Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

"Biz Rektör kadar zengin değiliz !"

"Biz Rektör kadar zengin değiliz !"
  1 Temmuz 2024

  "Biz Rektör kadar zengin değiliz !" Bolu Abant İzzet ...

      "Biz Rektör kadar zengin değiliz !"

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tezsiz Yüksek Lisans harçları 6 bin liradan 20 bin liraya yükseltilmesi öğrencileri isyan ettirdi. 

     Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yüksek Lisans dönemli harç ücretleri 6 bin liradan 20 bin liraya çıkartıldı. Üniversitenin aldığı kararı duyan öğrenciler yapılan ultra zamma tepki gösterdi. Senatonun aldığı kararla tezsiz yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler, yaşanan ekonomik krizde 20 bin lirayı ödeyemeyeceklerini belirttiler.

        “Senatoda zam kararını alanların ya ülkenin şartlarından haberleri yok ya da herkesi kendi ekonomik gelirleriyle kıyaslıyorlar.”

        Öğrenciler gelirlerine göre harçların astronomik olduğunu kaydederek, “Üniversitenin bir anda bu kadar büyük bir zam yapması öğrencileri zor durumda bıraktı. Senatoda zam kararını alanların ya ülkenin şartlarından haberleri yok ya da herkesi kendi ekonomik gelirleriyle kıyaslıyorlar. Bizler rektör Ali Şarlı gibi 10 binlerce lira maaş alan insanlar değiliz. Yapılan bu zamla birlikte yıl içerisinde proje ödevlerimiz için de ciddi rakamlar ödemek zorunda kalacağız. Pek çok arkadaşımız zam sonrasında eğitimini bırakmak zorunda kalacak. Bir an önce senatonun bu kararından dönmesini ve harç ücretlerini düşürmesini istiyoruz” dediler.

  • Akademisyen7 Temmuz 2024 . 13:32

   Parayı veren düdüğü (tezi)alır devir para bi yana twz bi yana rektör bir yana
  • bolulu3 Temmuz 2024 . 10:01

   öğrenciler bedavadan diploma alma derdinde, tezli yüksek lisansa öğrenim ücreti falan yok ama bunlar akıllı ya askerden kaçacaklar tezsiz yapıyorlar o zaman parasını da ödeyecekler

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Çok söyleyen değil, çok iş yapan yöneticeye muhtaçsınız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak