Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Tanju Özcan'ın 'Hokus-pokus' lu oylamasına suç duyurusu

Tanju Özcan'ın 'Hokus-pokus' lu oylamasına suç duyurusu
  8 Şubat 2024

  Tanju Özcan'ın 'Hokus-pokus' lu oylamasına suç duyurusu Bolu Belediyesi ...

         Tanju Özcan'ın 'Hokus-pokus' lu oylamasına suç duyurusu  

         Bolu Belediyesi Meclis Toplantısındaki oylamada RED oyları fazla olmasına rağmen, KABUL oyları fazla çıkmış gibi 'oldu bittiye' getirildiğini sadece BolununSesi Gazetesi olarak biz gündeme getirmiş ve bu olayın mahkemeye taşınması gerektiğini yazmıştık.

         Bizim haberimizden sonra AK Parti, İYİ Parti, MHP ve Zafer Partisi belediye meclis üyeleri, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında, “hayır” oyu verilen gündem maddesini “kabul edildi” olarak kayıtlara geçirdiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

         Bolu Belediye Meclisinin 7 Şubat tarihli 2. Birleşiminde, BEKAB üzerinden yapılacak 2. Sınıf Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi Yapım İşi için borçlanmaya gidilmesine dair Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a yetki verilmesi konusu görüşüldü. Gündem maddesi kapsamında, 200 milyon lirası Bakanlıkta, 234 milyon lirası ise İller Bankası’ndan olmak üzere 434 milyon liralık borçlanma yetkisi, Tanju Özcan’a verilecekti.

          Gündem maddesi, görüşmelerin ardından (a) ve (b) bendi olarak oylamaya açıldı. İddiaya göre Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, (a) bendi oylamasında “evet” oylarını saydı, ancak “hayır” oylarını sormadan gündem maddesini kabul etti. Oylamanın ikinci bölümünde ise konuya 16 meclis üyesinin “ret” oyu verdiği, 13 meclis üyesinin ise “evet” oyu verdiği belirtildi. Başkan Özcan’ın “ret” oylarına rağmen, gündem maddesini “Kabul edilmiştir” şeklinde tutanaklara işlettiği aktarıldı.

        Türk Ceza Kanunu bağlamında görevi kötüye kullanmak, suçtur!

         Belediye Meclisinde yaşananlar üzerine Bolu Belediyesi önünde AK Parti, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Zafer Partili belediye meclis üyeleri ortak basın açıklaması yaptı. Topluluk adına basın açıklamasını AK Parti Grup Başkanvekili Uğur Akbay okudu.

          Akbay tarafından okunan basın açıklamasında, Başkan Özcan’ın yasayı çiğnediği belirtilerek, “Tanju Özcan, yasayı ve emredici yönetmelik hükmünü açıkça çiğnemiştir! Usul ve yasaya aykırı davranan seçilmiş başkan ve divan üyeleri kamu görevlisi niteliğindedir ve görevlerini kötüye kullanmışlardır. Malumunuz olduğu üzere Türk Ceza Kanunu bağlamında görevi kötüye kullanmak, suçtur! Başkan, bu suçu işlemeye tenezzül edecek kadar alçalmıştır!” dedi.

       “Bu hukuksuz uygulamaya karşı idari ve cezai yollara başvuracağız”

        “Seçimlere 1 buçuk ay kala talep edilen 434 milyon liralık borçlanma yetkisine meclis üyelerimizin çoğunluğu haklı olarak ret oyu vermiştir. Zira hiçbir projeye bu kadar kısa bir zamanda başlanamaz ve dahi bitirilemez! 5 yılı belediye için değil kendi reklamı için harcayan başkanın son davranışı seçmenlerimizin iradesinin gasp edilmesi olmuştur! Neticeten; bu hukuksuz uygulamaya karşı idari ve cezai yollara başvuracağımızı, işbu görevi kötüye kullanma suçuyla ilgili Bolu Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağımızı saygıdeğer Bolu halkına ve tüm Türkiye’ye beyanla ilan ederiz!” ifadelerini kullandı.

        “Bir hokus pokusla HAYIR çıkan oylama, birden bire EVET oluvermiştir.”

         Basın açıklamasında İYİ Parti Bolu Belediye Başkan Adayı ve Meclis Üyesi Mansur Şen ile Zafer Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı ve Meclis Üyesi İlkay Bayrak da söz aldı.

        Şen, Bolu Belediye Meclisi’nin lekelendiğini ifade ederek, “Belediye meclisinde 14 hayır çıkmamıştır. 14 evet, 16 hayır çıkmıştır. Burada belediye meclisinde bu oylama tersine döndürülmüş, bir hokus pokusla hayır çıkacak oylama, birden bire evet oluvermiştir. Bu bir hukuk skandalıdır, belediye meclis tarihinde kara bir lekedir. Bu lekenin temizlenmesi için bizler de elimizden geleni yapacağız” dedi.

        “Belediye meclis salonu Tanju Özcan’ın tiyatro çadırı değildir”

         Bayrak, “Bundan önceki birçok oylamada Tanju Özcan bu hileleri yaptı. 1 oy farkla olan oylamalar oldu, bunları geçirdi ama gerekli tepkiler koyulmadı, koyamadık yani. Ama bu son yaptığı artık bardağı taşıran son damla olmuştur. Burası belediye meclis salonu Tanju Özcan’ın tiyatro çadırı değildir” ifadelerini kullandı.

  • Bolu lu12 Şubat 2024 . 20:57

   Kasada bu ay ödenmesi gereken maaşlar için para olmadığını sanıyorum çekilen krediler bunun için olmalı anlaşılan bütçe sorunu var
  • cumhur b10 Şubat 2024 . 21:13

   fotoğrafa baktığımda iyi partili belediye başkan yardımcısını görüyorum ittifak bitti tabi şimdi cumhur ittifakı yanında yer aldın bu tablo çok hoşuma gitti aslınıza geri dönün
  • YAMAN10 Şubat 2024 . 19:35

   Tabiki belediye başkanlığı süresi 5x12 = 60 ay. Bunu biliyoruz fakat zaten secime 2 aydan kısa bir süre var. Adam zaten Düzceden başladı başoğlu kablodan secim gezilerine devam ediyor ara da bir pazar yeri, ilkokul vb yerlleri ziyaret etmete başladı. Para istemesinler diye gitmediği Boluspor maçlarına ankara deplasmanı ile start verdi. Şimdi bu adam hizmet derdindemi tekrar seçilmekmi. Hizmet için 400 milyon borçlanma yetkisi istemiş CHP dahil muhalif olmuş oldu bittiye getirip oylamada bile hokus pokus yapıp işi oldu bittiye getirmiş. Bu niyetinin hizmet değil gerçekte bu paraya son 2 dönemde ihtiyac duyduğu için borçlandığını gösteriyor...
  • Köroğlu Torunu10 Şubat 2024 . 09:40

   İki ay kala hiçbir belediye başkanı borçlanmak.niyeti hizmet olan niyeti hizmet olmayanı bilemem .bu soru bana sorulmamıs ama cevabı ben vereyim
  • Sorgucudan YAMAN a9 Şubat 2024 . 23:17

   Belediye Başkanının 5 yıl - (eksi) 2 ay için mi seçiyorsunuz? (5x12 = 60 ay - (eksi) 2 ay = 58 ay net mi?) (Dikkatinize: Sorgucu tam bir Tanju muhalifidir emmevelakin doğruya doru der)
  • YAMAN-9 Şubat 2024 . 18:52

   Sorgucu bence kimse katı atık tesisine karşı çıkmaz. Başkan birşeyleri oldu bittiye getirip secime 1,2 kala birşeyler peşinde.. Kim 2 ay sonra gidecek adama borçlanma yetkisi verir kimse vermez... Hatırlarmısın Cumhurbaşkanlığı seciminden önce sayın Kılıcdaroğlu secime 1,2 kala bu iş tekrar gündeme gelince mütaahitleri ve inşaat şirketlerini paranızı vermeyiz sakın başlamayın biz geliyoruz diye tehtit etmişti...
  • Ahmet Bolu9 Şubat 2024 . 18:24

   Bolu bize neşe veren tek eğlencemiz Tanju var bu kadar sorun stress ekonomik kriz kiralar kim dayanır Tanju da olmasa. Bu adamı en azındanbelediye meclis üyesi yapalımda eğlencemize bakalım.
  • Ahmet Bolu9 Şubat 2024 . 17:56

   Tanju bey yapar bunu artık öğrenin.... Sizleri mahkemelede oyalar. En son toplum menfaatine bir hizmet için kredi çektirmediniz diye HEPİNİZ ŞUÇLU olursunuz Bolu da.. Yazın bir kenera..... Tanju Özcan ile aynı sahnede olmak zor.
  • Necdet9 Şubat 2024 . 17:53

   Resimde arkada şapkalı adamı görünce tanıdım bizim İsmail de orada. bolunun neşeşi boyacı ismail tabiki oda bizim ismail
  • Paşaköy9 Şubat 2024 . 17:16

   Chp kendi vekillerine bile ters düşüp istemeyen tepeden gelme diyip Mhp ye oy istemişler. Vekil demek Meclis kapısı demek sorunların isteklerin ihtiyaçların ve yapılacakların gündeme taşınması demek. İsmail Akgül bu şekilde giderse 3 dönem vekilliği garanti o zaman Mhp li İlhan Durak başkan olmalı.Vekil ile Başkan uyum içinde çalışma yapmalı.Ancak o zaman verim alınır. Bunlar kendi içlerinde bölünmüş Bolu’ya ne hayrı olacak. Başkanlığı kaybedin eliniz de ki vekil de gider Chp Bolu da sıfır noktasına geri döner. Chp eski ve yeni yönetim yapılanlara ses çıkarmıyorsa içerdeki kargaşayı varın siz düşünün. Birlik beraberlik yok ki partide herkes Vekili ile çalışma yapıyor.Parti içerden bölünmüş herkes kendi çıkarında sizin ne faydanız olur ki? Chp li olup Chp ye gönül vermiş biri nasıl bir başka partiye oy ister.O zaman sizler partiyi koltuk kapmak için kullanıyorsunuz demezler mi? Madem parti ile bu kadar ters düşüyor partiyi saymıyor bağımsız aday olsaydı.
  • Ahmet9 Şubat 2024 . 11:56

   tanju sen Kur'an Kerim i öperek göreve başladın. Ama uygulamaların tam tersi. Ölüm var ölüm.o Kur'an Kerim seni ahirette bekleyecek. Beni öptün bana yemin ettin. Ama uygulamaların tam tersiydi demeyecek mi şovuna Kur'an Kerim i de kattın.
  • Köroğlu Torunu9 Şubat 2024 . 10:41

   Arkadaş kameraların karşısında bu kadar muhalif insanların yanında bunu yapıyorsa artık kapalı kapılar ardında neler yapmaz
  • Sorgucu9 Şubat 2024 . 10:35

   Sorgu 1- Katı Atık deposu Çevreci bir projedir neden hayır dediniz? Sorgu 2- Ak Parti Meclis Üye Listesine bu seçimde aynı kişileri katacak mı? (Nacizane önerim, Ak Parti Meclis üyelerini komple yenilemelidir çünkü CHP li üyeler kendi kendilerine çok çok daha iyi muhalefet yaptılar. Ak Parti Meclis üyeleri tısss)
  • Metin Çelik9 Şubat 2024 . 01:31

   Açık bir biçimde işlenmiş bir suç. esasen bu suç yalnızca görevi kötüye kullanmak değil başka başka suçlar da işlenmiş olduğunu sn savcılar iyi bilirler. Ben buradan Tanju Özcana yazıyorum. Bu en kötü ihtimalle GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAK suçu olursa ve ceza alırsan. ki bu ceza 1 Yıldan fazla ceza olmalıdır. Görevi kötüye kullanma suçu işleyen bir kamu görevlisi Seçimde Tulum bile çıkarsa Belediye Başkanlığına tekrar seçilse görevden alınır. görevi kötüye kullanma suçunun ne olduğunu Tanju Özcan bilir. ne anlama geldiğini
  • YAMAN8 Şubat 2024 . 22:54

   Yenicağlı rumuzlu yorumcuya katılıyorum. Kameraların olduğu yerde bu yapanlar kameralar yokken hangi pazarlıkları , hangi usulsüzlükleri yapıyorlar siz düşünün. Şimdi AKP,MHP,CHP yi bir kenara bırakalım. 2 ay sonra Belediye başkanlığı secimi var. DEM aralar bozuk, Iyi parti öküz öldü ortaklı bozuldu. Tanju Özcan'ın icraatlar zayıf secilip secilemeyeceği belli değil. 2. Sınıf Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi Yapımı 2 ayda bitermi yada şöyle söyleyim bu işe 2 ayda başlanılabilir mi ? Hayır. Peki bu para neden lazım. 1-Başkan secilirse bu işler dışında sağa sola harcamak için gerekli bütce. 2-Başkan secilemezse Belediyeyi devrederken bak kasada 300 milyon 400 milyon var demek için.
  • Ali8 Şubat 2024 . 20:45

   İlkay Bey ile siyasi olarak ayrı dünyaların insanıyım ama yiğidi öldür hakkını ver demiş atalarımız. Doğruyu her daim mertçe söyleyen, yapılan hukuksuz -haksız işlem ve eylemlerin takipçisi olan ve Bolu halkının hakkını sonuna kadar savunan biri olarak kendisini yürekten kutluyorum. Bolu'lu sade bir vatandaş olarak kendisine çok teşekkür ediyorum.
  • Vatandaş a8 Şubat 2024 . 20:23

   Arkadaş adam yalan mı söylüyor.iftiramı atıyor.olanları söylüyorlar . orda bütün muhalefet var.siz orda olanları açıklayın.hesap ortada ret veren evet
  • VATANDAŞ8 Şubat 2024 . 19:28

   BAŞ AKTÖR YİNE İLKAY TABİKİ. HİÇ ŞAŞIRMADIK. MUHALEFETE MUHALEFET
  • Bolulu8 Şubat 2024 . 19:08

   Vukuatsız günü yok tanju efendi nin bir insan kendisini bu kadar rezil edebilir.artık bundan nefret ediyorum.
  • Yeniçağlı8 Şubat 2024 . 17:56

   Herkesin önünde bu kadar hata yapanlar kimbilir görülmeyen hesaplarda neler yapmıştır kameralardan herşey bellidir bide Tanju Özcan neden oylamadan sonra meclisten kaçmış doğru dürüst bir açıklama yapan yok

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak