Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Ağır ol Merih

Ağır ol Merih
  5 Temmuz 2024

  AĞIR OL MERİH Merih Demiral Avusturya maçında attığı gol ...

        AĞIR OL MERİH
  Merih Demiral Avusturya maçında attığı gol sevincinden sonra ellerini havaya kaldırarak kurt işareti yaptı ya; ortalık karıştı.
  Vay efendim nasıl yaparmış.
  Merih bu hareketi, ülkemizde kulüpler arasında yapılan bir maçta yapsa, ‘Ağır ol Merih,  tribünleri karıştırma. Bu hareket ile bir yerlere mesaj veriyorsun.’ derim de…
  Yaptığı yer Almanya. 
  Hem de Avusturyalı seyircilerin maç öncesinde, ‘ Almanya Almanlarındır. Yabancılar dışarı’ diye tezahürat yapmalarından sonra.
  Biz Merih’e, ‘Helal olsun sana. Türkleri aşağılayan bu insanlara hem attığın goller, hem de Türk'ün sembolü olan yaptığın kurt işareti ile en güzel cevabı verdin’ diyerek sahipleneceğimize, onu yerden yere vuruyor, kötü niyetlilerin ekmeklerine yağ sürüyoruz.
  Niye ki?
  Ülkemizdeki siyasi kutuplaşmanın ceremesini Merih’e neden çektiriyoruz ki…
  ***
  UEFA yönetmeliğine göre, ‘Siyasi, ideolojik, dini veya ırksal propaganda içeren her türlü davranışı" yasaklıyormuş.
  Eyvallah!
  O zaman sormak isterim;
  Merih’in yaptığı kurt işareti, IRKSAL PROPAGANDA sayılıyor da, Hristiyan futbolcunun yaptığı haç DİNSEL PROPAGANDA olmuyor mu?
  ***
  Konumuz olan kurt işaretine gelecek olursak… 
  O Kurt;
  Atatürk’ümüzün paralarımızın üstüne resmini bastırdığı, heykellerini yaptırdığı,
  Nazım Hikmet’in ise ‘Kuvayimilliye’ den’ şiirinde; 
  ‘…Sarısın bir kurda benziyordu.
   Ve 
   Mavi gözleri çakmak çakmaktı...’ diyerek Atatürk’ümüze benzettiği Bozkurt’tur.
  O Bozkurt, Türk’ün Ergenekon’ dan çıkış destanında yol gösteren, rehberlik edendir.
  Bir bilgi daha vereyim .Azerbaycan’ dan Sibirya’ya, Gagavuz’dan Doğu Türkistan’a, Kerkük’ten  Altaylara, Batı Trakya’ ya, kısacası; Dünyanın neresinde Türk yaşıyorsa, kurt işareti yapar.
  ***
  Kıymetli Dostlar!
  Yurt içinde siyasi düşüncelerimiz ile hareket edebilir, kurt işareti yapanlara tavır alabiliriz. 
  Bu durumu anlıyorum da, yurt dışında Avusturyalılara karşı yapılmış bu hareketten dolayı, Merih’in yerden yere vurulmaya çalışılmasını anlamıyorum.
  Yukarıdaki satırlarımda ifade ettiğim gibi yurt içinde siyasi düşüncelerimiz nedeniyle ayrı düşebiliriz.
  Ama                    
  Milli konularda ‘Kol kırılır yen içinde kalır’  diyerek, bir araya gelmesini bilmeli, niyeti bozukların oyunlarına gelmemeliyiz, efendim.
                                       04.07.2024
                         Muharrem Demirel
   

  • Ahmet12 Temmuz 2024 . 10:34

   Bozkurt sembolu haçlıyı rahatsız ediyor, anladık da içimizdekilerden bazıları niye rahatsız olurlar anlamak mümkün değil. Merhum Sinan Ateş bir komploya kurban gitmiş, konu yargıdayken bundan siyaset malzemesi çıkarmaya çalışmak büyük bir aymazlıktır, cehalettir, ihanettir.
  • hasan b8 Temmuz 2024 . 13:11

   DEVLET MEMURU... HÜDAPAR adlı yapı da ayrı devlet kurmak istiyor. Bu parti kimin ile iş tutmakta? Güneydoğu'dan seçilen vekillerin seceresine bir bakın. Bunların alayı aşiret temsilcisi ve çoğu ayrı devlet istiyor. OSLO'da PKK ile kim görüştü? Kim bunlara çadır mahkemesi kurdu? CAHİLLER her şeyi iftira ile yayar.
  • Kermit8 Temmuz 2024 . 13:07

   Şurda bile siyaset var Avrupa medeniymiş ulan bu hareketin yeri değilmiş emekli maaşı vs saçma muhalif zırvalar şehit lider Çakıroğlu Mustafa Kemal de bir bozkurttu MHP den rahatsız olan zümre oy için hdpkk pkk dhkpc Lgbt demdenden niye rahatsız değil çünkü sizin derdiniz vatan millet değil siz önce tuvalete gitmek için hdpkk pkk dan izin alın pardon demden Hakkari’de kayyum atandı chpkk sahip çıktı vanda mardinde aynı abd nato İsrail bütün terör örgütlerinin arkasında işinize gelmiyor MHP bu ülkenin sigortası Erdoğan sizin gibi paraya oya satmayız ülkeyi alman cumhur başkanı karşısında elpençe duran imansızoğlu ve yanındakiler ne dedi para için Suriyeliler burda kalsın sitatü verilsin vs sezgin Tanrıkulu chpkk lı vekil meclise gensoru önergesi verdi Türk sihaları silahsız piknik yapan silahsız pkklıları vuruyor diye Veli ağbaba meclise teröristleri öğrenci diye çıkarıp şov yaptı sonrada suriyede pkk saflarında Türk ordusu tarafından gebertildiler gelinen son nokta chpkk: hdpkk dhkpc pkk Lgbt usa nato dem
  • DEVLET MEMURU8 Temmuz 2024 . 08:48

   mhp ye ak partinin yancısı diyen zübükler pkk ya yancılık ediyor
  • Aladağ7 Temmuz 2024 . 11:42

   Bir ekleme daha yapayım, iktidar partisi ile onun yancısı kurtçu partinin ülkeyi ne hale getirdiği ortada iken bu küçük ortağın sembolünü bağlamından koparıp sanki tüm Türkleri kapsayan bir sembol haline getirmek abesle iştigaldir. Küçük ortak önce Sinan Ateş suikastinin sorumlularını teslim etsin. Bu ayıpla yuzleşsin
  • Alper Karaca6 Temmuz 2024 . 21:22

   CIA, Gladyo, Süper NATO türü emperyalist örgütlere FETÖ çok destek olmuştur. MİLLİYETÇİLİĞİ kullanan, bu alanda sömürü yapan siyasal yapı da ABD düşmanlarını öldürme konusunda çok kabarık sicile sahiptir. PARAMİLİTER (yasa dışı askeri yapı) tetikçiler ile savcı Doğan Öz öldürüldü. DİSK başkanı Kemal Türkler öldürüldü. MAFYANIN silah ticaretini yazan ABDİ İPEKÇİ öldürüldü. Uğur Mumcu'yu da Gladyo'nun tetikçileri öldürdü. 1990 yılından sonra parmak ile kurt işareti yapmaya başlayan bu yapının sadece TÜRKLÜK sömürüsü vardır. Andımız kaldırıldı. SESLERİ çıkmadı. TC ibaresi kaldırıldı SUSTULAR. 2017'ye kadar her türlü hakareti ettikleri yapıya payanda oldular. SİNAN neden öldürüldü? Herkes biliyor ama tehditler çok olduğu için konuşan az. TÜRKLÜK konusunda en son bunlar laf edebilir. Son 30 yılda Atatürkçü gibi görünüyorlar. MAFYADAN Atatürkçü mü olur?
  • Köylü6 Temmuz 2024 . 20:42

   Ülke elden gitmiş 15-20 milyon mülteci var, boşuna kimse milliyetçiyim diye gezmesin.. Ha yapmaya çalıştıkları Araplaştırmaksa, Arap milliyetçiliğiyse doğru yoldalar, Akp-MHP iş birliği ülkeyi dönülmez bi noktaya getirdi, kendi ülkemizde ilerde biz sığınmacı olacaz. Filistin in durumundan hiç mi ders almıyorlar.
  • Avrupalı6 Temmuz 2024 . 15:55

   Milli takımda atılsın. Resmi kuruma siyaset girmiştir. Adam gibi golünü atsın adam gibi Avrupa lı medeni insanların yaptığı gibi sevinmeli. Sevinmeyi öğrenmeli önce. Biraz Avrupa futbolcular izlesin nasıl seviniyorlar ise öyle yapmalı.
  • Metin Çelik6 Temmuz 2024 . 14:18

   Milli Takım bugün 3 mü Atar 5 mi Atarlar bir kaç saat sonra göreceğiz Bu ülkenin Yoksul insanlarının paralarını hak sahiplerine değil de Bu tür organizasyonlarda ufak bir başarı sağlamak için milyonlarca dolar paraları savurmak ve Almanya gibi bir ülkede Tüm teşkilatlarının isimlerini yazdırarak onların maç izlemelerinin bedellerini Yine devlet üzerinden Yoksul insanlara ödetmek Namussuz insanların yapabilecekleri arasındadır bugün milli takım en 2 Yer hadda belki 3 belki de 5 gol yer dönerler
  • Bozkurt6 Temmuz 2024 . 12:18

   Asla tasvip etmiyorum. Eskiden bir anlamı onuru vardı ne yazıkki son zamanlarda geldiği durum ortada. Başkanın katilinden yola çıkılabilir. Yarın de biri çıkar 6 ok Hdp, Akp ve sayı re asla kabul edilemez. Sen bir parti ve oyuncusu değilsin. Önce Türk milletinden özür dilemeli.
  • Alper Karaca6 Temmuz 2024 . 12:03

   Aydın olmak, gerçekleri dile getirmektir. KURT sembolü son 30 yıldır CIA, GLADYO, SÜPER NATO, MAFYA, ÇETE, İHALE, TAHSİLAT, UYUŞTURUCU, KUMAR sektörlerinin yanlısı kitlelerin simgesi olmuşttur. Gürcistan, Bulgaristan, KKTC, Arnavutluk, Kosova gibi ülkelerde de faaliyet gösteren çetevari yapının elemanları demokrasi dışıdır. FAŞİST kafalıdır. FAŞİZM tüm dünyada ret edilmektedir. Bu yapının partisi 1965 yılında CIA tarafından kurdurulmuştur. Yan örgütlerinin arkasında da CIA vardır. Başat liderleri asla TÜRK değildir. Esas adı HÜSEYİN FEYZULLAH'tır. Bunları web üzerinde kolayca bulursunuz.
  • Hasan Altın5 Temmuz 2024 . 23:06

   Gladyo, süper NATO, CIA, Çorum'da ve Maraş'ta Alevilerin katledilmesi, tel ile 7 TİP'liyi boğma, Abdi İpekçi'yi öldürme, DİSK başkanının öldürülmesi, İngiltere bankalarında çıkan 5 milyon TL, 500. Yıl Vakfı'nın kuruculuğu, TC'nin silinmesine sessiz kalma, Andımız'ın kaldırılmasını kabullenme, Ayaklar altına alınan milliyetçiliğe ses etmeme, soygunlara göz yumma... Bunlar varken BEN MİLLİYETTTTÇİYİM diye dolananlara asla güvenemeyiz.
  • Vatansever 5 Temmuz 2024 . 23:01

   MHP Akp nin yancısı olduktan sonra gözümdeki değeri sıfıra düştü güya milliyetçiler ülkede 20 milyona yakın mülteci var. Bu nasıl milliyetçilik sözde, yersen; koltuk sevdasına tutuldu Bahçeli…Merih in yaptığı hareket bana MHP çağrıştırdığı için futboldan men etseler umrumda olmaz…
  • Bayandan 5 Temmuz 2024 . 18:10

   Metin celik ne çok biliyorsun sen bir kanal aç bence bu olmadık yazilarini oradan yayinlahwrseyden Bi hxbersin hır kerede olumlu bisey yaz be adam çekilmiyorsun bazen.
  • Köroğlu5 Temmuz 2024 . 17:07

   Bozkurt simgesi bir partinin ve derneğin, ocağın simgesi olmayıp, bütün Türklerin ortak kültürümüzün sembolüdür. Önderimiz Atatürk, bütün Türk milliyetçilerinin birlik ve beraberliğini sağlamak için zamanın CHP parti aleminde "Bozkurt" sembolünü kullanmıştır. İsteyenler, tarih kitaplarını ve "Geogle" bilgisine başvurabilir. Kısaca Bozkurt işareti dünyadaki bütün Türklerin birlik, beraberlik sembol işaretidir. Keşke bütün parti ve sivil toplum örgütleri, devlet bu sembole sahip çıkabilse.
  • Mehmet Ekşi 5 Temmuz 2024 . 17:03

   Kurt görsel olarak bayraklarda yer almış hocam,bu el hareketi olarak değil, aslında sizde çok iyi biliyorsunuz ama işinize gelmiyor diye düşünüyorum, Türk oğlu Türküm ama bu işaret beni ne simgeliyor ne ifade ediyor,bizler de bu işaretin açtığı izler büyüktür,40 senelik bir el hareketini bizlere geçmişten gelen Türk işareti diye yutturmaya çalışmaktan vazgeçin artık,tekrar ediyorum el ile yapılan bu kurt işareti siyasal bir anlam içermektedir,ve ifade ettiği kitle sağ siyasal kesimdir
  • Metin Çelik5 Temmuz 2024 . 16:30

   Sn hocam güzel yazmışsınız da biz o kurt işaretinin Milliyetçi Hareket Partililerinin siyasi simgesi olduğunu bilmiyor muyuz Futbolcu Bas bayaaa ben mhp liyim diyor .sözümüz yok tabii zaman zaman biz de mhp li oluyoruz ama emekli maaşı 10 bin lira. ve bu ülkede 17 milyon yabancı ve kaçak yollarla ülkemize girmiş insanların yaşadığı dönemin İktidar ortağıdır Mhp
  • Metin Çelik5 Temmuz 2024 . 16:27

   Biz neden böyleyiz. Yani Avrupa Futbol turnuvasında 2 gol atmışsın. Ülkenin her yerinin döküldüğü bir zamanda küçücük bir mutluluk yaşanmış . Oradaki hdp li bir futbolcu da kendi işaretini yaparsa ya da chp li bir futbolcu 6 ok işareti yaparsa bunun adı spor mu olur . Kendinize gelin eyyyy mhp ve akp sempatizanları. Milli Futbolcunun bu çıkışını Avusturya Radikal sağcı ve Terörist bir çıkış olarak niteledi. siz avrupayı yok sayamazsınız Avrupada milyonlarca vatnadaşımız çalışmakta. ülkücüysen git partinin önünde bu harketi yap .orası siyasi arena değil Futbol takımı sen de futbolcusun. Fatanikleşmiş Ülkücü duygularına biraz daha hakim olsan ne kaybedersin Ne yani Ben MHP liyim mi diyorsun . Bunu söylemene gerek var mı Taraftar bilmiyor mu. Burada hatalı davranan Milli Takım Futbolcusudur
  • Bolulu145 Temmuz 2024 . 16:10

   "TFF CAS'A GİDEMEYECEK Türkiye Futbol Federasyonu, UEFA tarafından Merih'e verilen ceza için CAS'a itirazda bulunamayacak. CAS'a gidilebilmesi için verilen cezanın 2 maçtan daha fazla olması gerekiyor. Cezanın 2 maç ve daha az olduğu durumlarda CAS'a gitme hakkı bulunmuyor. HOLLANDA MAÇINDA YOK UEFA tarafından verilen ceza nedeniyle A Milli Takımımızda 2 maç forma giyemeyecek olan Merih, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek finalindeki Hollanda karşılaşmasında sahadaki yerini alamayacak. Milli futbolcu, yarı finale yükselmemiz halinde de cezası nedeniyle oynayamayacak." işte benim demek istediğim tam da bu, pire için yorgan yakmak gibi bir şey oldu. En kıymetli oyuncularımızdan bir tanesini en ihtiyaç olduğu iki maçta göremeyeceğiz.
  • Bolulu145 Temmuz 2024 . 16:02

   Sayın Demirel, yazınız çok güzel, diyecek, ekleyecek bir şey yok. Merih'in yaptığı hareketi kesinlikle yanlış olarak da değerlendirmiyorum, ancak merak ettiğim bir şey var. Bu hareketin yeri orası mıydı, gerek var mıydı. Bu hareketin mutlaka ve mutlaka bir takım sıkıntılar çıkaracağını bilerek böyle bir hareket yapmaya gerek var mıydı. Zaten öküz altında buzağı arayanların hemen altında bir şeyler bularak ceza vermek için çabalayacakları belliyken ve en önemli maçlara çıkarken ceza alınacağını bile bile gerek var mıydı?
  • Şemsettin GÜRTÜRK 5 Temmuz 2024 . 15:46

   Yüreğine ve kalemine sağlık sayın hocam. “Ne Mutlu Türk'üm Diyene "

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak