33 senedir Bolu halkı bu gazeteyi okuyor. Gazetemizdeki mesaj ve yorumlar, ne kadar çok okunduğumuzun KANITIDIR

Bakarak!

Bakarak!
  26 Mayıs 2023

  BAKARAK! Farkında mısınız? Geleceğimizle ilgili ‘net vaatleri’ almadan ‘oy hakkı’ ...

  BAKARAK!

  Farkında mısınız?

  Geleceğimizle ilgili ‘net vaatleri’ almadan ‘oy hakkı’ anımız geçiştiriliyor!

  Köprüden geçinceye kadar ‘dayı’ olduk sadece onların gözünde!

  Enflasyon yüzü devirmiş

  Kiralar; maaşın tamamını almış ipotek altına!

  Bir ev, bir araba hayali kalmış başka hayata

  Ay başını nasıl getiririm diye şuursuzca gezenlerin

  Zengin göçmenlerin gevrek naraları ilave yapıyor sinir katsayısına!

  Perişan halde olan sığınmacıların görüntüsü de başka bir dert!

  Yaşanılan şehirlerin artık kendini yenileyememesi

  Düşülen ekonomik buhranın ön gösterimi gibi!

  Yeniden asfalt yapılarak yenilenen paralı otoyollar bile artık yamalı!

  Barınma, beslenmenin yanında

  Anayasal hak olan eğitim hakkı bile acayip paralı!

  Felan, filan…

  Bunun gibi şeylere kafa yorup cevap arayacak

  Ya da bakıp seçeneklere puan verecekken

  Oturmuşuz yok HDP-PKK ilişkisi, yok milli araba, yok beka, yok seccadeye, yok bilmem ne!

  Niye?

  Bilerek oraya odaklıyorlar ki

  Gerçek sorular sorulmasın

  Gerçek sorunlar konuşulmasın!

  Görün ki kaç yıldır yapılması gerekenler; bugünlerde akla gelir oldu!

  EYT çözüldü, maaşlar birden artıverdi!

  Ya seçim olmasaydı!

  Olmasaydı; iki gün önce kapatılıp da tepkiden sonra açılan nakit limitler geriye dönecek miydi mesela?

  O fragmandı, gerisi seçim bitince!

  Hani o bedava gaz var ya

  Hani Gabar’dan çıkan petrol felan!

  Seyreyleyin siz bir ertelenen zamları!

  O hiç konuşulmamasını istedikleri açıklar öyle bir büyüdü ki

  O açıklar;

  Ya bizden

  Ya da üç kuruşa mülk, vatandaşlık satılan zengin yabancı gibi eylemlerden kapatılmaya çalışılacak!

  Adam bir mülk aldı diye ev fiyat ve kiraları arttığı yetmezmiş gibi

  Birde seçim sandığı arkasına; ailesiyle beraber sıraya girmez mi!

  Pes yani!

  Vatandaş oldular, geleceğimiz için karar verecekler!

  Lafın özü;

  Ne söz aldık, ne tuttular!

  İster sağ, ister sol…

  Her zaman bakarak, düşünerek karar verin emi!

  Nedret Yıldız 

  • Sakin ama gerçek28 Mayıs 2023 . 11:24

   İktidarı vatan milletin hayrına degilde kendi çıkarlarına hizmet etmesini isteyenler elvetteki bu sistemin devamını ister.Oglu kızı torpille işe girenler.Devlet bankalarından bir telefon ile öncelikli kredi alanlar.Dūn cebinde kuruş yokken iktidar nimetleriyle parti kanalıyla cebi para görūnce adam olduk sananlar.Siyaseti korku aracı olarak kullanıp būtūn nimeylere çökenler elbetteki Nedret kardeşimin bu yazısından azıcık 'incinmissin'moduna girmişler.Yūregine sağlık Nedret kardeşim.
  • Ali28 Mayıs 2023 . 00:27

   Kim gelirse GELSİN...Zihniyet değişmeli...1)Haram yemeyen kul hakkına girmeyen bir kişi OLMALI..2)Her kese eşit hak hukuk ADALET olmalı....tabi hızlı adalet 10 yıl bir dava sürmez.3)Ekonomi bittik.bırakın uzmanı çözsün...Merkez bankası müdahale etmeyin...Tuik gerçek enflasyonu söylesin...yalan olması .4)BORSA da düzenleme yapın...ile alımlar adaletli olsun.. 3 maas durdurulsun....
  • Lan uyanık27 Mayıs 2023 . 02:52

   Bi tek akıllı sen misin ? Bunları yazıyorsun ama kılıçdaroğlu kazanırsa pkk destekçisi subay fetö destekçisi jandarma olduğunda görürüm ben seni
  • veli26 Mayıs 2023 . 17:50

   Muhafazakar geçinenlerin rezidanslarda kaç evi var biliyor musun? ali
  • Yıl 1998...26 Mayıs 2023 . 15:50

   Yıl 1998... Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Fikret Özden Boztepe, görevini Orgeneral Rasim Betir'e devrediyordu. Boztepe, veda konuşmasında; "Terör mü birinci tehdit, irtica mı?" tartışması yapanlar olduğunu belirterek, “İrtica tabii ki öncelikli tehdit" dedi. Sonra da kürsünün arkasındaki perdeye, sarıklı erkeklerin ve başında “Refah Partisi bandı” bulunan “kara çarşaflı” kadınların fotoğraflarını yansıtarak; “Atatürk nesilleri” olarak adlandırdığı karşısındaki topluluğu, “karafatma” diye yaftaladıkları çarşaflılara karşı, “asla geri adım atmayın" uyarısında bulundu… Jandarma Genel Komutanlığı Karargâhı’ndaki töreni izleyen toplulukta ise; Dönemin Meclis Başkanı Hikmet Çetin ve eşi, Anayasa Mahkemesi Başkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi, Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Ecevit ve eşi vardı. İşte bu topluluk, Orgeneral Boztepe’nin konuşmasını uzun uzun alkışlayarak, adeta “çarşaf” karşısında asla geri adım atmayacaklarının sözünü veriyordu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun yönetiminde de “CHP zihniyeti” değişmedi. 12 Eylül 2010’daki “anayasa referandumu” sürecinde, benzer çirkinliklere imza atıldı. “Hayır” kampanyası yürüten CHP, Avcılar’da bilboardlara astığı bir afişte “Müslüman kadınların rahibe gibi örtünmesi için Evet…” ibaresini kullanarak, tesettürlü kadınları Hristiyan rahibelerle
  • Aladağ 26 Mayıs 2023 . 14:50

   Önümüzdeki beş yıl içerisinde ülkemizde büyük sosyal sıkıntılar çıkacak. Şu anda içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılar süreç içinde sosyal sorunlara evrilecek. Dünyada hiçbir ülke bu kadar kısa sürede böyle yoğun bir göçmen nüfusunu sıkıntısız bir şekilde özümseyemez. Sosyal sorunlar çok yakında ülkemizi esir alacak. Artık Suriye gibi mi oluruz yoksa daha yumuşak bir şekilde bu durumu atlatırız bunu bize zaman gösterecek. Ancak şu kesindirki önümüzdeki yıllar zor geçecek.
  • Pasakoylu26 Mayıs 2023 . 12:54

   Hala iktidarın değişeceğini zanneden ileri zekalı kendisini çağdaş diye tanımlayan açıklıkla çıplaklığı karıştıran zavallılar var.dostum meclis çoğunluğu cumhurbittifakinda pazar günü cumhurbaşkanlığı seçimini açık ara alacak inşallah .siz neyin kafasını yaşıyorsunuz. Biraz halk TV,tele1 ,sözcü, Amerikanın sesi ( Fox) dan başka yeri izleyin. Beyninize biraz oksijen gitsin. Biraz mantıklı olun.
  • Raif Bilir26 Mayıs 2023 . 12:27

   20-30 yıl sonrasinin Türkiye'yesine atilan tohumlar bu tohumlar.. Üstelik kendine milliyetçiyim diyen bir partinin destegiyle.. Uyanın biraz.!!
  • ALİ26 Mayıs 2023 . 11:46

   KISKANANLAR ÇATLASIN..OOHH...!! ALLAH İSTEYEN HERKESE NASİP ETSİN...sıkıntı 3 kadında değil,giyiminde ve arap olmasında.yoksa bizde 3-4 karılı dost yaşayan o kadar çok ki..onlar entellektüel olduğu için hakları..hatta nikah falan da gerekmez..
  • Sakin ama gerçek26 Mayıs 2023 . 11:37

   Yorumlara bakınca şu gerçek çok net ortalığa dökülmüş.Şöyleki;İktidar değişince sıkıntıya girecek olanlar nasılda feryat etmiş yorumlarında.Yüz yıldan beri bağımsızlık bazılarına batmış resmen.Atatürk'ü istesenizde perdeleyemezsiniz.Osmanlının son zamanlarının Türklükle İslamiyetle ne alakası vardı.Herşey İngilizlerin Fransızların İtalyanların hükmünde değilmiydi eyyy gafiller eyyy günü kurtardık sananlar.
  • Köroğlunun Torunu26 Mayıs 2023 . 10:32

   Sn. Nedret Yıldız her kelimene her cümlene yürekten katılıyorum. Bu güzel ülkemi bu hale getirenlere bin lanet olsun.
  • Poyraz26 Mayıs 2023 . 10:14

   Bu fotoğtaftakiler ve benzerleri 250.000 $ ödeyerek insan yerine konulup yönetimde karar haklarının olmadığı arap krallıklarındaki oy sandıklarında, 85 sene önce bu dünyadan göçmüş büyük bir ruhun daha önce kendileri gibi tebaa/köle olan bir halka armağan ettiği demokrasi sayesinde oy vererek demokratik medeniyete ilk defa dokunuyorlar, vatandaşı(!) oldukları ülkenin dilini bile bilmedikleri halde! Kendi ülkelerinde seçme hakkı olmadıkları kralın kölesi olsalar da para ile vatandaşlık satın aldıkları Atatürk Türkiye'sinin yönetimine karar verme hakkı elde ediyorlar.10 milyonu da içerde! Atatürk'ün Gençliğe Hitabesinin sadece ülkenin bütün okullarındaki sınıfların duvarlarında değil, şehrin bütün meydanlarında, hatta bütün vatanseverlerin evlerinin baş köşesinde asılı olması gerekir. Yetmez, herkesin ezberinde olması gerekir.
  • Uzaktan_Bolulu26 Mayıs 2023 . 10:11

   Resme bakınca farklı bir şey anlatılıyor yazıya bakınca ayrı bir şey. Gerçek soruların sorulması isteniyor ama acaba gerçek sorular sorulmuş mu bakalım. Mesela asırlarca dünyada at koşturan atalarımızdan sonra ne oldu da 100 yıldır büyük bir sefalet ve perişanlığın içindeyiz. Mesela padişaha karışamıyorduk da onun için geriydik şimdi oy veriyoruz neden ileri gidemiyoruz acaba ileri geri olayı oyla alakalı olmayabilir mi? Mesela eskiden anayasamız yoktu onun için geri idik şimdi anayasamız var ama hala sefil perişanız. Mesela eskiden analarımız bacılarımız bir taraflarını örtüyordu abilerimiz babalarımız içki içmiyordu herkeste bir Allah korkusu vardı hep beraber aynı camiye gidip secde ediyorduk onun için geri kaldık diyelim şimdi bunlar yok ama hala sefil ve perişanız acaba bunlarla da mı alakalı değildi. Eskiden amerikan parası kullanmıyorduk geri kaldık şimdi amerikanın parasıyla tuvalete ödeme yapıyoruz ama hala sefil perişanız eskiden gavurdan borç almıyorduk sefil ve perişandık şimdi 100 milyarlarca borç alıyoruz hala sefil ve perişanız acaba bununlada ilgili olmayabilir mi? Kısaca insanlar bir takım sloganlarla düşünüyor insanlarımıza ezberletilmiş bir kaç kalıp var. Bu kalıplar dışında düşünen herkes uzaylı muamelesi görüyor, aşağılanıyor, ezilmeye küçültülmeye çalışılıyor. Belki doğru soru neden artık Yunus Emre, Mimar Sinan, Baki, Fuzul
  • Bolulu26 Mayıs 2023 . 09:55

   Utanmadan yüzünüz kizarmadan sürekli yalan söylüyor sunuz bu fotoğrafın bu fotoğrafın Türkiye ve seçimlerle alakası olmadığı söylendi.sosyal medyada dolaşan iftiralar yalanladı. Ya işiniz gücünüz yalan algı. Allah aşkına bu ülkeyi 21 yıldır kim yönetiyor. Size göre bu ülkede iyi bir şey olursa maket veya başka bir ülkeden geliyor.ornek: togg doğalgaz,kötü bir şey olursa ak partiden. T.C. G. Anadolu nün bir bombalik işi var size göre neyin bir bombalik işi yok. Önemli olan onu o bombalardan korumak.isiniz gücünüz yalan algı bir günde yalansız bir gününüz geçsin.Erdogan bu ülkenin başında sürekli kalmayacak ama ülke büyük Türk milletine kalacak. Siz Amerikan veya İngiliz mandası isteyebilirsiniz biz onu kurtuluş savaşında redettik.
  • Akl-ı Selim26 Mayıs 2023 . 09:38

   Akl-ı Selim her vatandaşın bu yazıya harfiyen katılacağı kesindir. Katılmayanlar psikiyatrik vakadır. Akl-ı Selim; Hüküm ve kararlarında doğruyu yanlıştan, iyiyi kötüden ayıran akıl, sağduyu. Kaynak; https://islamansiklopedisi.org.tr/akl-i-selim#:~:text=H%C3%BCk%C3%BCm%20ve%20kararlar%C4%B1nda%20do%C4%9Fruyu%20yanl%C4%B1%C5%9Ftan%2C%20iyiyi%20k%C3%B6t%C3%BCden%20ay%C4%B1ran%20ak%C4%B1l%2C%20sa%C4%9Fduyu. Otolyollarla ilgili yama meselesi benimde dikkatimi çekmişti bir Ankara yolculuğum esnasında... Sadece adı otoyol o yolun, bol bol yama...
  • Bayandan26 Mayıs 2023 . 09:34

   Beyfendi siz sanırım başka bir dünyada yasiyorsunuz bu nasıl bir yazı ya 20 yıldır biz bu halemi geldik el insaf herkesin istediği gibi hayat sürdüğü bir cumhuriyet var,nasıl bir kafa bir arap ve arkasina 4 tane kadın resmi koyup bunu yazamak bir bayan olarak nereye varmak istediginizi anlamis degilim üstelik kıyafet özgürlüğü olan bir Turkiyede,eşiniz varmi bilmiyorum carsafami girdi,arabamı kullanamadi, seriat mahkemesindemi yargilandi, eğlence merkezleri,sahillerimi kapatıldı daha ne yazayim,sen bu yaziyi yazıp gözümüze sokuyorsan demekki özgür bir ulkede yasiyorsun, madem bu kadar şikayetçisin sizi tutan olmaz ayrıca ben sizin adinizi hiç bir mecrada duymadim demekki yazmakla kahramanlık olmuyor.
  • Psikolog26 Mayıs 2023 . 09:12

   Nedret Efendi 14 Mayıs sonuçları psikolojini bozdu anlaşılan,28 Mayıs'ta da tedaviye başlarsın.
  • SAHTEKARLAR26 Mayıs 2023 . 09:05

   YAZDIKLARININ HEPSİ YALAN Özkan'ın Katarlı diye paylaştığı adamın Bahreynli bir iş insanı olduğu, 4 eşi diye paylaştığı kadınlardan ise 1'inin eşi diğer 3'ünün kızı olduğu ve bu kişilerin oy kullanma ile bir ilgisinin olmadığı öğrenildi. Özkan'ın seçime 3 gün kala manipülasyon dolu bu paylaşımı vatandaşlarda büyük tepki topladı. Gerçeği öğrenen çok sayıda sosyal medya kullanıcısı İYİ Partili Özkan'a sert tepki gösterdi.
  • Cöle26 Mayıs 2023 . 09:01

   Bir defa baştaki resimle aşağıda yazanlar ne alaka. Bu memlekette kimin tıkırı yerinde ise, kimin milyonluk evi arabası var, yediği önünde yemediği arkasında ise bu hükümeti beğenmiyor. Nedret bey sen ve senin gibi düşünenlerin milletin maaşı, ev kirası, arabası sanki çokta umurunda. Geçenlerde de yazdım, geksin daha iyisi millet oy verir. Ama öyle seccede, pkk, özerklik, vb basite indirgerseniz vatandaş ters teper. Ama son sözün doğru"ne söz aldık ne tuttular, ister sağ ister sol"..
  • Cöle26 Mayıs 2023 . 08:49

   Ne diyor vw rwklamında"daha iyisi gelene kadar, en iyisi bu"
  • Öteli26 Mayıs 2023 . 05:44

   Dünyada het yerde, tarihin her devrinde siyaset için her şey güçtür, gücü eline geçirme ve onun devamını sağlama aracıdır. Geri kalan herşey teferruattır. Bekâ dedikleri şey kendi bekâlarıdır, halkın değil. Ve bunun için her şey mübahtır; Hamaset,manipulason, hile, kaos, gerekirse çatışma, yıkım, ve kan ve kayıplar. Ekonomi batsa, dolar elli lira olsa, ekmek yüz lira olsa, enflasyon yüzde beşyüz olsa ne olacak? Kimin için ne olacak? Olan halka olacak, sürünecek olan halk. Muktedirlerin sofralarında yine fiyatını bilmedikleri envai çeşit yiyecekler, ejder meyveli smoothieler, etiketine bakmadan aldıkları lüks giysiler, yakıtını kendileri doldurmadıkları arabaları, peşlerinde iktidarın gücünden pay almaya çalışan cülûs alayı yardakçıları vs... Ağır ağır böyle döner tarihin köhnemiş gıcırtılı çarkları. Kan gözyaşı ve acıyla. Halkların acılarıyla.. Yaşayamadan ıstırapla göçüp giden halkın.
  • Adnan Ali26 Mayıs 2023 . 05:25

   Sanki burası seçim için oy yeri değil. Hastane de sıraya glrilmiş gibi. Bu fotoğraf gerçeği yansıtmıyor bence. Seçimlerde nerede gördünüz kırmızı bantlı şerit.
  • Metin Çelik26 Mayıs 2023 . 01:35

   Milliyetçi olduğunu iddia eden Sn seçmen. Bakın bu adamlar Senin ülkeni Yani bizim güzel ülkemizi Türkiyemizin siyasetini Yönetim biçimini Yönlendirmek içen Türk vatandaşı Yapılmış ve Oy Kullanmak için Sırada bekmiyorlar. EYYYY Türk Kadını . Bu sakallının arkasındaki 4 kadın bu sakallının karıları. Sen de bir herifin bilmem kaçıncı karısı olmak istemiyor ve Tek eşinin hanımefendisi eşi olmak istiyorsan Oyunu gidip Memleketini bu hale getirenlere Oy verme. Sana TOGG vermezler Oyuncak olan İha ve Siha larla seni aldatan Siyasetçilere Teröristlerle iş birliği yaparak Teröristlerle hiç bir biçimde iş birliği olmayan Millet İttifakı bileşenlerine iftira atanlara Oyunu verirsen. Bu sakallı gibi bir Yobazın bilmem kaçıncı kuması olursun. söylemedi demeyin. Atatürkün ve Silah arkadaşlarının Kanlarıyla Yoğurulmuş bu güzel topraklar kimlerin eline geçmek için ne dümenler çevrilmekte görün bu resmi ve ona göre oy verin. Bu resim sahte vs değil, Oy kullanmak için sırada bekleyen ve RTE ye oy vermek için sıraya geçen TC vatandaşı onlar.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Kuvvete dayanmayan adalet âciz, adalete dayanmayan kuvvet zalimdir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak