Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Belediye'de yapılan ihalelere güzel bir örnek !

Belediye'de yapılan ihalelere güzel bir örnek !
  1 Şubat 2024

  Belediye'nin ihale cambazlığı elinde patladı Bolu Belediyesi'ne ait Sultan ...

        Belediye'nin ihale cambazlığı elinde patladı

         Bolu Belediyesi'ne ait Sultan Hamamı Güzellik Merkezi'nin 6 ay önceden giderayak verilmeye çalışılan ihalesinde şartnamede yazılmayan maddelerle mevcut müstecire verilmeye çalışıldı.

         Ancak ihaleye avukatı ile birlikte katılan diğer talepli sonuna kadar hakkını aramaya devam etti. İhaleden hemen sonra ihale komisyonunu Bolu Emniyet Müdürlüğü Mali Şube'ye şikayet etti. Şikayet edildiklerini anlayan İhale komisyonu geri adım attı ve ihalede halen işletmeci olan Meryem Güvenal'a "hayırlı olsun" demelerine rağmen, daha önce şartnamede yazılı olmayan uydurma bir madde ile eledikleri diğer katılımcı Şule Karatana'yı telefonla arayarak ihaleyi iptal ettiklerini söylemek zorunda kaldılar.    

      Tanju Özcan ve avanelerinin Bolu Belediyesi'nde ihaleleri nasıl yaptığı, Sultan Hamamı ihalesinde bir kez daha gözler önüne serildi.

       23 Ocak 2024 tarihinde yapıtığımız haberde, Sultan Hamamı'nın 10 yıl süreyle ihaleye çıktığını, fakat ihaleyi alan firmanın Haziran ayında buranın işletmesini devralacağını, yani 6 ay sonra devredilecek olan hamamın, 6 ay önce ihaleye çıkmasının altında giderayak yine bir peşkeş durumu olduğunu anlamıştık.

       BolununSesi Gazetesi olarak bu beklentimiz boş çıkmadı.

       Mali Hizmetler Müdürü Naim Ayhan tarafından hazırlanan ve Hüseyin Serin'in ihale komisyon başkanlığını yaptığı ihaleye iki firma katıldı. Birisi halen Sultan Hamamı'nın müstecirliğini yapmakta olan Meryem Güvenal, diğeri de Şule Karatana oldu.

        İhale sırasında şartnamede yazılı olmayan, "Geçmişte en az 3 yıl hamam işletmecisi olmak" gibi bir madde ortaya atılarak kitabına uydurulmaya çalışıldı. Ancak ihaleye avukatı ile birlikte katılan Şule Karatana buna itiraz etti. Karata'nın şartnamede yazılı olmadığı halde uygulamaya konulan bu maddeye yaptığı itirazı değerlendirmeye alınmadı ve Meryem Güvenal'a "hayırlı olsun" denildi.

        Şule Karatana ise ihaleden sonra hak aramaya devam etti ve Bolu Emniyet Müdürlüğü Mali Şube'ye giderek yapılan ihale komisyonu hakkında suç duyurusunda bulundu.

         Bir süre sonra İhale Komisyonu Başkanı Hüseyin Serin Şule Karatana'yı telefonla arayarak ihaleyi iptal ettiklerini kendisine bizzat duyurdu.

         Şule Karatana'nın hak arama mücadelesi ile Bolu Belediyesi'nde yapılan ihalelerin ne kadar usule uygun yapıldığı, bu ihaleyle bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

        Şule KARATANA'ya teşekkürler

         23 Ocak 2024 tarihli haberimiz; 

        Sultan Hamamı ihaleye çıkıyor 
         Bolu Belediyesi, Sultan Hamamı’nın 10 yıl süreyle kiraya verilmesi için ihaleye çıkılacağını duyurdu.

        Aktaş mahallesi Süreyya sokak üzerinde bulunan Sultan Hamamı, Bolu Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılıyor. Açık teklif usulü ile gerçekleşecek ihalede Sultan Hamamı 10 yıllığına kiraya verilecek. İhale 30.01.2024 Salı günü saat 14:01'de Bolu Belediye Başkanlığı Hizmet Binası Toplantı Salonunda yapılacak. Sultan Hamamı işyerinin muhammen bir aylık kira bedeli 10.000,00 (onbin)TL + KDV, Geçici Teminatı 36.000,00(otuzaltıbin)TL olarak açıklandı.

      İŞTE İHALE ŞARTLARI

  İhaleye ilişkin şartname ve ekleri Bolu Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Müdürlüğünden bedelsiz olarak görülebilir, 1.000,00(bin)TL makbuz alındısı karşılığında mesai saatleri içerisinde alınabilir.

  İhalede artırımlar 100,00(yüz)TL ve katları olarak yapılacaktır.

  Kiralama süresi 01.06.2024 tarihinde başlayacaktır.

  İhaleye katılabilmek için istenen belgeler;

  Gerçek kişiler nüfus cüzdanı sureti ve Kanuni İkametgâh belgesi,

  Gerçek Kişiler için imza beyannamesi (noter tasdikli) vekâleten iştirak ediyorsa isteklilerin adına teklif vermeye yetkili olduğuna dair noter tasdikli vekâletname ve vekilin imza beyannamesi,

  Tüzel Kişi ise Mevzuatı gereği tüzel kişiliğinin siciline kayıtlı olduğu odalarından belge ve Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren belge ile imza sirküsü, (noter tasdikli)

  İş ortaklığı oluşturmak suretiyle ihaleye teklif verecek istekliler için, iş ortaklığı beyannamesi,

  İhaleye katılmak için isteklilerin, Bolu Belediye Başkanlığı adına alacakları 36.000,00(otuzaltıbin)TL geçici teminat makbuzu veya banka teminat mektubu(en az 60 gün süreli),

  1.000,00(bin)TL Şartname bedelinin yatırdığına dair makbuz veya banka dekontu,

  Kiralama ihalesine ait imzalı şartname,

  Tebligat için adres beyan belgesi,

  Bolu Belediyesine borcu olmadığına dair belge,

  İstekli en az 3(üç) yıl Bolu ilinde ticari faaliyet yaptığına dair belge vermek zorundadır.

  2886 sayılı kanunun 6. maddesinde yazılı kimseler doğrudan veya dolaylı ihaleye katılamazlar. İstekliler bu madde kapsamında olmadığına dair imzalı taahhütname vereceklerdir.

  İhaleye katılacaklar istenilen belgelerin konulduğu zarflarını 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 35/c maddesinde belirtilen Açık Teklif Usulüne göre hazırlayacaklar en geç ihale günü ihale saatine kadar Mali Hizmetler Müdürlüğüne vermek zorundadırlar.

  İhale Komisyonu 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 29. maddesi uyarınca ihaleyi yapıp yapmamakla serbesttir.

  • bolu14242 Şubat 2024 . 14:28

   hüseyin serinin torpilleri ne olacak birsürü kişi ise girdi zaten torpilliler hep belediye ici yada rahat birimler diğer ler Temizlik park bahceler yok öyle bir şey yeter artik değişsin tanju başkan gittin mansur sen gelsin
  • Metin Çelik2 Şubat 2024 . 13:16

   Bolu Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin EKrem SERİN abimiz ile ilgili Yazmış olduğum yazı Yanlış anlaşılsın istemem. Ben burada kendisini çok uzun yıllardır tanıyan bir dostu olarak Yalnızca eleştiri konusu Yönetim ile aralarındaki hiyerarşi ve tevdi edilen görevlerde biraz daha dikkatli olunmasını Mümkün ise görev almaması yönünde telkinde bulunmaya çalıştım. Hüseyin Ekrem SERİN Tanıdığım çok değerli son derece samimi ve çok dürüst bir inan olduğuna vurgu yapmak isterim. Burada bazı yorumcu arkadaşlar eleştirilerde bulunmuşlar Tam tersi Bu ihale sürecinde Yanlışı tespit eden ve bizzat ilgili ihale katılımcısını arayarak ihaleyi iptal eden Hüseyin EKREM SERİN abimizdir. Onu da Yanıltmak isteyen kötü niyetli değil ama hata yapan oradaki ilgili personel ve 3 ayrı avukatın denetiminden geçerek kendisinin önüne gelen dosyadaki eksikliği Hüseyin Abi kendisi Tespit edmiş ve ilgili kişiyi arayarak ihalenin iptal edildiğini bizzat kendisi iletmiştir. Son derece dürüst ve saygın kişiliğe ve çok başarılı bir geçmişe sahip Hüseyin Ekrem SERİN abimize çamur atılmasını ve yanlış anlaşılmasını istemem. Tertemiz bir adamdır Hani derler ya Adam gibi adamdır Buradan da kendisine selam eder ellerinden öperim. Bu değerleri korumak bizim asla görevimizdir
  • Vatandaş 2 Şubat 2024 . 12:27

   Bunu kabul etmiyorum yakışmadı gerekli hukuki işlem yapilmali
  • Metin Çelik2 Şubat 2024 . 02:37

   Hüseyin Ekrem Serin. Abimiz Yıllardır Bolu Belediyesinde Yazı işleri Müdürlüğü yaptıktan sonra emekli olmuş Belediyeciliği ve Yine Yanlarına takıldığı eski chp bolu il başkanımız Kazım Karsu Abimizin ile Hakkı Fidan ile olan Yakın münasebetleri onu Belediye Meclis Başkanlığına Kadar Yükseltmişti. Ancak Yıllarca hizmet verdiğiniz tecrübe kazandığınız o kurumda isminize leke düşürecek ihale sürecinde Başkanlık Yaparak eleştiri almak . hiç hoş olmamış. Yıllarca isminiz Altın harflerle Bolu belediyesinde Yazılmışken. Bir anda değersizleşmek Hüseyin EKrem Serine yakışmamış. Yanlıştan dönülmesi ve Malesef Her yaptığı şov ile ülke gündemine düşen ve Alkolik olduğu iddia edilen kişi ile ismi anılmamalıdır. 70 Yaşına kadar olan bekraund kolay kazanılmıyor 45 Yıl bir kuruma maaşlı da olsa hizmet vermek dile kolay Sn H. Ekrem Serin. Yeter ki çamur sıçraya görsün. asla temizlenmez. Bu bakımdan eski bir dostunuz olarak bu tür eleştiri konusu ihalelerden lütfen uzak durunuz. ve itibari değerinizi ne olursa olsun korumanız dostlarınızı da mutlu edecektir.
  • YAMAN2 Şubat 2024 . 00:23

   Haksızlığı, yolsuzluğu,adam kayırmayı daha öncekilerde yapıyordu diye hak sayan , Bolunun bir kuruşunu yedirmeyeceğim diye gelip sülalesini , arkadaşlarını belediye ve belediye şirketlerine hesapsızca kitapsizca alıp bankamatik memuru yapanlar hem sizin hemde şirketlere doldurduğunuz haramzadelerin yedikleri haram zıkkım olsun. Bu tarafta bir kılıfına uyduruyorsunuz fakat ilahi adalet bir yerde yedikleriniz çıkacak...
  • Murat1 Şubat 2024 . 19:34

   Tanjuya muhalif olanlar yanlış yapıyorsun diyenler ne kadar haklıymış herkes birşeyin ucundan tutmuş yazık şu duruma bakarmısınız
  • tanju ölüm var ölüm 1 Şubat 2024 . 18:26

   Tanju istediği gibi at oynattı.hakkima düşen bir kuruş bile varsa hakkımı helal etmiyorum.tanju tabela diye Suriyeli diye cambaza bak diyerek milletin kandırdın.basta evinin bahçesi yaptığın arsadan sonra cami yerini imar değişikliği ile evine bahçe yaptığın arsanın sahibine verdin .e bu dünyada cambaza bak deyip milleti kandırdın.caminin sahibini nasıl kandiracan.benden söylemesi işin çok zor benim zerre kadar hakkım varsa haram olsun.bu dünyada rezil oldunda sende yüz yok ki. Bu daha frangmanin fragmanı esas ahirette nasıl hesap verecek.
  • Bolulu1 Şubat 2024 . 18:15

   Kibrit kutusu kadar dükkan kiraları aylık 10bin üzeri iken koskoca hamam nasıl 10bin liraya kiraya çıkar aklım almıyor.
  • Dürüst1 Şubat 2024 . 18:11

   Tebrikler Usulsüzlüğün üzerine giden Şule Hanıma. Tebrikler bunu kamuoyuna duyuran Bolu'nun Sesi Gazetesine. Olan olanların ve olacakların habercisidir derler.
  • MİSAFİR1 Şubat 2024 . 18:02

   OTOGAR İHALESİ NE OLDU BELEDİYE KENDİ İŞLETSİN
  • Bolulu1 Şubat 2024 . 16:21

   Tanju başkan avukattu bilü bu işleri bi açıklasın bakam ne deyecek.Yoksa mülteci arap tabelaları indüdümmü diyecek.
  • bolulu 1 Şubat 2024 . 16:07

   Hüseyin Ekrem SERİN gibi insanların böyle ihalelerde böyle ayak oyunları yapması şaşılacak bir durum. Biraz edep yahu diyorum. 5 yıldır Belediye İhaleleri hep böyle Bahadır ACAR ek madde yazar kimsede kalmaz - kalamaz. Bahadır ve Reşat ın İstanbul daki şirketleri ihaleleri alır. Bakın bakalım MANTAR, KONSERVE, KOMPOS gibi yatırımların ihaleleri, Şehir Aydınlatma, Bilboardlar, teknolojik ürünler kimlerden alınmış.... Tanju küpünü yanındaki tiplerle doldurdu...
  • Sağlık1 Şubat 2024 . 15:53

   Mağdur olan şahıs avukatıyla gelip bu işe karşı koymasaydı hukuksuz bir şekilde ihaleyi vereceklerdi. Kim bilir bizim bilmediğimiz neler oluyor bu yönetimde.
  • lazim degil1 Şubat 2024 . 15:47

   sağ gosterip sol vuran Tanju
  • bolulu1 Şubat 2024 . 15:36

   Mevcut müstecire tekrar vermek için herşey ayarlanmış. Neyin karşılığında böyle bir ayar yapıldığı belli değil. Diğer katılımcı pişmiş aşa su koyvermiş olmuş. Bunların yatacak yeri yok
  • Mağdur 1 Şubat 2024 . 14:54

   Keske böyle olmasa herkes oturduğu koltuğun hakkını verse adaletli ve guvenilir olsa. Biz kime guvenicez Allah yardımcımız olsun.
  • Termünatör1 Şubat 2024 . 14:13

   Termünal ihalesi de 3 yıl sonra yapılması gereküken yapılmış deyalla.
  • boluLU1 Şubat 2024 . 13:50

   Kimi neyle suçluyorsa yüz katını yapıyordur bunlar. Alavere dalavere
  • Cöle1 Şubat 2024 . 12:50

   Daha nerelerde neler dönüyorda milletin haberi yok, veya yokmuş gibi davranıyor..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm