Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Esnaf Kredisi İçin Hangi Şartlar Aranıyor?

Esnaf Kredisi İçin Hangi Şartlar Aranıyor?
  28 Haziran 2024

  Esnaf kefalet kredisi, işletmeler için en önemli finansman desteklerinden biridir ...

  Esnaf kefalet kredisi, işletmeler için en önemli finansman desteklerinden biridir ve özellikle yeni girişimlerde bulunmak isteyen işletmeler bu kredi seçeneğinden faydalanabilir. Küçük ya da büyük ölçekli işletmelerin kullanımına özel olan esnaf kefalet kredisi acil nakit ihtiyacında da devreye girebilir. Sermaye ihtiyacını karşılamak, reklam ve pazarlama masraflarını karşılamak, işyeri ekipmanı tedariki gibi amaçlarla da esnaf kredisinden faydalanılabilir.

  Bu kredi, bankalar tarafından sunulur ve tahmin edebileceğiniz gibi krediden faydalanabilmek için bazı koşulların geçerli olması gerekir. Esnaf kredisinde hangi şartların arandığı konusunda bilgi sahibi olmadan kredi başvurusunda bulunmayın. Çünkü koşullar sağlanmıyorsa yapacağınız kredi başvurusu yüksek olasılıkla reddedilecektir. İşte esnaf kredisinin koşulları…

  • Esnaf olmayan kişilerin başvuruları değerlendirmeye dahi alınmadan reddedilir. Dolayısıyla esnaf kredisinden faydalanabilmenin ön koşulu esnaf olmanızdır.
  • Kredi alabilmek için Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na kayıtlı olmanız koşulu bulunur. En az 1 yıldır odada kayıtlı olarak faaliyetlerine devam ediyor olmanız gerekir. Henüz 1 yılı doldurmadıysanız bu süreyi beklemeniz ve sonrasında kredi başvurusunda bulunmanız önerilir.
  • Kefil koşulunun da olduğunu ekleyelim. Mutlaka iki kefile sahip olmanız gerekiyor ve tek bir kefil ile yapılan başvuruların da reddedilme olasılığı yüksektir. Peki, kefiliniz yoksa bu durumda ne yapmalısınız? Bu durumda mutlaka taşınmaz bir malınızı ipotek olarak göstermeniz sizden istenir.
  • Kooperatifin çalışma bölgesinde ikamet ediyor olmalısınız. İşyerinizin bu bölge içerisinde olması da yeterlidir. Kısacası ev ya da işyeri adresinizin kooperatifin çalışma bölgesi sınırları içerisinde olması gerekir.
  • Elbette kredi imkanından faydalanabilmek için Türkiye’de faaliyet gösteriyor olmanız da gerekiyor.
  • İstenen bilgi ve belgelerin eksiksiz ve hatasız olması koşulu da vardır. Bilgi ve belgelerde eksik olması ya da hata olması durumunda yapılan kredi başvuruları geçersiz sayılır.

  Eğer yukarıda sıraladığımız esnaf kredisi şartları size uyuyorsa kredi desteğinden faydalanabilirsiniz. Son yıllarda esnaf kredisinin daha fazla gündeme gelmesi ve daha fazla sayıda kişinin bu krediden faydalanması ise sağladığı avantajlardan kaynaklanıyor. Esnaf kefalet kredisinin avantajlarına hemen göz atalım.

  • Ödeme Planı

  Esnaf kredisinin geri ödeme planı oldukça avantajlıdır. Özellikle bankalar tarafından sunulan diğer krediler ile kıyaslandığında ödeme planının çok daha avantajlı olduğunu fark edebilirsiniz. Vade seçenekleri 60 aya kadar uzuyor. Bütçe dostu bir geri ödeme planı çerçevesinde kredi kullanmak isteyenler, 60 ay vade eşliğinde geri ödemesini zorlanmadan gerçekleştirebilir. 

  • Düşük Faiz

  Esnaf kredisinin sağladığı avantajlardan bir diğeri de düşük faiz ile kredi alabiliyor olmaktır. Faiz konusu, esnafların aklını en çok karıştıran hususlardan biridir. Bireysel olarak bir bankadan ihtiyaç kredisi almak istediklerinde karşılaştıkları faiz oranı ile esnaf kredisinde karşılarına çıkan faiz oranı arasında bir hayli fark bulunuyor. Sunulan faiz oranı 2024 yılı için %25 olarak belirlendiğinden esnafların gönül rahatlığı ile kredi başvurusunda bulunmaları da mümkün olabiliyor.

  • Kredi Tutarı

  Kimi zaman ihtiyaç duyulan meblağ yüksek rakamlara tekabül edebiliyor. İşte bu noktada da esnaf kredisinin sağladığı bir avantaj dikkat çekiyor. O da yüksek tutarlarda kredi kullanabilme imkanıdır. Elbette tutarlar, işletmeye ya da tercih edilen bankaya göre değişebilir ancak çoğunlukla bu tutarın 750.000 TL’ye varabildiğini ekleyelim.

  Esnaf kefalet kredisi nasıl çekilir? Bu krediden faydalanabilmek için hangi adımları izlemek gerekir? Bu soruların yanıtları ve çok daha fazlası için hemen Kolaybi.com internet sitesine tıklamalısınız. Aradığınız finansman desteği, esnaf kefalet kredisi olabilir. Bu kredi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını Kolaybi.com’dan öğrenin ve siz de başvurunuzu tamamlayın.

  • Abc 28 Haziran 2024 . 23:19

   Hangi esnaf çektiği krediyi işi için kullanıyor acaba!!!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir milletin büyüklüğü, nüfusunun çokluğu ile değil, akıllı ve fazilet sahibi adamlarının sayısı ile belli olur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak