Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

SAYIN VALİYE AÇIK MEKTUP -MEYHANE İŞKENCESİ

SAYIN VALİYE AÇIK MEKTUP -MEYHANE İŞKENCESİ
  4 Temmuz 2024

  SAYIN VALİYE AÇIK MEKTUP -MEYHANE İŞKENCESİ Sayın Vali Erkan ...

  SAYIN VALİYE AÇIK MEKTUP -MEYHANE İŞKENCESİ

        SAYIN VALİYE AÇIK MEKTUP -MEYHANE İŞKENCESİ

         Sayın Vali Erkan KILIÇ, Ben Atatürk Bulvarında ikamet etmekteyim. Bu haberi, mahallemizde yaşadığımız ciddi bir sorunu sizinle paylaşmak ve çözüm için yardımınızı talep etmek amacıyla yazıyorum. Evimizin yakınında bulunan bir meyhanede her gece saat 12’ye kadar yüksek sesli canlı müzik yayını yapılmaktadır. Bu durum, özellikle sabah erken saatlerde işe gitmek zorunda olan bizler için büyük bir rahatsızlık ve huzursuzluk kaynağı olmaktadır. Maalesef, bu gürültü nedeniyle yeterli uyku alamadığım için hem kişisel sağlığım hem de iş performansım olumsuz etkilenmektedir. İşe gitmek için sabah saat 06:00'da kalkmam gerekiyor. Meyhane'nin yüksek sesli müzik yayını nedeniyle uyumak mümkün değil. İnsanların hayatına etki eden bu yüksek sesli müzik yayınına neden hala müdahale edilemediği merak konusu. Arada hatırlı kişiler mi var, arkaları çok mu sağlam, siyasi baskı mı yapıyorlar? Meyhane'nin içinde ne yaptıkları umrumuzda değil. Yalnızca dışarı yüksek sesli müzik yayını yapmasınlar yeterli. Artık kapalı alana mı geçerler, ses yalıtımı mı yaparlar yetkillerin denetimindeki konu. Durumu defalarca polis ekiplerine bildirmiş olmama rağmen, maalesef herhangi bir çözüm üretilememiştir. Mahalle sakinleri olarak bizler, gece saat 10’dan sonra sessizliğin sağlanması gerektiğini ve bu tür etkinliklerin belirli bir saatten sonra sona erdirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Göreviniz gereği, şehirde yaşayan herkesin huzur ve güven içinde yaşamasını sağlamak, kamu düzenini korumak ve bu tür şikayetleri değerlendirerek çözüm bulmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu nedenle, mahallemizde yaşanan bu gürültü problemine kalıcı bir çözüm bulunması için gerekli adımların atılmasını saygılarımla arz ederim.

  • DEVLET MEMURU8 Temmuz 2024 . 09:15

   Tanju özcan nın boluya hediyesi (!)
  • tv1006 Temmuz 2024 . 09:54

   Tanju Özcan televizyonlara çıkmaktan vakit bulursa ilgilenir. Çözerse Vali bey çözer. Ayrıca vatandaş haklı. Kendimi onun yerine koydum, barut fıçısı gibi gezerdim herhalde.
  • cevher6 Temmuz 2024 . 00:10

   Bahçeli evler karakolu na kaç kere şikayet edildi kaç kere Belediyeye şikayet ettik hiç bir sonuç alamadık. Buraya ruhsat veren Beldiyenin halka garezi var. bunun başka açıklaması yok zaten imza toplama hazırlığı yapıyoruz eski Karamanlı Muhtarı Bizzat Tanju Başkana burada büyük rahatsızlık var diye defalarca şikayet ettim dedi hiç bir sonuç çıkmadı yalansa eski muhtara sorun onun yalancısıyım. ya milletin içmesi eylenmesi bizi ilgilendirmez ama bu şehir içinde mahale arasında olmaz yatırım yapan adamlarada yazık Borazanlardada ayni sıkıntı var meyhane ler kesinlikle şehir dışına çıkmalı kim içer kim eylenir bilmem ama şehir içinde bu doğru deyil lütfen ortak akıl olarak sorunu çözün
  • Vay ki vay5 Temmuz 2024 . 17:48

   Ruhsat düzenleyen kurum belediye başkanlığı zabıta müdürlüğü.Canlı müzik için gerekli şartları sağlıyor mu? Canlı müzik ruhsat kontrolü yapılıyor mu yoksa verdik bitti akşam eğlenmeye gideriz mi? Bakın gerçekten bu işte bir sıkıntı var.Belediye zabıta müdürlüğü personeli bu konuda ve diğer konularda yeterli mi ve yetkili mi? Bu konuda sorumlu olanlar denetimini ne sıklıkla yapıyor ve kaç kez bu konuda şikayet olmasına rağmen işlem yapılmış? Bu kadar insan şikayetçi fakat iş yeri uygun öyle mi? Bu mümkün değil ve hayatın olağan akışına aykırı bir durum.
  • MenGenLi5 Temmuz 2024 . 14:03

   elleme iyi oldu, Tanjcu bşkn ile devamkee
  • mahalleli halkı5 Temmuz 2024 . 12:38

   kim kaça kadar ne içiyorsa içsin ancak 3-5 kişi para kazanacak diye 10-15 kişi eğlenecek diye biz neden çocuğumu huzur içinde uyutamıyoruz? alkol ruhsatı ayrıdır müzik ruhsatı ayrıdır. yazıklar olsun buraya müzik ruhsatı veren düşüncesiz zihniyete. yazıklar olsun bunu denetlemeyen zabıtalara. tv 100'e mi yazalım derdimizi?
  • fatma kuloğlu5 Temmuz 2024 . 12:34

   habere sonuna kadar katılyoruz aynı sorundan biz de şikayetçiyiz. bir de yetmezmiş gibi kapılarını açıyorlar sıcak diye ses artıyor. şehrin ortasında bu ruuhsatı veren bolu halkına bunu layık gören tanju özcan'ı buradan kınıyorum. 4 bir yanı konuk dolu. huzur yok. haber yapan arkadaşı da kutluyorum.
  • Anayasacı5 Temmuz 2024 . 12:19

   Bazı arkadaşlar Vali napsın bu belediyenin görevi demis. Sayın Vali'nin görevlerinden biri yukarıda yazılı. Huzur ve güven ortamını temin etmek. Bunu kolluk kuvvetiyle veya BELEDİYEYİ DÜRTEREK ZABITA ile yapmak. Yani burada Hem Sayın Vali hem de Sayın Belediye Başkanı'na görev düşüyor. Vatandas hakli şikayetini yazmis. Vali bey, belediyeye diyecek, bak bakalım burda yoğun sikayet var. Çözüm bul.
  • Doğrucu Davut5 Temmuz 2024 . 10:56

   bu gürültü işi Belediye başkanının görevi değil mi ; üretici bir arkadaşa ; 3 günde 1 saat motor çalıştırıyor diye başına zabıta gönderiyor da; gece sabaha kadar sarhoş naraları atılan, muzır müzik yapan bu günah yuvalarına neden müsaade ediyor..
  • Çetin Uğur5 Temmuz 2024 . 07:41

   Sadece müzik değil, benim evimin altında da bide, lahmacun, pasta fırını var. Her saban saat 5-6 arası hamur karma makinasının sesi ile uyanıyorum, Defalarca yetkililere şikayet etsem de sonuç alamadım. İnsanın insana saygısı kalmadı artık...
  • Misafir4 Temmuz 2024 . 23:17

   bu tür sorunları belediye çözer.yoksa 3 ayda umut tükendi mi
  • Boluyu Bilen4 Temmuz 2024 . 22:00

   ya hepiniz yanlış yerden bakıyorsunuz ! Şunu sorgulamalısınız Bu iş yerinin CANLI MÜZİK RUHSATI VARMI diye :)
  • DogrucuDavut4 Temmuz 2024 . 21:31

   Burası oteller bölgesi veya barlar sokağı mı? Şehrin göbeğinde gecenin körüne kadar canlı müzik yapılıp halk'a çile cektiriyorlar. Bizim bildigimiz meyhanenin bir adabı olurdu. Kapat kapını sessiz inceden ver müziği. Dışarı yayın yapmanın mantığı nedir. Başkalarının hayatına etki ettiğin yerde senin özgürlüğün diye birşey kalmaz.
  • Vatandas4 Temmuz 2024 . 20:02

   Taner bey yapmadıkları yer kalmadı. Çözüm yok. Kimse bir şey yapmıyor.
  • Cemil4 Temmuz 2024 . 19:35

   İçişleri Bakanlığı'nın E­23635644­249­29914 sayılı genelgede belirtildiği gibi: "Bu madde kapsamında canlı müzik yapabilecek eğlence yeri veya yerlerinin 14/7/2005 tarihli ve 2005/9207 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre canlı müzik izni alması şarttır. Bu izin verilirken yetkili idarenin bu maddede belirtilen esaslara ilişkin uygun görüşü alınır, gerekli görüldüğü takdirde yetkili idare Çevresel Gürültü Seviyesi Değerlendirme Raporu hazırlatır ve rapora ilişkin yetkili idarenin uygun görüşü esas alınır." Ayrıca; 2872 sayılı Çevre Kanunu, Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği ile İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmeliğin ilgili hükümleri/sınırlamaları saklı kalmak kaydıyla ülke genelinde müzik yayını yapılabilme süresi saat 01:00’e kadar uzatılmıştır. Sayın Valimizin bu konu hakkında yapabileceği bir şey bulunmamakta, müziğin kapatılma saatinin 12'den 10'a alınması durumunda ise bakanlığın verdiği kararı yok hükmünde sayılması durumu söz konusu olmaktadır. Nacizane tavsiyem, mahalleli olarak imza toplanarak belediyeye müracaat etmeniz ve mekan ile konuşulmadığı varsayılarak mekan sahibi ile güzel bir dille durumun izah edilmesi yönünde olacaktır.
  • Müyesser Mukser4 Temmuz 2024 . 17:15

   Şehrin göbeğinde oturacaginiza, daha sessiz bı yere taşının bence.. madem bu kadar hassassiniz, ne işiniz var orda.. Verin kiraya Suriyeli yada ıraklilara orayi. Salibeyler, yukarisoku tarafları daha sessiz. Böyle giderse zaten hepimiz terketmek zorunda kalacaz memleketi
  • Ombudsman4 Temmuz 2024 . 16:54

   Vatandaş haklı. Kimse, meyhane müziğini 12ye kadar dinlemek zorunda bırakılamaz. İlgilisine... Gürültü: Madde 14 – (Değişik: 26/4/2006-5491/11 md.) Kişilerin huzur ve sükununu, beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde ilgili yönetmeliklerle belirlenen standartlar üzerinde gürültü ve titreşim oluşturulması yasaktır.
  • Bozkurt4 Temmuz 2024 . 16:35

   Taner adam zaten polise bildirdik birsey cikmadi diye yazmis. Yil artik 2024. Hersey internet uzerinden çözülüyor. Adam da hakli bence millet ise gidecek. Gecenin korune kadar muzik yapilirsa cevre halk nasıl uyuyacak. Ticari mekanin musteri kaygisini vatandas uykusuyla mi odesin? Kamu yetkilileri cozmeli sorunu.
  • SokuluMehmetPasa4 Temmuz 2024 . 16:12

   İnsanlarin meyhane eğlencesi diğer insanları rahatsız etmemeli. Dışarı muzik sesi çıkmasi yanlis. 12ye kadarmis birde iyi dayanmislar bugune kadar.
  • HaticeŞen4 Temmuz 2024 . 16:05

   Benim evimede ses geliyor. Yetkili kimse bu sorunu cozsunler artık. Ticari isletme yuzunden millet uyuyamiyor. Ben 10da yatcam ama meyhane nin sesinden yatamiyorum. Buna nasıl izin verir yetkililer? Dışarı müzik sesi verilmesine izin verilmemesi lazım. Yazan haklı kapalı alana gecsinler. Dinlemek zorunda değiliz.
  • bence4 Temmuz 2024 . 15:57

   cimere yazmayı düşünün
  • Cvp4 Temmuz 2024 . 15:56

   Bu vali nin değil bukadar yerleşim yerinin içinde bu tarz yerlere ruhsat veren belediyenindir.Tüm sorumlu belediyedir
  • vatandaş4 Temmuz 2024 . 15:56

   Her resmi makama bildirildi ama sonuç yok.Ayrıca kavga her gece oluyor ,Polis ekip leri geliyor
  • Taner4 Temmuz 2024 . 15:27

   Bu şikayeti buradan isimsiz yazacağınıza direk muhatabı kurumlara verseniz sanıyorum çözüm üretilebilirdi.Buza yazı yazmak buna denir.Rahatsızsanız açıkça mahallede rahatsız olanalar olarak Bahçelievler Karakoluna ve Bolu belediyesine yazılı şikayet diekçesi verin.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak