sadece Zenginler Mutlu Olsun Yeter 

Sadece Zenginler Mutlu Olsun Yeter 
  22 Mayıs 2023

  Sadece Zenginler Mutlu Olsun Yeter Sadece bizim ülkemizde değil, ...

  Sadece Zenginler Mutlu Olsun Yeter Sadece Zenginler Mutlu Olsun Yeter 

       Sadece Zenginler Mutlu Olsun Yeter 

  Sadece bizim ülkemizde değil, bütün dünyada bulunan ülkelerin servetlerinin (mal varlıklarının) yüzde 90’ı nüfusun yüzde 10’luk dilimine aittir. Yani başka bir deyişle 10 kişi çalışıyor ama en güzel nimetleri sadece 1 kişi tüketiyor.  

  Mavi gezegenin en mükemmel coğrafyasına sahip olan Anadolu’nun topraklarında yetişen olağanüstü kaliteli, katkısız, hormonsuz, GDO’suz gıdaları (çay, elma, armut, portakal, limon, domates, biber, kavun, karpuz, soğan, buğday, arpa, mısır, zeytin yağı, nar, pirinç, bulgur, makarna, yumurta, et, süt, yoğurt, tavuk, balık, bezelye, nohut, mercimek vb.) son 70 yıldır bu toprakların insanına asla yedirilmiyor.  

  “Tamamı yerli” sermaye, “yerli+yabancı” sermaye, “tümü yabancı” sermaye tarafından kurulmuş / oluşturulmuş şirketler Anadolu’nun en leziz ürünlerini ölü fiyata satın alıp paketleyerek yüzde 90 oranında Amerika ve Avrupa kıtasında yaşayan “ultra seçkin” insanlar için ihraç ediyorlar.  

  Bizim pazarlarımızda, marketlerimizde, çarşılarımızda satılan gıdaların çoğu ikinci kalite, içeriğindeki besin değeri düşük, yoğun tarım ilaçlı, hormonlu, GDO’lu, yapay tohumlu hale dönüştürülmüştür.  

  Monsanto adlı küresel çaplı devasa şirket ülkemizin tarımının ana iskeletini (tohum, ilaç, gübre, makine) tamamen ele geçirmiştir. Ek bilgi sahibi olmak isteyenler https://tr.wikipedia.org/wiki/Monsanto_(şirket) adresine ya da başka kaynaklara bakabilir. 

  Bu toprakların son 300 yıldaki zenginlerinin kim olduğuna bakarsak haramzade büyük toprak sahipleri, arsa spekülatörleri, emlak sektörünün mafyatik tipleri ve diplomasız müteahhitlerin önde olduğunu görürüz. Bu zengin kitle medyayı, ekabirleri, oligarşik yapıları, dernekleri, STK’ları, sendikaları, eğitim sistemini ve Meclisi kontrol altına almıştır. Halkın Meclise gönderdiği vekillerin yüzde 90’ı parayı (gücü) elinde tutanların temsilcileridir.  

  - Geri kalmış kimi ülkelerin niteliksiz yığınlarının ülkeye kabul edilerek tarlada, inşaatta, fabrikada ırgat yapılması 

  - Geri ülkelerin çakal zenginlerinin, “vekillerin büyük diliminin finansörü yapsatçıların” yalap şap inşa ettiği daire, villa, rezidans gibi ucubeleri satın alabilmesi için parayla vatandaşlık verilmesi 

  - Özelleştirme adı altında toprakların, limanların, köprülerin, yolların elden çıkarılması  

  - Çok bilgili, nitelikli, meslek sahibi, düşünen, hak arayan, adalet, eşitlik diyen diplomalı nesillerin yurtdışına gitmesine dur denilmemesi 

  - İlkokuldan üniversiteye sınıfta kalmanın imkânsız hale getirilmesi, her köşeye bakkal gibi okulların açılması 

  - Askerlik görevinin parayla yapılabiliyor hale getirilip savaşlarda sadece fakirlerin cepheye sürülmesi 

  - Sağlık sektörünün sadece para kazanmaya yönelik organize edilmesi vb. bu kapsamda değerlendirilmelidir.  

  Mayıs 2023 itibariyle ülkemiz çok önemli bir seçim sürecinin içinden geçmektedir.  

  Cahil, bilgisiz, dünyadan habersiz, asalak olarak yaşamaya alışmış, düşünme yeteneğini kaybetmiş insanlardan olmayınız. Oyunuzu nereye, kime, niçin verdiğinizi sorgulayınız. Olaylara ekonomi penceresinden bakarak karar veriniz. Magazin figürleri sizin beyninizi ele geçirmesin. Aklınızı kullanarak sandığa gidiniz. 

  Dip not: Bu kısa yazı en az lise mezunu, yazım (imla) kurallarını bilen, bu ülkenin çıkarlarından yana olan, vatansever kavramının içeriğini bilen insanlar için yazılmıştır. İsimsiz, çalakalem yorumlara kapatılmasını istirham ediyorum. Bir derdi olan bana her şekilde ulaşabilir.

  Ali Özdemir 

  Eğitimci-Yazar-Yayıncı 

  Web: www.aliozdemir.net 

  Twitter: @aliozdemir_net

  E-posta: erdemyayinevi@gmail.com 

  Tlf.: 0505 220 83 85 

  21.05.2023   

  • Çiftçi22 Mayıs 2023 . 12:30

   Anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna bile az. 100 kere 1000 kere de anlatsan anlamıyorlar. Bu ülkenin en büyük sorunu da bu. Dü şü ne mi yor lar.
  • Ali Özdemir22 Mayıs 2023 . 12:09

   ÇOK BİLMİŞ ZAT İÇİN... Önce Türkçe yazım kurallarını öğrenmelisiniz. Size yol gösteren yok. Bu yazı sizin gibi düşünen insanlar için yazılmadı... Beyni açık genç insanlar için yazıldı... Sizin türünüzdeki insanlar ABD kimi istiyorsa ona oy verir. 70 yıldır aynı kafada olan kitledensiniz. Aziz Nesin sizi iyi anlattı.
  • Veysel TEZEL22 Mayıs 2023 . 11:15

   Ali efendi kime oyunu kime vereceğini biliyor. Herkesi kendiniz gibi düşünmediğinizi bilmelisiniz.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sadelik, iyilik ve doğruluk olmayan yerde büyüklük yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak