Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Üniversitede ücreti eksik yatırılan personele 'şükür toplantısı'

Üniversitede ücreti eksik yatırılan personele 'şükür toplantısı'
  6 Temmuz 2024

  Üniversitede ücreti eksik yatırılan personele 'şükür toplantısı' Abant İzzet ...

       Üniversitede ücreti eksik yatırılan personele 'şükür toplantısı'

         Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin uyum ve uzlaşma komisyonu personel toplantısında ek ders ücretleri eksik yatırılan akademik personele “manevi destek” önerisi yapıldı...

         Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi uyum ve uzlaşma komisyonu, dekanlık ile koordineli olarak personel toplantısı düzenledi. Başkanlığını Dekan Emre Tandırlı’nın yaptığı toplantının ‘olağanüstü bir gündemi ele almak amacıyla kurgulandığı’ belirtildi. İdari ve akademik personelin tamamını ilgilendiren toplantının başlıca konusu ‘2024 Bahar dönemi 2. Öğretim ders ücretlerinin geç ve eksik yatırılmasıydı. Yönetim, sorunun kaynağı olarak "iletişim eksikliği"ni gösterdi.

      "Dinimizce de farz olarak bol bol hamt edelim. Şükredelim"

        Ek ders ücretlerinin geç ve eksik yatırılması üzerine yaşanan mağduriyete ilişkin düzenlenen toplantının tutanakları üniversitenin internet sitesinde yayınlandı. Toplantıda, yönetimin çalışanlara yönelik en dikkat çeken sözleri şunlar oldu: “Dinimizce de farz olarak bol bol hamt edelim. Şükredelim. Özel kurumlarda, bir kısım Vakıf Üniversitelerinde bizim maaşımızın yarısı bedelinde çalışan, emeklilik garantisi olmadan köle gibi kendini adayarak çalışan akranlarımızı düşünelim. O arkadaşlarımız köle gibi yoğun bir mobbing altında, stres ortamı içerisinde sömürülmektedirler. Şükredelim ki bizler tüm kanuni özgürlüklerimizi kullanabiliyoruz.”

       "Maddi anlamda da özel üniversitelerdeki arkadaşlarımıza kıyasla tam iki katına yakın maaş alıyoruz" 

         'Pozitif psikoloji' uzmanlarından oluştuğu iddia edilen komisyon tarafından her türlü manevi desteği alabildiklerini söyleyen bir yönetici, “Maddi anlamda da özel üniversitelerdeki arkadaşlarımıza kıyasla tam iki katına yakın maaş alıyoruz. Hatta özel üniversitelerdeki arkadaşlarımızdan bir tane kardeş seçip aylık onlara yardım ederek, milletçe birlik ve beraberlik ruhu içince dayanışma sağlanabilir. Ne kadar büyük bir sevap olur” ifadelerini kullandı.

       “Birikmiş kızgınlık halinin bir tür patlaması söz konusu olmuştur”

        Toplantıda akademik personelin mağduriyetine ilişkin tepkilerin yer aldığı İletişim Fakültesinin Whatsapp grubundaki yazışmalar da değerlendirildi. “Birikmiş kızgınlık halinin bir tür patlaması söz konusu olmuştur” ifadeleri kullanılırken çözüm olarak ise satranç önerildi: “Mesajlaşma gruplarında yüz yüze ifade edemeyeceğimiz duygu ve düşünceleri yazıya dökme noktasında bir oto kontrol geliştirmek, empati kurmak gerekli. Bu noktada araştırmalara göre, çok fazla satranç gibi strateji oyunları oynayan bireylerin internet ortamında daha temkinli mesaj ve paylaşım yaptıkları ortaya çıkarılmıştır. Dolayısı ile çözüm olarak bu yaz bol bol satranç oynayalım değerli arkadaşlar.”

        "Dili nuşin, zikri hayr olan selamete vakıf olur"

        Durumun “isyana zemin oluşacak şekilde kızıştırma” ile sonuçlandığı belirtilen toplantıda, “Dikkatli bir şekilde, soulaje yani yatıştırıcı ifadeler ve kelimeler seçerek ortamı yumuşatmak, arkadaşlarımızı yatıştırmada yardımcı olunması önemlidir” denildi. Ayrıca toplantıdan şu ifadeler de tutanaklara geçti: “Resmi olarak tamam doğru ama yanlış anlaşılmaya müsait olan ‘14 haftanın 8 haftasının ödendiği geri kalan haftaların hiç ödenmediği ya da ödenmeyeceği’ gibi ifadelerle durumu daha da isyana zemin oluşacak şekilde kızıştırma sonucu ile karşılaşılmaktadır. Bizim kültürümüz bu konuda oldukça zengin ve eğitici örneklerle doludur. Bu duruma örnek ilgili ata sözlerimizden;
  1. Dili nuşin, zikri hayr olan selamete vakıf olur
  Modern Türkçemizde ise çok güzel deyimler ve atasözleri mevcuttur;
  2. Yangına Körükle Gitmek
  3. Nabza göre şerbet vermek
  4. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.”

            

  • Misafir9 Temmuz 2024 . 08:37

   Ülke genelinde: Para yerine akıl, Para yerine nasihat, Para yerine dua, Para yerine sabret, Para yerine şükret, Para yerine, yönetime teşekkür et... Ne güzel, hepimiz emekli gibiyiz.. Varsın olsun... Kamuda 4 - 5 yerden maaş, huzur hakkı alan; Hatta ayda beş yüz bin ; milyon maaş/ücret götüren yöneticilerimiz sağ olsun.
  • Berat8 Temmuz 2024 . 17:48

   Birinden Nur akar..Birinden kir..siz sakın Nur dan yana olmayın.Kir den yana olun..Çünkü Nur kir dir.. Kir de Nur...Aynı bunların yakalandığı mehdiyet hastalığı bile bu yolu gösteriyor..Deccalın Cenneti cehennemdir..Cenneti ise cehennemdir..Eğer size bu Cehennemdir diyorlarsa oraya balıklama atlayın..Orası cennettir...Çünkü bunlar burası İslam ülkesi değildir diye fetva alıyor ve her türlü yolsuzluk-hırsızlık-namussuzluk-iftira her türlü alçaklığı mübah sayıyorlar..İŞTE BUNUN İÇİN LAİKLİK..BUNUN İÇİN ATATÜRK DİYORUZ..BAKIN BUNLAR LAİKLİKTEN NEFRET EDERLER..ATATÜRK'E BUNUN İÇİN SALDIRIRLAR..UYANIK OLUN...İYİ GİYİNEN..GÜZEL KONUŞAN..NUR YÜZLÜ GÖZÜKEN..MELEK GİBİ İSE..MÜKEMMELDİR..HERŞEY MÜKEMMEL GÖZÜKÜYORSA ORDA BİR SORUN VAR DEMEKTİR..
  • Abaza8 Temmuz 2024 . 15:16

   Rektör yardımcımız sağolsun getirdiği dekanla reklam etti fakülteyi
  • komedi8 Temmuz 2024 . 11:05

   Bu fakülte zaten üniversite yönetiminin arka bahçesi haline geldi diyorlar. bu yönetimle beraber kimler nasıl atandı buraya. araştırılması lazım. habere gel. akademisyen ve idari personele yapılan baskılar da kulağımıza geliyor. sonrada şükredin. ne günlere kaldık.
  • Nur a8 Temmuz 2024 . 10:37

   Anladık o kişi ya da yönetimden birisin, yıl 2024, mejan bilim yuvası olarak bilinen bir kurum, branş iletişim, bu üç kriter içinde sen o yorumu yaptıysan vah venim dinine, ülkeme ve milletime, biz kimlere hanhi kapasitedeki insanlara görev vermişiz
  • Nur a8 Temmuz 2024 . 10:17

   Anladık o kişi yada yönetimden birisin, yıl 2024, mejan bilim yuvası olarak bilinen bir kurum, branş iletişim, bu üç kriter içinde sen o yorumu yaptıysan vah venim dinine, ülkeme ve milletime, biz kimlere hanhi kapasitedeki insanlara görev vermişiz
  • Nur 8 Temmuz 2024 . 09:06

   Samimi, gönülden demek, eksik fazla ücret hep olur. Ama gönülden personeli ile ilgilenen idareci zor bulunur. Bu haberi yapandan da, o idareci grubundan da Allah razı olsun.
  • Yaylacı7 Temmuz 2024 . 12:06

   Yapın usulsüzluğü sonrada verin din afyonunu,islama en çok zarar veren tipler bunlar,din ile ahlaksızliklarini kamufle edenler,deist ve ateistleri çoğaltiyorsunuz,siz kime hizmet ediyorsunuz?
  • Aydın7 Temmuz 2024 . 05:55

   Memlketde her kes devlete kapak atıp iyi bir maaş alıyorsa tuzu kuru...Emekli,iş bulamayana ALLAH yardım etsin, üç kuruş maaş eksik yatanlar da çok madur Vah ki Vaaahh....Tuzu kuru başkan makam aracını değiştirdi . illede sen....boyunuzun ölçüsünü ille gösterecek
  • Gülen Adam 7 Temmuz 2024 . 02:00

   Şaka gibi.. Bu ne laa... :) Beynim yandı.. Dahası, hiç bı şey annamadim...
  • Toplama ekip7 Temmuz 2024 . 01:39

   Sağdan soldan işi bilmezleri toplayıp alademisyen yaparsan böyle her toplantıyı dışarı sızdırırlar. Bu fakülteyi bir gün projeleriyle duymadık
  • Ne iletişimi7 Temmuz 2024 . 00:01

   İketilim fakültesi kadar boş bir fakülte varmı, rektör yardımsının eşi dostu için kadro deposu fakülte, ne bilim var ne topluma katkı. Kapatılması gereken fakülte. Birde ek ders oarasımı istiyorlar
  • Elhamdûlillah6 Temmuz 2024 . 23:48

   Audi’ ye binenlere TOGG verelim biraz da onlar sûkretsin. Ek ders programinı hocaya yaptır. Bir de geç ve eksik ôde. Bir de sûkret de. Allah sizi yok etsin Millet sizin yüzünüzden ateist oluyor.
  • ERDAL CIVAK 6 Temmuz 2024 . 23:02

   Bilgi ve deneyimi ile herkesin sevgi saygısını kazan değerli hocam Emre Tandırlı hocama akademik hayatında başarılar dilerim ülkemizin ve milletimizin böyle akademisyen hocalarımıza her zaman ihtiyacı var Allah'ım sayılarını artırsın
  • Memhet Uzak6 Temmuz 2024 . 22:29

   Bence çok doğru bir yaklaşım. Bizler robot değiliz. Bir dekanın personeline ne kadar samimi şekilde telkin etmiş olduğunu anladım ben bu haberden. Elbet o söz konusu ücretler bir şekilde tedarik edilir. Ancak personellerin bu toplantıdan sonra içlerinin huzurla solduğunu, morallerinin yükseldiğini anlayabiliriz. Nitekim gerçekten dekan hocamın dediği gibi devletimiz yine iyi maaşlar veriyor. Ben de kamu personeliyim. Bize düşen var gücümüzle çalışmak üstlerimizi mahcup etmemek. Keşke her yönetici böyle olsa.
  • Sadık Müdavim 6 Temmuz 2024 . 22:14

   Allah böyle yöneticilerden razı olsun. Haberi okuduğumda biraz gülünç geldi ama, gerçekten eksik olduğu iddia edilen o ücreti çıkarıp o an ödeyecek hali yok ise eğer yöneticinin en azından güzel sözlerle, personeline ne kadar olumlu bir yaklaşımla sahip çıkıyor yardımcı olmaya çalışıyor. Yağmasan da gürle demişler. İyi ki var böyle yöneticiler. Valla Helal olsun.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak