Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Kitlesel ölümler kapıda !

Kitlesel ölümler kapıda !
  4 Temmuz 2024

  Kitlesel ölümler kapıda ! Afrika-Türkiye İş Birliği Platformu Başkanı ...

        Kitlesel ölümler kapıda !

        Afrika-Türkiye İş Birliği Platformu Başkanı Osman Genç 'ten İklim Değişikliği ve Kıtlık Uyarısı yapılarak "Kitlesel ölümler kapıda !" denildi.

         Afrika'da kuraklık ve iç çatışmalar nedeniyle milyonlarca insan açlık tehdidi altında. BM ve uluslararası yardım kuruluşları acil önlem almazsa kitlesel ölümler kaçınılmaz.

        Afrika-Türkiye İş Birliği Platformu Başkanı Osman Genç 'ten İklim Değişikliği ve Kıtlık Uyarısında bulundu

        Küresel iklim değişikliğinin en çok etkilediği bölgelerden biri olan Afrika kıtasında, kuraklığın sebep olduğu kıtlık tehlikesi giderek büyüyor. Özellikle kuraklık ve kıtlıkla birlikte iç karışıklıklar ve terörle mücadele edilen bölgelerde yetersiz beslenmeden kaynaklanan ölüm oranları her geçen gün artıyor. Bu insani drama dikkat çekmek amacıyla bir basın açıklaması yapan Afrika-Türkiye İş Birliği Platformu Başkanı Osman Genç, Nijerya’nın kuzeydoğusu ile Sudan’da açlıktan ölüm oranlarında ciddi artış olduğunu belirtti.

         Osman Genç, Sudan’da iç savaş nedeniyle milyonlarca kişinin ülke içinde daha güvenli yerlere ve komşu ülkelere göç ettiğini, Nijerya’nın kuzeydoğusunda ise 15 yıldır devam eden iç isyan ve terör olayları nedeniyle yaklaşık 3 milyon kişinin çeşitli kamplarda hayat mücadelesi verdiğini ifade etti. Genç, her iki bölgede de Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA) tarafından yürütülen gıda yardımlarının fon yetersizliği nedeniyle durma noktasına geldiğini belirtti.

   

  • Aladağ5 Temmuz 2024 . 20:35

   Sahra altı Afrikanın nüfusu milyara dayandı. Nijerya 200 milyon nüfusa sahip, tüm Afrika nüfusunun yarısından çoğu 20 yaş altı. Bu nüfus patlaması daha da devam edecek. Bir yandan da yıllardır devam eden iç savaş döngüsü.
  • Doğrucu Davut4 Temmuz 2024 . 11:05

   Türkiye de ve dünyada tembellik had safhada. .. hiçkimse çalışmıyor üretmiyor.. küresel şirketler ve devletler insanları tembel ve dilenci yaptı.. bizde köylerde üretim yapacak kimse kalmadı.. herkes şehirde devletin keseine gözünü dikmiş vaziyette. .. çalışmayan toplumlar açlık da olur, yoksulluk ta olur.. yakında Türkiye de aynısı olur.. sanayici çalışacak işçi bulamıyor, hayvancı çoban bulamıyor.. üretim olmayan yerde açlık yokluk enflasyon kaçınılmazdır.. daha bunlar iyi günlerimiz..
  • DEVLET MEMURU4 Temmuz 2024 . 10:14

   Filistinde hergün insan ölüyor ağzını açmazlar İklim miş!
  • yor um4 Temmuz 2024 . 09:57

   önemli değil nijerya'da Tunus'ta sudan'da Afrika'da suriye'de afkanistan'da ırak'ta bozgun kıtlık olursa Türkiye çiftlik nasıl olsa gelsinler bedavacılara biz bakarız besleriz...yahu bu adamlar buraya gelipte deli dana gibi dolaşacağına ülkelerinde çalışsalar üretseler... bunun sonu hiç hoş değil gibi !.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Medeni olmayan insanlar, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak