Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bolu Anadolu’nun Renkleri Halk Oyunları Gösterileri coşkuyla sahnelendi

Bolu Anadolu’nun Renkleri Halk Oyunları Gösterileri coşkuyla sahnelendi
  13 Haziran 2024

  Bolu Anadolu’nun Renkleri Halk Oyunları Gösterileri coşkuyla sahnelendi Bolu ...

  Bolu Anadolu’nun Renkleri Halk Oyunları Gösterileri coşkuyla sahnelendiBolu Anadolu’nun Renkleri Halk Oyunları Gösterileri coşkuyla sahnelendi

          Bolu Anadolu’nun Renkleri Halk Oyunları Gösterileri coşkuyla sahnelendi
           Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi Bordo Salonda 10 Haziran 11 Haziran da sunulan gösteriye Bolulular büyük ilgi gösterdi. Çevre illerden de gösteriyi izlemeye gelen seyircilerin olduğu salonda büyük coşku yaşandı.
            200 kişiden oluşan gösteri ekibinde her yaş grubundan oyuncuların olması büyük beğeni topladı. 
  Ümit Alagöz”ün akıcı sunumuyla başlayan gecede Roman gösterisi, canlı müzik eşliğinde Horon gösterileri Seymen, Zeybek, Antalya, Mardin, çiftetelli, Kahramanmaraş ,Artvin ve Bolu yöreleri ekiplerinin gösterileri büyük alkış aldı. 

            Gençlik ve spor il müdürü Emrullah Güler yaptığı konuşmada yapılan bu gösteriye olan ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade ederek ekip oyuncularına ve eğitmenlerine çok teşekkür etti.
  Bolu Gazel Folklor Spor Kulübü(BOGAF), Gençlik ve Spor Bakanlığı ile spor federasyonlarının düzenlediği veya izin verdiği faaliyetlere veya spor müsabaka ve yarışmalarına katılmak ve bunların hazırlık ve eğitim çalışmalarını yapmak amacıyla 11 Kasım 2019 tarihinde Sıdıka Kilitçi tarafından kurulmuştur.

           Kurulduğu yıldan itibaren her kesimden her yaş grubundan insanın katıldığı kulüpte halk oyunları çalışmaları yapılıp yıl sonunda da yapılan gösteriyle halk danslarını sevenlere görsel şölen olarak sunuluyor.

           BAİBÜ Türk Halk Oyunları ve Halk Müziği Topluluğu'nun (TÜHOM) kuruluşunun 25. yılı olması nedeniyle de gösteri sonunda tüm öğrenciler adına Topluluk öğrenci başkanı Enes Eyüpoğlu tarafından Topluluğun Akademik Danışmanı Sıdıka Kilitci'ye günün anısına Köroğlu Heykeli hediye edildi.Sıdıka Kilitci yaptığı konuşmada kendisine bu yolda eşlik eden değerli eğitmenleri Yılmaz Kara, Gökçe Boz, Enes Metin, Ercan Gündüz, Can Onur Türkcan, Enes Eyüpoğlu “na ayrıca teşekkür ettiiğini belirtti.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak