Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

TMMOB, KESK ve TTB sandıkları koruma çağrısında bulundu

TMMOB, KESK ve TTB sandıkları koruma çağrısında bulundu
  23 Mayıs 2023

  TMMOB, KESK ve TTB sandıkları koruma çağrısında bulundu Bolu ...

       TMMOB, KESK ve TTB sandıkları koruma çağrısında bulundu
        Bolu Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Kesk ve Bolu Düzce Tabip Odası ortak imzalı basın açıklaması yaparak 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde vatandaşları oy kullanmaya davet edip sandıkları koruma çağrısında bulundu.

       Bolu Düzce Tabip Odası Başkanı Serpil Yıldız, Kesk Bolu Dönem Sözcüsü Zehra Kulalı Gezici, TMMOB Bolu İl Sekreteri Erol Perçin “28 Mayıs’ta Seçimlerde Oy Kullanmaya ve Sandıkları Korumaya Çağrımızdır” başlıklı ortak bir açıklama yaptı.

        Muhalefetin sindirilmeye çalışıldığı antidemokratik bir sürecin yaşandığına vurgu yapılan çağrı metninde,  “Seçim öncesi koşulların adil olmadığı, kamu kaynakları ve gücünün iktidardan yana kullanılarak muhalefetin sindirilmeye çalışıldığı antidemokratik bir süreci yaşıyoruz.

        Yirmi yıldır TÜİK’in yayımladığı doğru olmayan enflasyon rakamlarıyla ücretlerimiz ve satın alma gücümüz azaltılmaktadır. İktidar sermayeden yana politikalarını emekçilerin sömürüsünü derinleştirip alabildiğine güvencesizleştirerek sürdürmekte, yoksullaştırdıklarını artık açlığa mahkum etmektedir.

       Bir avuç insanı zenginleştirirken topluma açlığı ve sağlıksızlığı dayatan bu iktidardan kurtulmak için, kadınların özgür oldukları, şiddet nesnesi kılınmadıkları, sahiplendirilip öldürülmedikleri yarınlar için, gençlerimizin yurt bulamadıkları için tarikatlara, cemaatlere teslim olmadıkları, geleceksiz kalmadıkları günler için, doğanın ve geleceğimizin tahrip edilmemesi için, yerüstü ve yer altı kaynaklarımızın yağmalanmaması için,

       Salgınlarda, depremlerde yüzbinlerce insanımızı kaybetmemek için, çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitiminin çağın gereklerine uygun bilimsel niteliğe ulaşması için, özgür, özerk ve bilim üreten üniversiteler için, yurttaşlarımızın demokratik iradesine saygı duyulduğu güzel günler için, basın üzerinde yaratılan baskıcı politikalara son vermek için,

       İnsan hakları ihlallerinin olmadığı yarınlar için, güvenli ve güvenceli çalışma ortamlarının sağlandığı ve kötü çalışma koşullarının düzeltildiği yarınlar için, işsizliği azaltmak, atama ve işe alımlarda ayrımcılığa dur demek için, herkesi 28 Mayıs tarihinde seçimlerde oyumuzu kullanmaya ve sandıklarımızdaki oylara sahip çıkmaya çağırıyoruz. Gelin, hep birlikte değiştirelim! Emek bizim, oy bizim, gelecek hepimizin!” ifadeleri, yer aldı.

  • Haluk25 Mayıs 2023 . 22:02

   Bir kere olsun hdppkk katliyamlarını kınadılarmı bu odalar o çöken her binada sizlerin katkısı var. bu fuzulü odaların derhal kapanması lav edilmesi lazım bir halta yaradıklarını gören varmı
  • Fikret.25 Mayıs 2023 . 15:03

   Bunlar kadar insanına daha doğrusu mensubu oldukları sandık müşahitlerine dahi güvenmeyen bu kibir budalalarının toplumda itibarı da yok.
  • NO Siyaset24 Mayıs 2023 . 21:13

   Mühendisler ve Doktorlar Odası siyaset yapmasın lütfen., Teknik işler, teknik eğitimler düzenleyip çalışanları ziyaret edin bir kere...
  • Düşünün 24 Mayıs 2023 . 05:31

   Çünkü Kılıçdaroğlu, Aziz Nesin'in oğlu Ali Nesin'in şu tespitini hesaba hiç katmadı: 80 yılda bu halka neler yapmış olmalıyız ki 20 yıllık iktidar yıpranmasına, ekonomik krize ve felaketlere rağmen ilk turda kazanamıyoruz. Aklı olan bir de bu açıdan düşünsün.
  • Gereksiz24 Mayıs 2023 . 03:02

   Yahu içerdeki haini dışardaki teröristi PKK'lısı fetocusu baronlar koçu sabancisi Amerikalı si İngilizi almanı paralı trolleri hepsi korumuyormu bu adamı ne saçmalıyorsunuz.16 tane sözde araştırma şirketi Kılıçdaroğlu için yüzde 60 oyla seçilecek dedi.ne oldu zorunuza mı gitti.bir yerde oylar çalındı yok şaibe var diyebildiniz gecmissiniz şimdi yok efendim sandıklara sahip çıkalım.tasmalilar sizi.
  • emekli24 Mayıs 2023 . 00:42

   İHAYI SOFRAYA KOYUP KARNIMIZI DOYURURUZ TOOG GEZERİZ
  • Metin Çelik24 Mayıs 2023 . 00:20

   21 Yıldır korunmayan sandıklar. bir kaç gün sonra korunsa ne olur. atı alan üsküdarı geçmiş insan ne ekerse onu biçermiş 4. dönem chp birinci sıra. Tanju özcan aday yapıldı ve halk noter yapıldı. Bir dönem Türker ateş belki de bir kaç dönem olacak. bu saatten sonra o sandıklar korunsa ne olur korunmasa ne olur adamlar açık açık mahalle baskısı altında köy ve kasabalardaki sandıklarda kimin neler yaptığı ortada
  • Gerçek budur 23 Mayıs 2023 . 20:46

   Türk seçmeni demokrasiye sahip çıkmaktadır. Sayın Cumhurbaşkanı bu ülkede başörtülü hanımların siyasete katılmasına izin verilmiyordu. Erdoğan bunu kaldırdı. Türkiye, kendi savaş uçağını yaptı, İHA'sını yaptı, kendi otomobili yaptı. Seçmeninin bunları dikkate alıyor...
  • Beyin yeterli 23 Mayıs 2023 . 20:44

   Yine saçma sapan işlerle uğraşan bir zihniyet. Ya hu her partinin sorumlu müşahidi ve görevlisi yok mu?! Yüksek Seçim Kurulu gözetiminde gerçekleştirilecek seçimlerde görev alacak sandık görevlileri seçimin objektif ve adil bir şekilde sonuçlanmasını sağlayarak, oy kullanma işlemleri ve sonuçların sayılmasında kritik görevler üstlenmektedir. Her parti sorumlusu sandık sayıldıktan sonra imzalı belgeyi resim çeksin partisine göndersin. Bu kadar basit. CHP sistemini kurdu onu bile çalıştıramadı. Ben akıl vereyim Google form ya da whatsapp kullanın sıfır maliyet ama merkezde bunları toparlayacak beyin gücüne gerek var.
  • Emekli23 Mayıs 2023 . 18:57

   Keşke hepiniz birleşip bir siyasi parti kursaydınız. Zira en iyi size yakışır dı siyaset !

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  İşsiz adam durgun su gibidir, bozulup kirlenir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak