Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

VERGİLER TAHSİL EDİLEBİLİR Mİ? EMEKLİ AYRIMI YAPILABİLİR Mİ?

VERGİLER TAHSİL EDİLEBİLİR Mİ? EMEKLİ AYRIMI YAPILABİLİR Mİ?
  7 Temmuz 2023

  VERGİLER TAHSİL EDİLEBİLİR Mİ? EMEKLİ AYRIMI YAPILABİLİR Mİ? “Fatih ...

        VERGİLER TAHSİL EDİLEBİLİR Mİ? EMEKLİ AYRIMI YAPILABİLİR Mİ?       

         “Fatih Altaylı, youtube kanalında gece yarısında başlayan zam yağmurunu yorumladı. Altaylı, 2.defa mtv vergisi alınamayacağını ve anayasaya aykırı olduğunu belirtti. 2003 yılında aynı kararı almaya çalışan hükümet, ana muhalefetin olayı anayasa mahkemesine taşımasıyla iptal edilmişti.

         Bir diğer konu, memurlara verilen seyyanen zamlar, emekliler arasında orantısız ve eşitliğe uymayan “zamlar” bu da anayasanın eşitlik maddelerine aykırı dedi. TUİK, enflasyonu düşük gösterirken devlet, nasıl olur da vergilere enflasyonun üstünde artış yapabiliyor?”

         Kişisel yorumum, ülkede paha biçme hafızamızı kaybettik. Neyin kaç lira olduğunu kimse bilmiyor. Milyonlar, milyarlar havada uçuşuyor. Bu şekilde nasıl gidecek herkes birbirine soruyor. Memurlara enflasyon+8bin seyyanen verilirken, emekliler bitmiş durumda hiçbir şey yok. Memur ve tüm emekliler aynı ülkede yaşamıyor mu?

              Kıyma alırken fiyatlar memur maaşına göre zamlanınca, emekliler ne yapacak? Bunu düşünen yok mu? İş hayatında memur – işçi karmaşası çıktı. Okuyup, sınavlara girip memuriyeti kazananlar, işçiden daha düşük ücret alıyor.

         Nasıl olacak dostlar? Yanlış anlamayın benim dediğim, arada uçurumlar olmasın. Sonuçta aynı ülkede yaşıyoruz ve aşağı yukarı giderlerimiz aynıdır. Bana göre ipin ucu kaçmıştır. Adaletsizlik ortamı oluşmuştur. Kapsamlı bir değişiklikle bu kaos ortamına son verilip sosyal adalet sağlanmalıdır. Kimse bir şey bilmezken, seçimi kazanan hükümet kararını veriyor ve halk sadece izliyor.

  • ilhan KIR16 Ağustos 2023 . 18:59

   Beypiliç ten emekli oldum kıdem tazminatımı alamadım
  • Ali21 Temmuz 2023 . 06:48

   Hükümet zenginden vergi ALAMAZ....vergiyi garibanlar öder.Bu kamyon uçurumdan aşağı iniyor...lastik patlamış...Fren patlamış....sert bir kayaya vurup pert çıkacak
  • Dursun YILMAZ.20 Temmuz 2023 . 11:52

   Türkiye de Devlet eliyle işçilere yapılan köle ve ayrımcılık muamelesini İngilizce veya Fransızca takip edebilecek Bolu da Avukata ihtiyacım var.Türkiye de işçilerin aylık maaşı tespit edilirken işçinin diploması,kıdemi,unvanı ve medeni durumu yok sayılıyor.Buna köle ve ayrımcılık denir.
  • Dursun YILMAZ.17 Temmuz 2023 . 16:13

   Türkiye de yaklaşık 15 Milyon işçinin aylık maaş tespitinde işçinin diploması, unvanı,kıdemi ve medeni durumu hem aktif işçi iken hem de emekli işçi iken dikkate alınmayıp yok sayılıyor.Buna dur diyecek bir insanı 32 yıl 10 aydır arıyorum.
  • TuzuKuru11 Temmuz 2023 . 13:55

   Devlet Bahçeli, emekliler için +8bin seyyanen zam istedi ortağı olduğu hükümetten. Bakalım ne olacak...
  • EMEKLİ11 Temmuz 2023 . 11:20

   2003 yılında anayasa mahkemesi tarafından iptal edilen ek verginin,anayasaya aykırı olduğunu bile bile tekrar gündeme almak neyin nesi,illa vergi alacaksanız zenginlerden alın mesela yat vergisi,pırlanta alım vergisi.Neden eliniz dar gelirlinin cebinden çıkmıyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Medeni olmayan insanlar, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm