Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Efsane Başkanımızı örnek alacağız

Efsane Başkanımızı örnek alacağız
  6 Temmuz 2024

  Efsane Başkanımızı örnek alacağız Boluspor'da yayın gelirleri bile yokken, ...

       Efsane Başkanımızı örnek alacağız

         Boluspor'da yayın gelirleri bile yokken, genç yetenekleri keşfedip, Türk futboluna kazandırarak uzun yıllar üç büyüklere kök söktüren Efsane Boluspor'un Efsane Başkanı Yener Bandakçıoğlu'nu evinde ziyaret eden Boluspor'un genç Başkan Adayı Soner Çavuşoğlu, Bandakçıoğlu'nun izinden gideceklerini açıkladı. Çavuşoğlu, "5 yılın sonunda Boluspor'un UEFA'da oynayacağını da iddia ediyorum. Bunu da herkes bilsin" dedi.

          Üreten ve gelir sağlayan bir Boluspor oluşturacaklarını ifade eden Soner Çavuşoğlu, “Geçen hafta Boluspor başkanlığına adaylığımızı koyduk. Yönetim kurulumuz, Boluspor'un daha iyi yerlere gelebilmesi için elimizden geleni yapacağımızı biliyor. Bu adaylığa nasıl başladık? Savaş Başkanın ve mevcut yönetimin artık önümüzdeki sezona aday olmayacağını defalarca söylemesinden sonra herhangi bir aday da çıkmadığından dolayı biz Boluspor başkanlığına adaylığımızı koyduk. Biliyorsunuz, Boluspor Türkiye'nin, Anadolu'nun en önemli kulüplerinden biridir. Bu kulübün daha iyi yerlerde olabilmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız” şeklinde konuştu.

         “Geleceğin Boluspor'unu kurabilmek için elimizden geleni yapacağız”

          Boluspor'u en çok zorlayan problemlerin başında maddi sıkıntıların yer aldığını dile getiren Çavuşoğlu, “Savaş Başkan bunu Vali Beyle, belediye başkanıyla, kamuoyuyla defalarca paylaştı. Biz de 'Bu konuda Boluspor'a neler katabiliriz?' düşüncesiyle bir araya geldik. Önümüzdeki sezonda en iyi şartlarda savaşan, mücadeleci, genç ve yetenekli oyuncularla geleceğin Boluspor'unu kurabilmek için elimizden geleni yapacağız. Tabii öncesinde sayın valim, sayın belediye başkanımla özel görüştüm. Belediye başkanımızla birkaç sefer bir araya geldik. Projelerimizi anlattık. Onlar da bizim projelerimizden heyecanlandılar ve çok mutlu oldular” ifadelerini kullandı.

        “Bolu halkının parasını çarçur etmeyeceğiz.”

         Soner Çavuşoğlu, Boluspor'un artık üretime geçmesi gerektiğini kaydederek, "Biz Efsane Boluspor'un Efsane Başkanı Yener Bandakçıoğlu Ağabeyimizin izinden gideceğiz. Bolu halkının parasını çarçur etmeyeceğiz. Bugün futbol takımlarına bakıldığı zaman Boluspor'da bir oyuncunun aldığı maaş 300, 500, 700 bin TL gibi çok yüksek rakamlar. Bize göre demiyorum. Futbol bu rakamlar piyasasında normaldir ama üretmeyen, geliri olmayan bir Boluspor için bunlar çok büyük rakamlardır. Bunlarla ilgili de bütün çalışmalarımızı yaptık" diye konuştu.

        “5 yılın sonunda Boluspor'un UEFA'da oynayacağını da iddia ediyorum”

          Boluspor için önümüzdeki birkaç yılın sancılı geçeceğini öngören Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Daha sonraki yıllarda ben eminim, siz de göreceksiniz 5 yıllık bir yatırım süreci olacak. Bir 5 yılın sonunda Boluspor kesinlikle ve kesinlikle kasasında parası olan, üretimi olan ve gelirleri olan bir kulüp olacak. Bu 5 yıl sürecinde de ilk 3 yılı yatırımlar ve planlamayla geçecek. Ama 5 yılın sonunda ben şunun sözünü veriyorum; Boluspor Süper Lig'de olacak. Küçük hedefimiz yok. 5 yılın sonunda Boluspor'un UEFA'da oynayacağını da iddia ediyorum. Bunu da herkes bilsin.”

         “Borcu için, alacaklar için Boluspor'un bir şahsa satılması. Ben bunu asla yaptırmayacağım”

          Çavuşoğlu, Boluspor'un şirketleşmesine karşı olduğunu da belirterek, “Boluspor'un son zamanlardaki en büyük yatırımı olması gereken ve birçok yöneticilerin de birleştiği konu şirketleşme. Ben şirketleşmeye şu anda hiç sıcak bakmıyorum. Bizim yönetimimizde şirketleşme olayı ancak Boluspor'un gelirleri olduktan sonra bu işi planlamaya alacağız. Şirketleştiğin zaman Boluspor sadece AŞ olarak görünecek, ama hiçbir geliri olmayacak, yok zaten. Şirketleşmenin hiçbir manası da yok. Bugün çok üzülerek bakıyoruz ki bütün çaba, gayret bir şahsa şirketleşip önü temizlenip Boluspor'un teslim edilmesi. Bunu çok üzülerek söylüyorum. Borcu için, alacaklar için Boluspor'un bir şahsa satılması. Ben bunu asla yaptırmayacağım. Elimden gelen her şeyi yapacağım birilerine verilmemesi için, peşkeş çekilmemesi için. Bu net. Boluspor'un şu anda 200 milyon TL borcu var. Biz bu borcu kapatmak için gideceğiz bir şahsa bu şirketi yani maalesef Bolu'yu satacağız. Bolu'yu seven, Boluspor'u seven kim olursa olsun buna karşı çıkacağını ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

  • Yönetici7 Temmuz 2024 . 18:16

   Üç beş sonradan zengin olan başkanlar Bolusporu şehirden ve taraftarlardan uzaklaştırdılar spor başarısından daha fazla benim alacağım bu kadar .Senin temliğin şu kadar o vermedi ben verdim yok ben ondan daha fazla verdim tantanalarından bıktık.Fazla tanımıyorum ama Soner Çavuşoğlu genç arkadaş hem hevesli hemde gördüğüm kadarıyla futbol geçmişi olan biri.Allah yolunu açık Bolusoruda şampiyon yapsın.
  • Kenan7 Temmuz 2024 . 10:28

   Tüv ve Hığhwaydeki Boluspor hisseleri neden kayboldu nereye kimlerin hesabına yazıldı bunlar neden sorulmuyor.Neden bıncs zaman birtek gelir getirici tesis yapılmadı başkanların hepsinin kendi işleri kebap Boluspor yerlerde bu hal normalmi nerede Boluspor sevdası
  • Akademisyen7 Temmuz 2024 . 10:24

   Kimse kusura bakmasın hakim kanaat odurki Boluspor birilerinin ticari rant kapısı haline getirilmiş.Gelen başkanlar para bende diye geliyor temlik koyup gidiyor.Çavuşoğlu para az var ancak bilgi tecrübe var diye aday olmak isteğini açıkladı.Neden rahatsız oldunuzki?Hani kimse aday olmaz diyordunuz
  • Turgut7 Temmuz 2024 . 01:13

   Savaş Abak başkan dahil birçok başkan hayatlarında futbolla ilgileri ve zerre kadar tecrübe olmadığı için bunca borca girdiler.Soner Çavışoğlunun bu konudaki tecrübesi ve futbol hayatını gözardı etmemek gerek.200 milyon borç iş bilinemeyen oluşur.Bir milyonluk topçuyu 6 milyona alırsanız sonuç bu olur İşbilmezlik yani.
  • İbrahim6 Temmuz 2024 . 20:37

   Şu anda savaş başkana 200 milyon borç var ve savaş bey bu parayı almak için bütün gelirlere haklı olarak temlik koyacak. Farz edelim çavuşoğlu kulübü devraldı ; en başta 80 personelin maaşı ssk sı yemesi içmesi,tranferler,primler,deplasman giderleri,vs vs vs birde aradan, parasını alamamış bir iki futbolcu çıkıp kulübün kapısına avukatları dikerse ki bunlar oldu ve olacak.Bunları savaş başkan yaşadı ve gücü vardı öyle böyle üstesinden geldi.Peki sayın çavuşoğluda ilk yıl olacak bu durumları bu senaryoyu gözünde canlandırıp gerekli mali gücü kendinde görüyormu. 3 ay sonra ben yapamadım, destek görmedim (istemediğini zaten belirtiyor) deyip alın anahtarları olmasın.
  • Taraftar6 Temmuz 2024 . 20:27

   Bu söylediklerini hangi kaynakla hangi tecrübesiyle yapacak, şüpheli. Küme düşürmesinde, yönetimi iyi oluşturmalı yoksa çok zor işi…
  • Yaman6 Temmuz 2024 . 16:01

   Hayırlısı olsun ama Cavusoglu bu konuda çok tecrübesiz. Boluspor Karacaagac domino spor değil....
  • Yaren6 Temmuz 2024 . 10:53

   Savaş Abakın ve etrafındakilerin oyunu bozuldu kimse başkan olmaz derken Çavuşoğlu aday oldu.Hadi şimdi Bolusporu Soner beye devredip işine baksın

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak