Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

YAYA KALDIRIMI MI ARAÇ PARK YERİ Mİ?

YAYA KALDIRIMI MI ARAÇ PARK YERİ Mİ?
  5 Eylül 2023
  YAYA KALDIRIMI MI ARAÇ PARK YERİ Mİ?YAYA KALDIRIMI MI ARAÇ PARK YERİ Mİ?
  Bolu'da yaya kaldırımlarına parkedilen arabalardan, yayalar yürüyemez oldu. Birçok kez şikayet etmemize rağmen, kaldırımlardaki arabalar hala yerinde duruyor. Bu görüntüler "Yunus Emre Sokak" üzerinde çekilmiştir. Trafik ekiplerimiz neden düzeni sağlamıyor? Kanun net değil mi? - 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 61/1-n maddesine göre yönetmelikte belirtilen haller dışında yaya yollarına araçlarını park eden sürücülere idari para cezası uygulanır. - Polislerimizi görevlerini yapmaya davet ediyoruz. Hazine boş, doldurmak lazım. Hem kanunu uygulayacağız hem de hazineyi dolduracağız. Bundan sonra her bir vatandaşımızı duyarlı olmaya, park ihlallerini polislerimize bildirmeye, görevini yerine getirmeyen yetkilileri ise görevi ihmal şikayeti ile E-Devlet - Cimer aracılığıyla bildirmeye davet ediyorum. Daha güzel bir Bolu mümkün.
  • YAMAN9 Ekim 2023 . 18:45

   Ülke olarak 20 yıldan uzun süredir Avrupa birliğine girmeye çalışıyor. Bu Avrupa ülkelerinde hiç birinde böyle kaldırama cekilen araç göremezsiniz. Olursa da park cezasını her gün için yer. Bizim zapıta ve Polis memurlarımızı maalesef binalardan dışarıya çıkmaya vakit bulamıyorlar.
  • Bolulu147 Eylül 2023 . 12:37

   İstediğiniz kadar yazın, çizin, söylenin, hayıflanın dinleyen, dikkate alan yok ki. Atanan yöneticiler genelde kendisini atayanlara karşı sorumlu hissediyor, seçilenlerin de işi seçilinceye kadar sonra bitti. Park konusunda yıllardır herkes sorunlarını dillendiriyor ben şimdiye kadar bir adım atıldığını ne gördüm ne duydum. Pazartesi günü Gölyüzü mahallesinde park sorunu had safhada, peki bunun çözümü! işte amaç sorun çözmek olunca ortada kimse yok. Diğer caddeler de öyle, vatandaş dörtlülerini yakıp yola arabasını bırakıp gidiyor, belki on yirmi metre sonra cepte boş yer var ama kendisini denetleyen, ikaz eden, ceza kesen olmayınca aracını bırakıp alış veriş yapmakta hiç bir sorun görmüyor. Hadi onu bırakın kendisine çalınan kornaların yanında edilen hayır dualarını! da mı hiç düşünmüyor. Acil bir şekilde kent planlaması yapılarak, boş arazilerin, metruk binaların yıkılması, bunların sahipleri ile irtibata geçilerek bu alanların otopark olarak kullanıma açılması, olur olmaz yerlere park eden araçlara sesli ikaz yerine ceza uygulamasının yapılması gerekir, gerekir gerekmesine de inanın bunlarda kimsenin umurunda olmaz. Daha önce pek çok kez dedim, gelsinler sayın Valimiz, Emniyet Müdürümüz, Belediye Başkanımız normal sivil bir araç ile Gölyüzü mahallesini iki tur atmaya çalışsınlar, bakalım işin içinden çıkabilecekler mi, öyle makam araçlarında, çakarlarla önde trafik ekipleriyle gezince zaten sorun gözükmüyor ki! çözüm arasınlar.
  • CAN7 Eylül 2023 . 09:47

   Yeni Emniyet Müdürümüzün bu konuya da el atacağından hiç kuşkum yok. İlimize geldiğinden bu yana yapılan uygulamalar gayet güzel.
  • Hasan6 Eylül 2023 . 23:27

   Acilen Borazanlar mahallesinede bakılması gerekiyor.kaldırımlarda yürüyemez hale geldik.
  • otopark PARALARI6 Eylül 2023 . 22:53

   ALaattin Yılmaz döneminde toplanan Otopark Paraları nereye gitti acaba, uçtu mu? Otoparklar mı yapıldı yani.. yapıldıda biz mi o otoparklara park etmedik?
  • barış6 Eylül 2023 . 13:39

   Yasak yerlere park edenlere anons dışında birşey yapan yok.Sadece kamera tespıt ederse ceza var.Hem zabıta hemde trafik polisler ekipleri boşu boşuna benzin mazot tüketiyor.
  • Kaldırım Mühendisi6 Eylül 2023 . 13:39

   Maalesef araçlar için yeterli park alanı yok. Günde 50 yayanın geçmediği sokaklarda sağlı sollu geniş kaldırımlar var. Günümüzde insandan çok araç var trafikte. Bu araçların park edeceği noktalar yapmazsak maalesef ama maalesef bu görüntüleri görmeye devam ederiz. Öncelikle belediyenin yeterli park alanı oluşturması gerekiyor.
  • reporter6 Eylül 2023 . 11:25

   rezalet. kanun uygulayıcılar ne iş yapar acaba... sabah saatlerinde bir trafik ekibi gördüm, önünde kasksız motor sürücüsü gidiyordu. ekip hiçbir işlem yapmadan geçti gitti. sadece ihbar üzerinde işlem yapmak yerine, gördüğü kanun dışı eylemleri de düzeltmeli ekipler. buradan polis amirlerine sesleniyorum. görevli polislerin "bir çoğu" sorumluluk almıyor. gözünün önünde ama geçip gidiyor. sayın Vali, bu gibi görüntüleri görmek istemiyor Bolu Halkı. Lütfen görev ve sorumlulukları herkes için hatırlatalım. Yaya kaldırımında araç istemiyoruz. Kanun dışı eylemde bulunanları, polise ihbar edilmese bile polisler gördüğü yerde müdahale etmeli. ETMİYORLAR.
  • abalı6 Eylül 2023 . 10:53

   Trafik zabıtası ,trafik polisleri de çok iyi, kimseye karışmadan .bulaşmadan araçlarıyla geziyorlar,gezerken birde trafik kurallarına uysalar çok iyi olacak.
  • merkeşleli6 Eylül 2023 . 10:21

   Trafik ZABITASININ NE İŞ YAPTIĞINI BİLEN VARSA YAZSIN. BU ADAMLAR KAÇ KİŞİ VE NE İŞ YAPAR? Trafk şube zaten acayip başarısız! Bunu ilin vatandaşı görüyoda YÖNETİCİLERİ GÖRMÜYOMU?
  • Korhan6 Eylül 2023 . 10:07

   AAA lütfen ama insanlar araçlarını nereye çekecek, kaldırımlar tabi ki araçların park edilmesi için varlar. Vatandaş da yürürken kaldırımdan iniversin canım ne olacak. Bu arada kaldırımdan indiğinde araç çarparsa da dikkatli olsaymış. Kaldırıma araç çıkabiliyorsa Tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlarımız ve bebek arabası süren annelerde kolayca kaldırımdan inip yollarına devam edebilirler. Görevlileri özellikle işi başından aşan zabıtalarımızı bu boş işlerle yormayın canım.
  • Boluluyum Bolulu6 Eylül 2023 . 08:52

   Bolu'nun çözülemeyen sorunlarından biri
  • Egitimci6 Eylül 2023 . 00:35

   Şehir içi trafik Bolu Trafik Zabıtanın görevi.Elbetteki emniyet trafikte sorumlu.Neden her iki kurum birlikte hareket etmexlerki.Vatandaş neden ciddiye alınmıyor.Neden her iki kurimda görevlerini ihmal etmeyi sūrdūrūyor.Lūtfen catandaşlar bu konularda daha duyarlı olmalı.
  • zahmanlalı 5 Eylül 2023 . 23:16

   TRAFİK ŞUBE Emniyetin en başarısız EN YETERSİZ birimidir. NOKTA
  • Trafik Müfettişi5 Eylül 2023 . 18:23

   Nerede benim Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağım... 61/1-a Taşıt yolu üzerinde duraklamanın yasaklandığı yerlere park etmek 61/1-n Yönetmelikte belirtilen haller dışında yaya yollarında park etmek
  • hatice5 Eylül 2023 . 18:16

   özellikle pazar kurulduğu zaman çektiğimiz çileyi görün. elimde pazar arabası bir kaldırım bir araba yolu. denetleyen yokki herkes kendi kafasına göre
  • YAMAN5 Eylül 2023 . 17:26

   Trafik polisleri ve zapıtanın görevini yapmadığının , denetim mekanizmasının çalışmadığını gosteriyor. Avrupada boyle bi park yapsan anında 40 euro ceza yersin. Devlet ilave MTV koyacağına biraz kuralları denetlese hem düzen gelir hemde bu işten ciddi gelir elde eder. deveye sormuşlar nerem doğru demiş o hesap ? devlet kural koyup denetlemezse ortaya bu çıkıyor. bütün iller boyle sadece Bolu değil.
  • KÖYLÜ5 Eylül 2023 . 16:07

   BİZ ESKİDEN ÖKÜZ KOŞARDIK ÖKÜZLERİ KALDIRIMA ÇIKARAMAZDIK.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak