Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Gıdada yerli malı hareketi 

Gıdada yerli malı hareketi 
  12 Şubat 2024

  Gıdada yerli malı hareketi Yıltaş Bolu ve Düzce’de faaliyet ...

  Gıdada yerli malı hareketi Gıdada yerli malı hareketi 

         Gıdada yerli malı hareketi 

         Yıltaş Bolu ve Düzce’de faaliyet gösteren mağazalarında gıda ürünlerinde sadece yerli ve milli sermaye ile üretilen ürünlerin satışını yaparak dikkatleri çekiyor. Kuruluşundan bu güne 'Evinizde işyeriniz de bi eksik varsa Yıltaş var' sloganıyla ilerleyen Yıltaş, bünyesine yeni ürün çeşitleri katmaya devam ediyor. Yönetim Kurulu Başkanı Emre Yıldırım reyonlarında tamamen yerli ve milli sermaye ile üretilen ürünlere yer verdiklerini söyledi.

         Yıltaş'ın, Bolu’da 2022, Düzce’de 2023 yılında hizmet vermeye başlayan gıda marketlerinde sadece yerli ve milli sermaye ile üretilen ürünler satılıyor. Özellikle yabancı sermayeli markalara karşı net bir tavır aldıklarını vurgulayan Yıltaş Yönetim Kurulu Başkan Emre Yıldırım ; "Gıda sektörüne adım  attığımız günden bu yana bu yana reyonlarımızda hiçbir şekilde yabancı sermayeli  ürün bulundurmadık bulundurmuyoruz, tüm ürünlerimiz yüzde yüz yerli. Yabancı sermayeli ürünleri boykot etmekle görevimiz bitmiyor; bu durumu hayat tarzımız haline getirmeliyiz. Türkiye'de ithal mallara eşdeğer üretim yapan birçok saygın firma var tedariklerimizi bu firmalardan sağlayarak yabancı sermayeli ürünlere alternatif bulabiliriz" dedi.

        ‘YERLİ ÜRÜN BİLİNCİ OLUŞTURUYORUZ’

         İçeriğinde insan sağlığını tehlikeye atabilecek şüpheli maddeler bulunan ürünlere yer vermemeye özel bir önem verdiklerini kaydeden Yıldırım, "Müşterilerimiz Elli Bine yakın ürün çeşidimiz ile evlerinin ihtiyaçlarını tamamen marketimizden karşılayabiliyor. Sigara gibi insan sağlığına zararlı ürünleri de satmıyoruz ve yalnızca sağlıklı ürünlerle müşteri portföyümüzü oluşturduk. Bağımsız ekonomi için yerli ürün tüketimi çok önemli. Türkiye’de kozmetikten gıdaya temizlik ürünlerinden kişisel bakım ürünlerine kadar üst seviyelerde üretim yapan kendi yerli firmalarımız var. Sadece yeteri kadar bilinmiyor. Ülkemizin gelişmesi ve bağımsız ekonomimiz için yerli sermaye ile üretilen ürünleri kullanmalıyız” diye konuştu. İsrail’in Filistin’e düzenlediği saldırılardan sonra insanların yerli markaya ilgisinin daha fazla arttığını söyleyen Emre Yıldırım “Gelen müşterilerimiz markete girdiğinde telefonla ürün araştırmaya ihtiyaç duymadan rahat ve güvenilir şekilde alışverişini yapıyor” ifadelerini kullandı.  Aynı zamanda web sitesi üzerinden de satışı olan Yıltaş önümüzdeki aylarda yapı ürünlerinde de tamamen yerli ürün satışına geçmeyi planlıyor.

        'FİYATLARIMIZLA AİLE BÜTÇESİNE, ÜRÜNLERİMİZLE YERLİ ÜRETİME DESTEK OLUYORUZ'

        Vatandaşların her geçen gün Yıltaş'a daha fazla ilgi gösterdiklerini belirten Yıltaş Bolu Mağaza Müdürü Ercan Kurutlu, tüketicinin yerli ürün tercihi milli ekonomiye önemli bir  destek anlamı taşıdığını ifade etti. Kurutlu, "2022 yılında Yıltaş Ailesi olarak gıda ürünleri ile yapı market ürünlerini birleştirerek değişik bir konsept olarak halkımızın karşısına çıktık.Gıda marketimize direkt yerli ve milli ürünlerle başladık. Bizim çocukluğumuzda yerli malı haftası vardı. Milli ürün bilinci oluşturmak için düzenlenmiş bir haftaydı. Biz de Yıltaş olarak o güzel fikrin vücut bulmuş haliyiz diyebiliriz. Vatandaşlarımızın marketimize olan ilgisi oldukça güzel. Özellikle son zamanlardaki  gelişmelerden dolayı vatandaşlarımız çok daha fazla ilgi ve alaka göstermeye başladı. Biz de bu ilgi ve alaka  arttıkça daha iyi fiyat politikalarıyla çeşitliliğimizi artırmaya çalışıyoruz. Marketimiz fiyat olarak oldukça uygun.  Fiyatlarımızla aile bütçesine katkı sağlıyoruz. Aynı zamanda milli markalarımızın üreticilerden sürekli talep oluşturduğumuz  için ülke ekonomisine katkıda bulunarak paramızın yine ülkemize kalmasına da destek oluyoruz" dedi.

  • boluLU14 Şubat 2024 . 11:10

   tebrik ederim
  • Bolulu14 Şubat 2024 . 09:50

   Cami ve benzeri ibadethaneler yerine eğitim ve meslek edindirme ile alakalı hayır işleri yapılsa. İbadet evdede yapılır. Meslek edindirme denilince lokal modası geçmiş meslekleri anlıyorlar, yine boş konuştum ne gerek var, dua ile çözwersiniz, emek olmadan yemek olmaz.
  • NAZIM ŞEN 13 Şubat 2024 . 15:55

   ALPAĞUTBEY MAHALLESİNE YAPILAN CAMİ İNŞAATI NE ZAMAN BİTECEK NE ZAMAN İBADETE AÇILACAK SAYIN HAYIRSEVER YILTAŞ YETKİLİLERİ
  • Bolulu13 Şubat 2024 . 15:24

   Bakın Bolu Zenginlerine, Pizacı,marketci,kuyumcu,petrol ofisileri, tavuk kümesi vb. Bunlar yapılmasın demiyorum ama daha büyük düşünün. Avrupada her ay onlarca fuar var. Gidin biraz, risk alın 3-5 kişi ortak her biri bir şey üretsin. Hiç fabrikan olmasa tedarikçilere ürettirip elektrikli araba fabrikası bile kurulur. Önemli olan iyi organizasyon. Bakın Sanayi Odasına boş işler.
  • Bolulu1413 Şubat 2024 . 13:56

   Sevgili "Bolulu" tabiki vizyon işi, ben patatesi örnek olarak verdim. Boludaki sanayi kuruluşlarına bakın siz Boludaki tavuk üreticilerinin yaptığı ihracatı bile yetersiz bulurken daha nitelikli olmasını beklemek, ya da Boludaki tavuk üreticilerinin birleşerek ihracat yapması ise bize Kaf dağının arkası kadar uzak. Sizin iyi niyetinizi anlıyorum ama maalesef Bolunun eti de bu kadar, butu da bu kadar. Vermiş olduğunuz Bolçi örneği tamamen kişisel bir beceri ile Hasan beyin ticari tercihi ile alakalı, yine sizin söylediğiniz yere geliyoruz vizyon işi ama o vizyon kimde var!
  • Bolulu13 Şubat 2024 . 12:00

   Bolulu14 Boluda yetişen patates nişastası çok olduğu için Bolu fabrikası işleyemiyor. Nişasta nedeniyle kızrtma yağı köpürüyor, bunun için kimyasal kullanması gerekiyor. Merak etme Sen patatessiz kalmazsın. Benim anlatmak istedğim, çıkan ürünü başka bir formata çevirmek içine katma değer katmak, Zengin ülkelere satarak döviz kazanmak. Tavuk sektörü ihracat yapamıyor. Hikayeden ihracatlar. Bir kaç firma ortak üründe üretebilir. Sanayi Odası bunu organize edebilir. Neyse ben anlatamadım, gereksiz yazıyorum bunlar vizyon işi.
  • 13 Şubat 2024 . 11:32

   İyi bir uygulama yalnız şehir merkezine diğer mahallelere uzak kalmaktadır. Ürünlerde sınırlama olmazsa daha iyi olur. Aynı uygulamayı hırdavat inşaat malzemelerinde de bekliyoruz.
  • Bolulu1413 Şubat 2024 . 11:13

   Sayın "Bolulu" nun yorumu bana çok komik geldi. Bolçi zaten gözbebeğimiz, orası bir üretim fabrikası, Arçelik var, Beypiliç, Erpiliç var ancak böyle büyük firmalar veya buna yakın firmalar üretim yaparak ihracak yapabilirler. Herkes üretim yapıp ihracat yaparlarsa bizim ekmeği kim yapacak, deterjanlarımızı, çayımızı kim satacak. Üretim de yapılacak, ticaret de. O zaman Bolu'da üretilen tüm patatesler patates fabrikasına gitsin oradan ihracat yapılsın ki döviz gelsin, bizde taş yiyelim!
  • Bolulu13 Şubat 2024 . 08:49

   Bolu da ki patronlar niye kendileri üretim yapmaz, ticaret yapar. Üretimi destekliyoruz demek BIM ve A101 ekolüdür. Üretim yapan firmaların kaynaklarınan, öz sermayelerinden faydalanmak, sattıkça ödemektir. Üret ver bana satınca öderim modeli. Üretim Avrupaya satın,döviz getirin. Örnek mi; en güzel model BOLÇİ.
  • Gölyüzü_yolları13 Şubat 2024 . 02:20

   Keşke AKP’lilerin ve onların büyüğü reislerininde böyle bir hassasiyetleri olsa. Adam 25 yıldır devlet fabrika açmaz diye diye yerli üretimi bitirdi. Yabancıların güçlü sermayeleri ve büyük yalanları ile sanayimiz bitme noktasında biraz kar eden kuruluşlarımızı da bastırıyor parayı satın alıyor bizim malımızla bizden kar ediyorlar. Reis hala devlet fabrika kurmaz teranesinde.
  • Müşteri12 Şubat 2024 . 20:22

   Aynı özveriyi yapı market kısmında da bekliyoruz, ürünlerin çoğu Çin malı…
  • Analizci 12 Şubat 2024 . 18:26

   Hem tebrik ediyorum hemde teşekkür ediyorum
  • misafir12 Şubat 2024 . 17:36

   güzel bir uygulama.tşk

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak