Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bolulu Eğitim Çalışanları hâlâ Promosyon bekliyor

Bolulu Eğitim Çalışanları hâlâ Promosyon bekliyor
  19 Haziran 2023

  Bolulu Eğitim Çalışanları hâlâ Promosyon bekliyor Bolu'da görev yapan ...

        Bolulu Eğitim Çalışanları hâlâ Promosyon bekliyor

        Bolu'da görev yapan öğretmen ve eğitim çalışanları mağdur edilmeye devam ediyor. 2022 Ocak ayında yapılan 5.160 TL' lik yapılan promosyon anlaşması aradan 18 ay geçmesine rağmen hala güncellenmedi ve kimsenin de umurunda değil. En son Nisan 2023 ' te yapılan teklif kabul edilmemiş ileri bir tarihe ertelenmişti. Bu ileri tarih çıkmaz ayın son çarsambası galiba sanki birileri bu anlaşmayı devam ettirip unutturmak istiyor. Yoksa sorumlu ve yetkililer bu kadar umursamaz olmazdı. 

         Bolu'da 5500 eğitim çalışanı mağdur edilmeye devam ediyor ve kimsenin sesi çıkmıyor çevre illerde 20-30 bin TL arasında imzalar atılıyor Bolu'da ise neredeyse öğretmenleri borçlu çıkaracaklar. 2023 Temmuz zammıyla birlikte maaşlar en az dört kat arttı ama promosyon aynı kaldı. Sayın yetkililer, siz nasıl bir sözleşme imzalandınız Allah aşkına... Banka bizim paramızla para kazanırken öğretmenler ve eğitim çalışanları hep kaybediyor.Lütfen çıkıp bir tatmin edici açıklama yapın, öğretmenlerinize sahip çıkın, onların özlük haklarını koruyun,web sitesine konulan basın açıklamasıyla veya Whatsapp mesajıyla bu işler çözülmüyor maalesef.

  • Deadly18 Aralık 2023 . 01:48

   Milli eğitim 1-2 milyon cebe indirdiği için olabilir..banka verdiğim parayı geri ver yeniden ihale yapalım diyor fakat milli eğitimdekiler yediklerini yerine koyamıyor..olay bundan ibaret
  • Arkut22 Temmuz 2023 . 12:02

   Ilk baslarda rekabet vardi ama artik bankalar kendi aralarinda anlaşmışlar, o rakamları vermezler artık. Ptt yi de dahil edin sisteme, promosyon yoksa en azından ordan alalım tepki olsun, ayrıca komisyonda kimin olduğu adamlarin umrunda bile değil..
  • Hoca5 Temmuz 2023 . 18:09

   Hakikaten bu nedir ya hu? MEM sadece web sayfasından duyuru yapıyor(du). O da yok artık. Gerçekten de Bolu en düşük promosyonu alıyor. Kimsenin de umrunda değil. MEM ve sendika yetkililerinden ses çıkmıyor açıklama yok. Bu nasıl iş?
  • Öğretmen 22 Haziran 2023 . 17:51

   Haberin altına sadece iki yorum yapılmış, bankanın ve yetkililerin niye böyle davrandığı anlaşıldı bu kadar umursamaz bir meslek grubuna hiç promosyon verilmesin daha iyi.
  • Öğretmen 20 Haziran 2023 . 05:57

   Anlaşmanın başında Eğitim Bir Sen başkanı ve Milli Eğitim yetkilisi var. Öğretmenleri mağdur edip para almasını engellediler. Türkiye'de en düşük promosyonu 5000 lira alan Bolulu öğretmenler ve çalışanlarıdır
  • Öğretmen 19 Haziran 2023 . 22:56

   7 bin beş yüz TL alan emekliler 12 bin TL'ye anlaşma yapıyor , öğretmenler sahipsiz,ben aldığım parayı iade edip anlaşmayı kendim yapacağım.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak