Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Gözlük kılıfı sayesinde kurtuldu

Gözlük kılıfı sayesinde kurtuldu
  26 Mayıs 2023

  Gözlük kılıfı sayesinde kurtuldu Bolu'da, eski nişanlısının evinde karşılaştığı ...

     Gözlük kılıfı sayesinde kurtuldu

        Bolu'da, eski nişanlısının evinde karşılaştığı kardeşlere bıçakla saldırıp, 23 yaşındaki Beyazıt Bestami Ay'ı öldüren ve 24 yaşındaki Muhammet Ay'ı yaralayan tutuklu sanık 28 yaşındaki Sefa Candan'ın ‘kasten öldürme’ ve ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlamalarıyla yargılanmasına devam edildi. Kardeşinin öldüğü olayda, ağır yaralanan ve tedavisinin ardından taburcu olan Muhammet Ay, mahkemedeki ifadesinde, sanığın bıçağı kalbine saplamaya çalıştığını, ancak montundaki gözlük kılıfı sayesinde kurtulduğunu belirtti.

       Olay, geçen yıl şubat ayında Tabaklar Mahallesi Reşat Aker Sokak’ta meydana geldi.

       Eve balkondan girdi 

       Sefa Candan, bir süre birlikte yaşadıkları ve kısa süre sonra da nişanı attığı 32 yaşındaki Makbule M.'nin evine balkondan girdiğinde Muhammet Ay ve Beyazıt Ay kardeşlerle karşılaştı.

       İki kardeşi de bıçakladı

       Aralarında yaşanan tartışma, kavgaya dönüştü. Sokağa taşan kavgada Candan, 2 kardeşi bıçaklayıp kaçtı. Çağırılan ambulansla hastaneye kaldırılan yaralılardan Beyazıt Bestami Ay hayatını kaybetti.

      İki kişinin kanını akıttım

       Sosyal medya hesabından elinde tabancayla fotoğrafını paylaşıp, 2 kişinin kanını akıttığını yazan Sefa Candan, otomobiliyle gittiği Ankara’da yakalanıp, tutuklandı. Sefa Candan hakkında Bolu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce 'kasten öldürme ve öldürmeye teşebbüs' suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

       Bıçaklandığı kıyafeti yanında getirip, kalbinin üzerine gelen bıçak darbesini anlattı

       Tutuklu yargılanan Sefa Candan, Bolu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Candan’ın bıçakladığı Muhammet Ay, mahkemedeki ifadesinde kalbinin üzerine gelen bıçak darbesinden cebinde bulunan gözlük kılıfı sayesinde kurtulduğunu anlattı.

        "Ben gözlük kılıfı sayesinde hayatta kaldım. Sonuna kadar davacıyız gereken neyse yapılsın"  

        Ay, olay anında üzerinde olan kıyafetleri mahkeme salonuna getirerek hangi bölgelerine bıçak darbelerini aldığını tek tek anlattı. Muhammet Ay, montunun iç cebinde bulunan gözlük kılıfı sayesinde bıçağın kalbine saplanmadığını ve hayatta kaldığını söyleyerek, “Ben gözlük kılıfı sayesinde hayatta kaldım. Montum, gözlük kılıfı ve gözlüğün sert plastiği beni korudu. Kalbimin üzerindeki iç cebimde gözlük olmasaydı ben de kardeşim gibi hayatta olmayacaktım. Sonuna kadar davacıyız gereken neyse yapılsın” dedi.

       Bir kişi halen aranıyor 

       Tutuklu sanık Sefa Candan ise mahkemede, daha önce verdiği ifadesinin geçerli olduğunu ve yeni bir ifade vermeyeceğini söyledi. Dava kapsamında ‘Suçluyu kayırma’ suçundan firari olan Tolga Başkal’ın yakalanması için çalışmaların devam ettiği ifade edilirken duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak