Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Yayaya yol veren araca polis arkadan çarptı 

Yayaya yol veren araca polis arkadan çarptı 
  11 Eylül 2023

  Yayaya yol veren araca polis arkadan çarptı Ali Rıza ...

  Yayaya yol veren araca polis arkadan çarptı Yayaya yol veren araca polis arkadan çarptı Yayaya yol veren araca polis arkadan çarptı Yayaya yol veren araca polis arkadan çarptı 

         Yayaya yol veren araca polis arkadan çarptı 

          Ali Rıza Tekemen Caddesi'nde yaşanan kazada, yaya geçidinde yayaya yol vermek için duran otomobile arkadan gelen motosikletli polis çarptı. Kazada yaralanan polis memuru hastaneye kaldırıldı.

       Kavşak içinde ve 20 metre arayla adım başı yaya geçidi yapmanın yanlış olduğunu daha önce haber yapmıştık. Valilik'ten Mudurnu Caddesi'ne gelene kadar 100 metre mesafede 20'şer metre ara ile tam 4 tane yaya geçidi bulunuyor.

       Askerlik Şubesi'nin önündeki yaya geçinde yayaya yol vermek için duran bir otomobile arkasından gelen motosikletli polis memuru sürücü çarptı. 

       Edinilen bilgiye göre, kaza Ali Rıza Tekemen Caddesi’nde Askerlik Şubesi önünde meydana geldi. Cadde üzerinde seyreden Yıldırım Yalçın idaresindeki 14 AD 703 plakalı otomobil, yaya geçidinde yayaya yol vermek yaklaşınca aniden fren yaptı.

        Otomobilin hemen arkasından gelen yunus polisi O.E.İ. idaresindeki motosiklet otomobile çarptı. Motosiklet üzerinde bulunan sürücü O.E.İ ve M.S. yola savrularak yaralandı. Durum 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirildi. Olay yerine sağlık, polis ve jandarma ekipleri sevk edildi.

         Sağlık ekipleri tarafından yaralı M.S. ayakta tedavi edildi. Yaralı motosiklet sürücüsü O.E.İ. ise hastaneye sevk edildi. Kazada otomobilin arka camı kırıldı, motosiklette de maddi hasar meydana geldi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

        26 Nisan 2023 tarihli haberimiz 

     Deneme-yanılma yöntemiyle BELEDİYECİLİK oynuyorsunuz!
      Deneme- Yanılma, Yap-Boz yöntemiyle belediyecilik oynanıyor, Bolu halkının paraları böylece çöpe gidiyor. Alaaddin Yılmaz döneminden beri belediyecilik böyle yürüyor. 30-40 metre ara peş peşe dönel kavşaklar ve bu kavşakların içinde yaya geçitleri yaparsanız, böyle acemice yap-boz oynar durursunuz.  

       Hattat Emin Barın Caddesi ve Ali Rıza Tekemen Caddesi’ni birbirine bağlayan dönel kavşak kaldırıldı.

        Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan Hattat Emin Barın Caddesi ile Ali Rıza Tekemen Caddelerini birbirine bağlayan dönel kavşak, sürücülere ve yayalara zor anlar yaşatıyordu.

        Bolu Valiliği’nden Mudurnu kavşağına karşılıklı giden yolda özellikle sabah ve akşam saatlerinde uzun süre uzun kuyruklar oluştuğu gibi, kavşak içine konulan yaya geçitleri de tehlike yaratıyordu. Bolu Belediyesi ekipleri tehlike saçan bu kavşağı nihayet fazla geç olmadan görerek kaldırdı. 

       14 Haziran 2023 tarihli haberimiz

        Trafik zabıtasına, birileri trafik dersi versin!

        Bolu Belediyesi Trafik Zabıtası ekipleri Aktaş Mahallesi’nde yaya geçidi çizgileri çizmek için Taşhancılar Caddesi’ne çıkan bütün yolları kesmiş, dörtyol kavşağının içine yaya geçitleri çizgileri çiziyor.  
          Şehir içi tek yön trafiğinin devamı olan bu yolda seyretmeye çalışan yüzlerce araç ise, Aktaş Mahallesi’nin içindeki ara sokaklarda sıkışmış, kendilerini akan bir trafiğe atabilmek için çıkacak bir delik arıyor. Şehrin göbeğinde halen çıkmaz sokakların olduğunu da bu sayede öğrenerek, trafik işkencesinden kurtulmaya çalışıyoruz.
          Trafik zabıtası ekipleri, bilinçsizce çizdikleri yaya geçidi çizgilerinin başında büyük bir iş yapıyorum edasındalar. 
         Dünyanın hiçbir yerinde, kavşak içinde yaya geçitleri olmaz. Sebebi ise kavşağa giren sürücü dönüş yaparken, bir anda karşısına çıkan yayayı gördüğü anda aniden duruş yapmak zorunda kalacaktır. Bu durumda aynı kavşakta hareket halinde olan başka araçların ani duruş yapana çarpması da büyük olasılıktır. 
         Kavşak içine yapılan yaya geçitlerinin, daha bunun gibi kazalara davetiye çıkarması büyük olasılıktır. 

  • Hasan12 Eylül 2023 . 07:14

   Ne yaya geçidinde suç ne de yayada takip mesafesini korumak gerek takip nesafesi olsaydı polisimize geçmiş olsun bu arada ama dururdu malesef
  • Yaya geçidi12 Eylül 2023 . 01:09

   Bolu merkez de yapılan yeni kavşaklarda bulunan yaya geçitlerinin neredeyse tamamı hatalı. Kavşağa girecek sürücü araçlara mı yayalara mı bakacak şaşırıyor malum kazalarda kaçınılmaz oluyor. Yetkililer bu yorumu okuyorsa lütfen kavşaklara biraz mesafede yaya geçitlerini oluştururlar. Bir uyarımda yayalara lütfen yaya geçitleri podyum değil kaldırımdan koşarak gelip yaya geçidinden aheste aheste yürümesinler. Okullarda açıldı Bolu'nun her yerinde yol kaldırım çalışması var insanların zamanları kıymetli. Hepimiz birbirimizin işini kolaylaştıralım lütfen.
  • Çözüm11 Eylül 2023 . 23:16

   Yaya geçitlerinde yol vermek önemli. Lakin, adamakıllı doğru yerde yaya geçidi olursa önemli. Bir yere yaya geçidi yapıyorlar sonra 10 adım ilerisinde bir yaya geçidi daha var olmaz.. Böyle olmaz.. Adım başı yaya geçidi olmaz.. Zaten her geçen gün Araç sayısı artıyor.. Buna rağmen yollar genişlemiyor..
  • MEMET EMMİ11 Eylül 2023 . 16:51

   YAYALARA YOL VERMEK İÇİN DURUYORUM ARKADAN GELEN ARAÇ SÜRÜCÜLERİ PATLIYORLAR KİMİSİ ELKOL HAREKETLERİ KİMİSİ KORNA ÇALMALAR KİMİSİ SAĞDAN SOLDAN GEÇMEYE ÇALIŞMALAR PATLIYORLAR BU KONUYA LÜTFEN BİR ÇARE BULUN KURALSA HERKES UYSUN.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak