Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Köroğlu kooperatifi aylardır üreticilerin parasını ödemiyor

Köroğlu kooperatifi aylardır üreticilerin parasını ödemiyor
  4 Aralık 2023

  Köroğlu Kooperatifi aylardır üreticilerin parasını ödemiyor Tanju başkanın seçildikten ...

         Köroğlu Kooperatifi aylardır üreticilerin parasını ödemiyor    

          Tanju başkanın seçildikten sonra ilk iki senesinde yere göğe sığdıramadığı Köroğlu Kooperatifi uzatmaları oynuyor. Kooperatif mantar üreticisine neredeyse 8 aydır ödeme yapmıyor. İnsanlar mağdur. Defalarca basına çıktı ve başkan tüm bu olanları görmezden geliyor. Çok gurur duyduğu Köroğlu Kooperatifi işçilerinin maaşlarını 2 aydır ödeyemiyor. Tüm siyasiler olayın farkında ama kimse bu mağduriyeti gidermek için adım atmıyor. Üretim çadırlarını bırakanların 8 aydır depozitoları verilmedi. Mantar üretim çadırları Mytar isimli firmaya devredildi. Kooperatif içinde kooperatif kuruldu. Çalışanlar o firmaya geçiriliyor adamlar belediyenin kurduğu tesislerin sahibi oldu.

         Kooperatifin paralarıyla kurulan konserve fabrikası borçlara karşılık bir firmaya verildi. Üreticilerin verilmeyen paraları nerede soran yok. MHP il başkanı dışında konuyla ilgilenen yok o da 1 kere haber yaptı ilgileneceğim dedi ama malesef o kadar. Seçim öncesi bir gelip çalışanlar ve üreticilerle bir konuşun durumu görün. Basın konuya sessiz seçim öncesi başkana kimse yüklenmek istemiyor. Bu gidişle gurur duyduğu kooperatifi başkanın siyasi hayatının sonu olacak.

  • Murat muratti25 Aralık 2023 . 20:00

   Koopun başında fatih diye bir genel müdür oturtmuşlar. Adam oturduğu koltuktan hakkını arayan üreticileri tehtitle mobingle sindirme derdinde. Hem paraları ödemiyor hemde üreticiye sabah akşam baskı uyguluyor. Kameralar sürekli açık çalışanları dev ekrandan izliyor. İşçilerin maaşlarını ödemiyor hakkını arayanı işten atmayla tehtit ediyor. Kooperatifi başla bir firmaya peşkeş çekme derdinde
  • Ali12 Aralık 2023 . 17:14

   Belediye nin cîfliğinde atlar koşturur...Ye kürküm ye...bu otlar samanlar er yâda geç bir gün biter.o gün de sende Kara toprak olursun.Yediginiz yanınıza kâr kalmaz...Bu hesap öbür tarafta Sorulur.
  • Bolulu7 Aralık 2023 . 16:14

   Bu şekilde, Millete Milletin parası ile hayal dağıtanlar, hesabı Sizlerden sorulmalı. Ey Bolu hayal dağıtan Sizin, Bizlerin vergileri ile böyle hayal fabrikalari işletmeler kuran siayislere ceza vermenin zamanı. Bu AKP,MHP,İYP,CHP farketmez. Sizlere böyle kendilerine başka türlü. Giden para Bizlerin vergileri. Oto boka vergi ülkesi.
  • Mert6 Aralık 2023 . 22:14

   Boluda sebze yetişmiyor ki neyin konservesini yapacaksın. Fabrika hammaddenin bulunduğu yere yapılır. Pamuğun yetişmediği Boluya sanki kumaş fabrikası yapmak gibi bir şey.
  • bolu146 Aralık 2023 . 20:13

   çatladı karagöz herkes eşini belediyeye soktu onların ne umurunda hemen sözleşme lise oldular dürüst haketmeyen belediye yazık 3ay at in havanizi
  • Bolulu6 Aralık 2023 . 17:27

   Bu işin en başında defalarca uyarmıştım. Ne diyelim, tarih tekerrürden ibarettir.
  • deyalla5 Aralık 2023 . 13:24

   çatladı para bulmuş deyalla, 15 aralıkta tüm üreticilerin borçlarını ödeyecem diye söz vermiş, bir kaynak buldum deyemuş, işlee düzeliye deyalla...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Önemli olan akıllı olmak değil, aklı yerinde ve zamanında kullanmaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak