Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

AK Parti Adayı Demirkol Emeklilerin Yanında 

AK Parti Adayı Demirkol Emeklilerin Yanında 
  19 Şubat 2024

  AK Parti Adayı Demirkol Emeklilerin Yanında Doç. Dr. Muhammed ...

  AK Parti Adayı Demirkol Emeklilerin Yanında AK Parti Adayı Demirkol Emeklilerin Yanında 

         AK Parti Adayı Demirkol Emeklilerin Yanında 

         Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol’dan Emeklilere Destek AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, kentte yaşayan ve şartları sağlayan emeklilere planladıkları destek projesi hakkında bilgi verdi. Sosyal belediyecilik alanında birçok belediyeye örnek olacak olan çalışmada ‘Emekli Kart’ sahibi olacak emeklilerin su ve atık su ücretlerinden yüzde 50 indirimli yararlanması planlanıyor. AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol Bolu pazarını ziyaret edip pazarcı esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini dinledi. Esnafa hayırlı ve bereketli işler temennisinde bulunan Demirkol, Bolu Pazarında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kapalı pazar yeri ile ilgili projelerinin detaylarından bahseden Demirkol, “Biz her gün Bolu’nun farklı yerlerinde açılan pazarlarımızı geziyoruz, esnafımızı dinliyoruz, vatandaşlarımızı dinliyoruz. Hem pazar yeri esnafının hem de vatandaşlarımızın bizden isteği her tarafı kapalı üşümeyi engelleyecek, alışveriş yapan vatandaşlarımızın da konforunu sağlayacak bir alan. Biz de kapalı pazar yeri çalışmalarımızı projelerimize ekledik. İnşallah Bolumuzda vatandaşlarımızın huzurla ve güvenle alışveriş yapabilecekleri, esnafımızın da rahatlıkla gün içerisinde tüm ihtiyaçlarını giderebilecekleri pazar yerleri planlıyoruz. 4 tarafı da kapalı olsun istiyoruz ve bu alanları diğer günlerde de farklı etkinlikler için kullanalım istiyoruz. Bu bağlamda kapalı pazar yeri çalışmalarımız devam ediyor. Bugün de burada coşkuyla vatandaşlarımız bizleri karşıladılar, esnafımız karşıladı, genelde sıkıntıları var, notlarımızı aldık inşallah 31 martta belediye başkanlığı görevi hasıl olursa hızlıca bu konuları çözeceğiz” şeklinde konuştu.

         “Önceliğimiz stadyum yatırımını Bolu’ya getirmek”

          Bolu’ya yapılacak yeni stadyumla ilgili olarak Gençlik Spor Bakanlığı ile olumlu görüşmeler gerçekleştirildiğini ifade eden Demirkol, “Stadyum Bolu'nun bir ihtiyacıdır, fakat stadyum maliyeti belediyenin bütçesi içerisinde yapılabilecek durumu çok fazlasıyla geçmiştir. Hem belediyenin bütçesi son dönemlerde ciddi bir sıkıntı içerisinde. Biliyorsunuz belediyeye ait birçok arsamız satıldı. Belediyenin ciddi bir maddi sıkıntı içerisinde olduğunu görüyoruz ama biz inşallah hem bunları toparlayacağız hem de kendi belediyemizin imkanlarını vatandaşlarımız için kullanırken stadyum gibi büyük yatırımları da inşallah bakanlıklarımıza yaptıracağız. Bu nokta Gençlik Spor Bakanlığımızın olumlu geri dönüşleri oldu ve stadyumumuzu Bolu'ya kazandıracağız. Stadyumun yeriyle ilgili vatandaşlarımızla, esnafımızla yapmış olduğumuz anketlerimiz ve çalışmalarımız var. Projemiz ete kemiğe büründüğünde de yine vatandaşlarımızla, esnafımızla istişare edeceğiz. Bir grup vatandaşımız ve esnafımız stadyumun başka bir yere yapılması noktasında görüşlerini bildiriyorlar. Bazı vatandaşlarımız, esnaflarımız anketlerde yerinde kalıp yerinde revizesini istiyorlar. Bu bağlamda yine onların da en güzel şekilde fikirlerini alarak bu stadyumunun öncelikle yatırımının Bolu'ya gelmesini, geldikten sonra hızlıca istişare kültürüyle ve şehir planlamacı komisyonumuzla birlikte bunun yerine çalışacağız. Ve en doğru kararı yine halkımızla, komisyonlarımızla, istişare heyetlerimizle ve belediye meclisimizle karar vereceğiz” dedi.

         “Emekli kartla Bolu’da emeklilerimiz huzura kavuşmuş olacak”

          Belediye başkanı olunca emekliler için yapılacak çalışmalar hakkında açıklamalar yapan ve emekli kart müjdesini veren Demirkol, “Emekliler şu anda en önemli hassasiyet gruplarımızdan biri. Son dönemde emeklilerimizle ilgili belirli iyileştirmeler çalışılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da bununla ilgili emeklilerimize farklı zamanlarda farklı iyileştirmelerle ilgili müjdelerde bulunmuştu ama bunların geliştirilmesi gerektiği noktasında da hem Cumhurbaşkanımız hem de bakanlıklarımız tarafından açıklamalar devam ediyor. Emekliler ile ilgili çalışmalar Ankara’da devam ederken bizde belediye olarak emeklilerimize birçok proje düşünüyoruz. Bir kere öncelikle emekli kart planlıyoruz. Emekli kartla emeklilerimizin Bolu içinde, Bolu Belediyesine ait işletmelerde % 75- 80’e varan indirimlerden faydalanmasını istiyoruz. İkinci olarak 65 yaş üstünde biliyorsunuz ulaşım ücretsiz. Fakat 65 yaş altı emeklilerimizde ulaşımla ilgili tamamen hatları ve taşımacıları bizim sponsor edeceğimiz ücretsiz taşımaya geçmek istiyoruz. Ayrıca su faturası anlamında emeklilerimize yine % 50’ye varan indirimlerle, ihtiyaç sahibi emeklerimizden de hiç fatura su faturası almama noktasında bir çalışmamız sürüyor. Biz emeklilerimizin giderini azaltacak, su faturasında, emlak vergilerinde, belediyenin tesislerinde ki kullandıkları ve faydalandıkları alanlarda ciddi indirimler yapmayı planlıyoruz ve emekli kartla Bolu'da onların konforuna maddi giderlerine katkı sağlayıcı bir sisteme geçmek istiyoruz. Emekli kartla inşallah Bolu’da emeklilerimiz huzura kavuşacak" ifadelerini kullandı. 

  • Rıdvan DEMİRCİ3 Mart 2024 . 11:03

   Ben de emekliyim ve değerli emekli kardeşlerime sesleniyorum; bu iktidar emekliyi adam yerine koymadı... Yaşadığımız sorunlar ortada. Büyük şehirlerde emekli perişan halde. Hala AKP'ye oy vermeyi düşünüyorsanız, sürünmeyi sonuna kadar hak ediyorsunuz demektir.
  • RAMADAN 23 Şubat 2024 . 15:37

   MEMURA VERİLE SEYYANEN ZAMMIN EN AZ YARISININ EMEKLİYEDE VERİLMESİ ADALETLİ OLACAK AKSİ TAKDİRDRE DURUM TEHLİKELİ
  • Emekli21 Şubat 2024 . 15:38

   Yukarıda 14 yorumcunun 2 si iktidar aleyhine yorum yapmamış benim yorumumda aleyhte yorum yapan 12 yorumcuya. Böyle olumsuz yorum yaparsınız seçim günüde bir günlüğüne balık hafızanız ile ve at gözlüklerinizle oy kullanarak yinede oy verirsiniz. 10 dakikalığına at gözlüklerinizi çıkartmazsınız. Sizlere bu müstehak. Daha az bile. 1 nisandan sonra 3 ili kazansın kazanmasın tam beş yıl seçim yok. Emeklilerede hal hatır sormak yok.Ozaman nasıl dayanacaksınız.
  • Bolulu21 Şubat 2024 . 13:32

   Emekli maaşını hükümet veremeyecek, Belediyeler bonusları sadakamı dağıtacak. Belediye bu kaynakları nereden bulacak, yönünü halkamı dönecek. Belediyenin görevi bellidir. 65 yaş üstüne bedava yap ulaşımı ihtiyacı olan öğrenciye, asgari ücrete çalışan fakire ulaşım ücretlerinde zam yap. Sabahtan-akşama kadar belediye otobüsünde rink atan örgü ören ler varmış bu ulkede. Kimin cebindekini kime dağıtıyorsun.Almanyada yabancıda aynı kanunlara tabidir, öz ve öz Almanda. herkes eşit. Sen Suriyeli ıraklıya herşeyi bedava yap, bizlere yüklen. Neyse Nisanda göreceğiz, bol bol dolaylı vergileri. Nefes almak bile vergiyle olacak. Belediyeler Sosyal tesisleri, aş evlerini büyütün çok ihtiyaç olacak. Mesala böyle vaatlerde bulunun. Herkesin; bu tesilere ihtiyacı olacak, muhtaçlıkta,fakirlikte eşitlenecek. Bak süper vaatlerden biri.
  • boluLU21 Şubat 2024 . 11:31

   belediye başkanı emeklinin maaşını artıramaz lakin giderlerini azaltabilir ulaşım emlak vergisi su faturası pozitif ayrımcılık yapabilir Heykel Konser yeme iÇme giderleri buraya aktarılabilir
  • Aydın 21 Şubat 2024 . 09:14

   Öncelikle bu hükümet Tuiki kullanarak düşük enflasyon gösterio emekli yi Madur etmicekdi...sizin emeklinin yanında olmamıza hiç gerek yok... Vatandaş evini yık,sonra merak etmeyin bana oy vereceksiniz...ben bir miktar destek veririm... Sistem bozuk...Haram yiyen çok...
  • Metin Çelik20 Şubat 2024 . 22:07

   Bakışlara bak. Yazık Ya . işte bu memleketin insanı böyle. diğer Taraftan AKP nin listesine bakıyorum. hepsi alaylı. içlerinde bir tane mektepli vardı o da Başkan adayı. Hekim camiasından kopmuş çer çöp işleri ile uğraşıyor üstelik çer çöp gibi olanlarla
  • emekli20 Şubat 2024 . 20:44

   emeklileri perişan ettiniz.
  • Köroğlu20 Şubat 2024 . 12:08

   Emeklilerin yanındaymış... Emekliler Belediye kapısında Kart dilencisi olacak... 22 yılda emeklileri Belediye kartına muhtaç eden parti ve politikacılar CA-HA-Pe mi? Tanrım bizlere akıl sağlığı ver....
  • Gerekli20 Şubat 2024 . 11:16

   Hala bu zihniyeti kucaklayan emekli var. Emekliyi bu hale kim düşürdü? Yardım edecekmiş. Önce aç bırak, sonra yardım et.
  • reise karşı20 Şubat 2024 . 10:01

   Resmen reislerinin politikalarının emekliyi ezdiğini onaylıyor tüm akepe bld. başk. adayları.
  • Metin K.20 Şubat 2024 . 09:28

   Ülkeyi perişan eden AKP zihniyeti; sakın oy için kapımızı çalmayın. Kapımız değerlidir.
  • Bolulu20 Şubat 2024 . 09:14

   Emeklilere kendi kaynaklarından ek zam mı yapacak!!!! Vallahi anlamıyorum, Gerçekten sanırım Ben geri zekalıyım.
  • Mehmet Ali Yıldız20 Şubat 2024 . 08:52

   Bu ülkeye en büyük zararı AKP vermiştir. Tüm madenlerimizi yabancılara peşkeş çeken AKP'ye kesinlikle oy vermeyeceğim. Dilerim tez zamanda yaptıkları hukuksuz işlemlerin ve ülkeye verdikleri zararların hesabı sorulur.
  • Emekli1420 Şubat 2024 . 03:32

   Abo'yu düşüren AKP iktidarı, en düşük emekli maaşını asgari ücretin üzerindeyken neredeyse yarısına düşüren AKP iktidarı, bunları düzelteceğiz diyenlerde AKP adayları, kendilerine mi muhalefet ediyorlar yoksa her zaman yaptıkları gibi emekliyle dalga mı geçiyorlar bu arkadaşlar...
  • Ali19 Şubat 2024 . 23:15

   Hocam size güveniyorduk hem de çok güveniyorduk ama bu meclis üyesi adaylarınızı görünce umudumuzu yitirdik. Yazık oldu.
  • Cadde Esnafı19 Şubat 2024 . 21:18

   Emeklilerin yanında olan başka bi Akparti mi.. sonuçta 20 yıldan fazladır iktidarda olup, emekliyi perişan edende aynı AKParti . Nasıl oluyor bu.????
  • Yaylacı19 Şubat 2024 . 21:06

   Nasl olacak?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sadelik, iyilik ve doğruluk olmayan yerde büyüklük yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak