Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Özgür Özel; Arapça tabelalara karışmayın dedi

Özgür Özel; Arapça tabelalara karışmayın dedi
  13 Mayıs 2024

  Özgür Özel; Arapça tabelalara karışmayın dedi Özgür Özel; Arapça ...

      Özgür Özel; Arapça tabelalara karışmayın dedi

          Özgür Özel; Arapça tabelalara karışmayın diyerek, bunu siyasi şov malzemesi yapan Tanju Özcan'ın kulaklarını çınlattı. Tanju Özcan geçen sene Arapça, ya da Farsça tek bir kelime olmadığı halde, Afganlıların Türkçe yazılı dernek tabelasını bile söktürmüştü. 

        CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ''Suriyeli meselesi ve Arapça tabelalar'' konusunda CHP'li belediyelerin almış oldukları kararlara ilişkin "Ben belediye başkanlarımı da uyardım. Etkileşim alacağım diye artık Arapça tabelalara karışmayın. Arapça Kur’an dilidir, halk incinir." ifadelerini kullandı. Arapça tabelalara karşı alerjik reaksiyon gösteren CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a Gazetemiz Sahibi Kamuran Alagözoğlu da dava açtı. Özgür Özel’in açıklamalarına karşılık Özcan’ın ne diyeceği merak ediliyor. 

         CHP lideri Özel, geçen günlerde HaberTürk’te katıldığı yayında seçim sonrası AKP’den CHP’ye geçen çoğu belediyede, kentlerde bulunan Arapça ilan ve tabelaları sökme kararlarını değerlendirmişti. Özel’in sözleri sosyal medyada gündem oldu.
         ‘ARAPÇA KUR’AN DİLİDİR
          Özel, “O tabelada ne yazdığına bakmak da lazım. Bir insanın anadilinde aldığı hizmeti anlamasını kolaylaştırıyorsa bu bir haktır. Ben belediye başkanlarımı da uyardım. Etkileşim alacağım diye artık Arapça tabelalara karışmayın. Arapça Kur’an dilidir, halk incinir. Gidip de belediye başkanı eliyle o tabelayı indirmemeli” ifadelerini kullandı. Özel, Suriyelilerle ilgili “Suriyeli meselesi yerel yöneticilerin çözebileceği bir mesele değil. Nikah kıymamakla Suriyelileri memleketlerine yollayamazsınız” şeklindeki konuştu.
          Arapça tabelalara karşı yaptırımlar uygulayan CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise geçtiğimiz yılda Afgan Derneği’nin tamamen Türkçe yazılı tabelasını indirmişti. Gazetemiz Sahibi Kamuran Alagözoğlu'nun Nasip Emlak isimli iş yerindeki çeşitli dillerdeki A-4 kağıtlara yazılmış olan kağıtları söktürmesi sonrası, Alagözoğlu Bolu Belediyesi'ne dava açmak zorunda kalmıştı. 

        11 Aralık 2023 tarihli haberimiz; 

       Arapça tabela dedi, Türkçe yazılı tabelayı indirdi

        Afganlıların Farsca konuştuğunu bile bilmeyen Tanju Özcan, "hiçbir zaman Arapça tabelaya izin vermeyeceğim" diyerek, Afgan Derneği'nin tabelasını Arapça yazdığı gerekçesiyle indirdi. Ancak tabelada ne Arapça, ne de Farsca yazı vardı.   

        Afganlıların Farsca konuştuğunu bile bilmeyen Tanju Özcan, Hiçbir zaman Arapça tabelaya izin vermeyeceğim diyerek yine şov yapmaya başladı. Bolu Afganistan Gençleri Sosyal Kültürel ve Yardımlaşma Derneği'nin tabelasını indirdi.

        Belediye'nin Mezbahası'nda ve Belediye'nin kaldırım işlerinde, üstelik de sigortasız olarak çalıştırılanların da hemen hepsi yine Afganlılardan oluşuyor. Kendi Başkanı olduğu belediyenin işlerinde Afganlıların üstelik de sigortasız olarak çalıştırıldığını bilmeyen Tanju Özcan yine kendi ağzıyla faka basmaya devam ediyor. 

          Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Afganistan Gençleri Sosyal Kültürel ve Yardımlaşma Derneğinin tabelasını indirerek, “Ben zaten bunların bir araya gelmesine karşıyım. Bizden habersiz kimse Bolu’da tabela falan asamaz” dedi. Tabelanın Bolu Belediyesi'nden izin alınmadan asıldığı gerekçesiyle indirdiğini belirten Özcan, tabelanın indirildiği ana ilişkin görüntüleri sosyal medyadan paylaştı.

        Bu tarz tabelalara izin vermeyeceklerini aktaran Özcan, “Hiçbir zaman Arapça tabelaya izin vermeyeceğim. Ben zaten bunların bir araya gelmesine karşıyım. Yani bu derneğe Valilik müsaade vermişse, dernekler masası, o zaman biz neye mücadele ediyoruz? Kim izin verirse versin, bu tür tabelaları burada tutmayacağım. Bizden habersiz kimse Bolu’da tabela falan asamaz. Bunu asanlar, izin verenler, bu tabelayı gelsin benden istesin” dedi.   

          Tanju Özcan yine faka bastı !

          Daha önce'de Araplara verip veriştirirken, evinde Arap hizmetçi çalıştırdığını BolununSesi Gazetesi olarak biz ortaya çıkarmıştık. Şimdi yine, "Hiçbir zaman Arapça tabelaya izin vermeyeceğim" diyen Özcan, Afganlıların Farsca konuştuğunu bilmediğini, dolayısıyla bu konudaki cahilliğini ortaya koymuş oluyor. Ve yine Belediye'nin Mezbahası'nda ve Belediye'nin kaldırım işlerinde, üstelik de sigortasız olarak çalıştırılanların da hemen hepsi yine Afganlılardan oluşuyor. Kendi Başkanı olduğu belediyenin işlerinde Afganlıların üstelik de sigortasız olarak çalıştırıldığını bilmeyen Tanju Özcan yine kendi ağzıyla faka basmaya devam ediyor. 

         Ve ayrıca herkesin bildiği gibi, Tavukçuluk sektöründe, büyükbaş hayvan bakıcılığı ve koyun çobanlığı işlerinde çalışanların hemen hemen tamamı Afganlılardan oluşuyor. Bunların getirisini götürüsünü hesaplayamayan Tanju Özcan, kafayı çekince sırf şov olsun diye böyle abuk-subuk laflarla ortaya çıkarak kendisine güldürüyor.  

         “BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN (SIKINTI) VAR”

         Bolu Afganistan Gençleri Sosyal Kültürel ve Yardımlaşma Derneğinin Başkanı Sabawoon Mansori, “Bolu’da Afgan göçmenlerin çok sıkıntıları var. Mesela dairelerde var, göç idaresinde var. Belediye başkanımızdan (sıkıntı) var. Bunlar Afganistan’da neler yaşıyor bir bilse... Mesela bazılarının maddi olarak çok sıkıntısı var. Ev yok, buradan giderlerse nereye gidecekler? Onları düşünmesi lazım” diyerek Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a ilişkin mesaj vermişti.

  • Bolulu17 Mayıs 2024 . 09:10

   Tanju boş donanımsız birisidir belediye başkanlığı yapabilicek birisi değildir. ikinci altı ayda bolunun sesi diğer haberleinde belediye atık vergilerini 3 bin ödeyene 8 bin çıkıyormuş buradan bir iş bilmediği belli.
  • Goca Bolulu16 Mayıs 2024 . 23:21

   Özel de haddini aşmaya başladı, yobazlara yaranacam derken taban seçmenini kaybedebilir. Herkese hitap edeyim diyor ama Suriyeliler, mülteciler kırmızı çizgimizdir… Şimdiden önlemini almazsan ilerde baş edemezsin…
  • Yazık cehalete16 Mayıs 2024 . 15:48

   Bu nasıl bir zeka. Nasıl bir eziklik, nasıl bir özenti. Fransızlar maraşa kadar gelmiş ülkeni işgal etmiş, kadınlarına tecavüze yeltenmiş ve bir şehir onlara cansipare savaştığı için kahraman ünvanını almış, ama turist olarak parise eyfele koşarsın, ingilizler istanbulu ilgal etmiş, çanakkalede 400 bin lehit vermişsin ama eğitim dilini okulda ingilizce istersin, ruslara karşı 90 bin asker sarıkamışta donmuş, antalya ruslardan geçilmiyor, ermenilet soy kurımla suçkar ama istanbulda 100 bin ermeni kaçak çalışır, bütün bunları gözün görmezken öanakkakede seninle İngilize karşı omuz omuza savaşmış arapların harfi gözüne batar, cehalet işte bu eziklik işte bu
  • Bolulu 16 Mayıs 2024 . 01:46

   Sokulu kimse Arap seviciliği yapmıyor. Türkiye gündemin de etkileşim yapacağım diye bu çıkışlar. Konserve fabrikasın da neden Suriyeliler çalışıyor o zaman?
  • Sokulu15 Mayıs 2024 . 12:37

   Tanju ozcani gömeceğiz diye arap seviciliği yapmayın. Şu araplari korumayi bırakın artık, defolup gitsinler.
  • EMEKLİ15 Mayıs 2024 . 12:07

   Özgür Özel CHP nin genel başkanı olacak biri değil,böyle giderse CHP seçim falan kazanamaz.
  • Gerçek15 Mayıs 2024 . 07:04

   Gerçek şu ki Tanju Özcan'ın kafası o kadar iyi ki tabelanın Türkçe olduğunu bile görememiş besbelli. Ya bu tabelanın neresinde yabancı kelime var.
  • Akademisyen14 Mayıs 2024 . 23:35

   Tanju başkan Özgür Özele sessiz kaldı sıkıysa ne Arapçası desin ya diyemez çünkü samimi değil yabancılar konusunda kendi yabancı kadını evinde çalıştırmadımı
  • Dramalı14 Mayıs 2024 . 21:14

   Niye arapça ve farsca neden ingilizce almanca fransızca italyanca gürcüce vs dillerde bütün Türkiyede yasaklanmıyor?
  • elif yalçın14 Mayıs 2024 . 15:59

   yabancı tabela hiç olmasın. lazımsa 4te birden büyük olmasın ekstra vergisi olsun. diyoruz ama iktidar vatandaşlık satarken muhalefet de onu alkışlarsa biz kime yanalım.
  • Hunili14 Mayıs 2024 . 09:41

   Özgür Özel karışmayın mı dedi. İlahi editörcüğüm. Ya bu adam angaraya gidip CHP genel merkezinin önünde kemal kılıçdaroğlu'nun kafasına koltuk fırlatmış adam. Özgür özel mi dinle bu. Tanju bu Tanju yaw. Sen çok yaşa emi. Daha sen gör bak, allem edip gallem edip cumbaskani adayı olabilmek içün ne siyasi manipulasyonla yapacak dört sene boyunca daha. Olsun da anasını satıyım. Çivi çiviyi söker. Artık iş; "şu köyden bi deli gelsin, bu köyden bi deli gelsin. O köyden kim gelüse gelsin'e döndü zaten" Milletçe gün yüzü göreceğimiz yok bu ömür törpüsü ülkede. Gözümün açılacağı da yok, kendimize aklı rehber edineceğimiz de yok. Bari ahir ömrümüzü ağlanacak halimize gülerek geçirelim. Tabutların ucuna da birer huni koyarak oynaya oynaya götüsünne hepimizi bu tımarhaneden gurtuldu artık diye.
  • Bolulu14 Mayıs 2024 . 09:33

   Başkan madurdur kendileri genel başkan olmalıdır hatta cumhurbaşkanı olmalıdır madur birisidir. Ankara ya yeniden yürüyüp genel merkez önünde 3 kişilik koltuk fırlatmalıdır.
  • 6. kat14 Mayıs 2024 . 06:59

   Tam başkanın istediği pas. Golü atar mı bilemem. Başkanın hedefleri var Sosyal Demokrat Belediyeler Derneğinde koltuk kapmak. Yakın çevrede belediye başkanlarını bu yüzden ziyaret ediyor. Bu durumda genel başkana şu an için bir gol atması stratejik hata olur.
  • Metin Çelik14 Mayıs 2024 . 04:10

   Sn Belediye Başkanı. Bu ülkede Kapalı mekanlarda Sigara içme Yasağı var. Başta Kahve Kıraathane lokal , Külüp adı ne olursa . olsun özellikle Seçim döneminden 2 Yıl kadar önceden itibaren Sanki Bu Yasak kalkmış gibi , Nedeni her ne ise KAPALI MEKANLARDA Bırakın SİGARA İçmeyi O mekanlarda ALKOL ile Sigara Serbest olmuş gibi ilgili Yetkililer göre Yapamadılar. Neden. Bunu ben de sen de biliyorsun. Yasak gereği gibi denetlenmiş olsaydı O mekanlardan Oy alamazdın. Yine Şehrin Her yerinde Mantar gibi KAÇAK YAPILAŞMA ya denetlenmiş olsaydı. Yani belediye görev Yapmış olsaydı Oralardan da Oy alamazdın. Toplu Taşımadan Çıkar sağlayanlar Yalnızca Belediye değil VALİLİK ve Özellikle TRAFİK denetimi Yapılsaydı oralardan da oy alamazdın. Arkası gelecek Yazacağım. Ancak İtirazın olursa Ben biliyorum EMNİYET Personellerinin Bu Mekanlara kestikleri CEZALARın Sayılarını Emniyetten öğrenebilirsiniz. KUMAR OYNATMAK, İÇKİ Serbesti SİGARA YASAĞINI Yok saymak. Ne demektir Siz bunu bir Hukukçu olarak en iyi bilenler arasındasınız. Yeter artık.
  • Metin Çelik14 Mayıs 2024 . 03:56

   Ben Bolu Belediye Başkanı Tanju ÖZCAN nın , Eski Başkanımız Sn KILIÇDAROĞLU nun ÖZCAN ı , Partiden Kovduğunda . Onun Siyasi Yaşamının bittiğini Muhtar Azası bile olamayacağını Yazmıştım. Ne kadar haklı olduğum Anlaşılmaktadır. Gerçekten de TANJU ÖZCAN Sümer Mahallesinde Bırakın Muhtar olmayı AZA bile olamamıştır. Onların Adayı Seçim kaybetmiştir. Çıkar birileri Ya adam Bolu Belediye Başkanı oldu diyebilir. KILIÇDAROĞLU Hançerlenmemiş olsaydı. Tanju ÖZCAN Aza bile olamayacaktı. ÖZGÜR ÖZEL Yanlış yaptığını anlayacaktır. Yüzde 68 zam Ne demek arkadaş. Sende hiç mi vijdan Yok. Bak Tanju Özcan Başkanlık dışında Saçma Sapan işlere devam edersen. Bolu Hukuk Mahkemesine Müracaat edeceğim. Hakkında VASİ Talebinde Bulunacağım. Sonra uyarmadı deme. Yüksek oranda Alkol Tüketiminde Bulunmak VASİ davalarında çok sık olan iddiaların en başında gelmektedir Ben Müracaatımı Yaparım da ULASAL Medyada bir anda İsmimin duyulmasından Rahatsızlık Böyle bir başvuru için UTANÇ duyarım. Yapma arkadaş Eşine karşı yaptığın espiri güzeldi ama git bunu istersen Tiribünlerin olmadığı yerde Yap. Her davranış biçimi ille de Şov amaçla olmasın Tamam CHP Üst Yönetiminde Yer almak istiyorsun Ben anlıyorum. ancak Bu Tür davranışlar hoş olmuyor. Bak sen Avukatsın. chp seni 4 dönem vekil yaptı. Seni değil 1. sıraya kimi koysalar vekil o Olurdu Yeter artık Ya. Özgür ÖZEL gibisin Sen de RTE ye git Kayıtsız BİATÇI olduğunu Söyle
  • Alpagutlu14 Mayıs 2024 . 02:02

   Yaptığı herşeyi eline yüzüne bulaştırıyor artık iş olsun şov olsun çünkü bıktı görevini yapamaz oldu artık
  • Bolulu14 Mayıs 2024 . 01:48

   Arapça yazılacak ve asılabilecek tek tabela; “Misafirlik fazla uzadı herkes köyüne “ Zira Türkçe olarak istemediğimizi söylemekten pek anlamıyorlar. Ama ama ama Konserve fabrikasın da çalışan kadınlar 2 aydır maaş alamadıklarını ve işe Suriyelilerin alındığını söylemişler. Tabela indirip işe Suriyeli almakta tuhaf! Sebep etkileşim mi diye sorgulamadan geçemiyoruz!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Portal Çelik Kapı

  GÜNÜN SÖZÜ

  Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak