Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Gölköy Baraj Gölünde Bu Köpeği Kim Yaktı?

Gölköy Baraj Gölünde Bu Köpeği Kim Yaktı?
  29 Şubat 2024
  Gölköy Baraj Gölünde Bu Köpeği Kim Yaktı?Gölköy Baraj Gölünde Bu Köpeği Kim Yaktı?
  Haftasonunu değerlendirmek ve temiz havada biraz gezinti yapmak isteyenlerin bir kısmı geçtiğimiz haftasonu Gölköy Baraj Gölüne gitti. Buraya gidenler maalesef çok kötü bir manzara ile karşılaştı. Göl kenarında bir köpeğin yakıldığı, yakılan köpeğin sadece kemiklerinin kaldığı, ilgili köpeğin gölün kıyısında bulunduğu görüldü. Bu köpeğin canlı canlı mı yakıldığı yoksa öldükten sonra mı yakıldığı anlaşılamadı. Bu köpeğin ölümüne sebep olanların, köpeği yakanların, köpeği bu gölün kıyısına bırakanların bulunması gerek. Ayrıca bu göldeki su temizlenerek bolu halkının musluklarından kullanım suyu olarak akmaktadır. Bu köpek bu gölün dibinde halen durmaktadır. Bu köpekte ortaya çıkacak mikrop, bakteri, enfeksiyon tarzı hususların yağmur suları ile önce göle karışıp sonrasında da musluklarımızdan evlerimize kadar ulaşacağı da bir gerçek. Buna ek olarak Gölköy Baraj Gölü'nde piknik yapanlardan bazıları arkalarında bir enkaz bırakarak bölgeden ayrılıyor. Gölü ziyaret edenlerin etrafa attığı çöpler her yere saçılıyor. Bu gölün girişinde herkesten para alan bir işletme yer alıyor. Bu işletmenin görevi sadece girenden para almak mıdır? Bu gölün etrafındaki pisliği kim neden temizlemiyor? Gölün bakımı, temizliği neden yapılmıyor? Göl içerisinde yakılmış araba tekerleri, yakılmış köpekler, poşetler, atık tabaklar çanaklar geziyor. Kim neden rutin temizlik işlerini yapmıyor. Bolu halkının sağlığını umursayan kimse yok mu? Çevreyi düşünen tek bir kişi yok mu ?
  • Doğrucu Davut5 Temmuz 2024 . 10:59

   bu pis yerden su alınıp; Bolu halkına içiriliyor.. Bolu halkı bu pis suyu kullanmak zorunda mı? hani nerde ; Alaaddin Başkanın karadere suları.. çok ararız Aalattin başkanı çok..
  • Aladağ1 Mart 2024 . 16:42

   Ülkemizin insanı, şehrimizin insanı pis, şehirleşememiş, medeniyetten nasibini almamış. Üniversitelisi de aynı, köylüsü de aynı. Yer, içer çöpünü bırakır gider
  • Haraç29 Şubat 2024 . 23:10

   Resmen haraç topluyorlar, aksi halde Göl bakımlı ve korunaklı olurdu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ekonomik kalkınma, Türkiye'nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak