Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Vali'nin bu fahiş ücretlendirmeye dur demesi lazım !

Vali'nin bu fahiş ücretlendirmeye dur demesi lazım !
  8 Temmuz 2024

  Vali'nin bu fahiş ücretlendirmeye dur demesi lazım ! Sn ...

         Vali'nin bu fahiş ücretlendirmeye dur demesi lazım !

    Sn Vali ;

  İlimiz Belediye Başkanı Tanju ÖZCAN Seçildiği günden itibaren kamu görevlisi olup, Belediye Başkanı Sıfatı ile , Bolu Belediye hizmetlerinin görev ve sorumluluklarını Yapmakla Sorumludur.

  Hiç İtirazımız yok . Milli İrade Onu Bolu Belediyesine Yeniden Belediye Başkanı olarak seçmiştir. Bir başka anlatımla Halk Onu Belediye başkanı olarak atamıştır.  Halkın Tercih ve Teveccühüne Saygılı olmak elbette bizim düşünce yapımızın temelini oluşturmaktadır. Ülkemiz,  Anayasamızda da yazıldığı gibi Hukuk devletidir. Bireylerin bireylerle olan , devletin devletle olan, ve devletin bireylerle olan davranışları Yasa ve Yönetmeliklere belirlenmiştir.

  Bolu Belediye Başkanı Sn Tanju ÖZCAN’ı Sürekli Televizyon programlarında konuk olarak görüyor. Duygu düşüncelerinin bir Belediye Başkanı gibi değil,  Mensubu bulunduğu Ya da daha çok işine geldiği gibi Siyasi bir kimlik olarak beli bir düşünenin aidiyeti içerisinde siyaset yaptığını ve esas amacının kişisel reklamını yaparak, ya da yaptırarak Kamu kaynaklarını kullandığına tanıklık ediyoruz devlet imkanları eliyle stüdyolarının Ankara, İstanbul gibi şehirlerimizde olan televizyon kanallarına Belediye adına Tahsis edilen ve ve/veya satın alınarak temin edilen Cumhuriyet Tarihimizde Tıpkı Kurtuluş Savaşımız olan milli mücadele yıllarımızda olduğu gibi Yoksullukta Tavan yaptığımız bu zor günümüzde Belediyede hizmet amacı aracı olarak görülen, hiçbir biçimde makam aracı olarak tanımlanmamış Auidi, Mercedes gibi Son derece Lüks Segmentte Belediyeye ait hizmet araçları varken. Babasının Ya da kendi malıymış gibi ara ara da kendisinin kullandığı ve kaza yaptığı iddiaları da varken, Sn Başkanın televizyon televizyon gezip dolaşması, Kabul edilemez. Sn Başkan da diğer Kamu görevlilerine tabii olan Yasa Yönetmelik hükümlerine tabiidir. Onun Kamu görevinin ifa edilmesi sürecinde Herhangi bir kamu görevlisinden farklı  bir ayrıcalığı, Yoktur.

  Sn Başkanın Milletvekili olduğu Yıllardan itibaren tanınırlığı ve Yabancı düşmanlığı üzerinden Sosyal Medya İletişim araçları kanaları ile, Popülüretisinin her geçen gün artığına tanıklık ediyoruz.

  Ben Buradan Sn Bolununsesi Okurlarının Sn Başkana ve Sn Valimize ve doğal olarak Sn Cumhurbaşkanımıza sormak istediklerine aracılık etmek istiyorum ,

  Sn Başkan değeri 4-5 Milyon TL olan, Hizmet araçları varken, Yine değerinin 6-7 Milyon lira olduğu ve İtfaiye Müdürlüğünde Kullanılmak Üzere Volvo XC 90 marka model  Suv Segmentinde Araç aldığınız iddia edilmektedir.  

  Yine Bolu Belediyesinin Hizmet Araçları olan Audi A6 ve Mercedes marka model araçlar size Yetmedi mi. Adı altında Belediyeye Hizmet Aracı olarak alınan bu araçları Sürekli olarak Makam aracı gibi kullanarak ve Sürekli olarak Televizyonlarda görülmek duygu düşüncelerinize aracılık yapan stüdyolara gitmek için kullandığınız iddiaları O yolculuklarınızı Belediyenin Hizmet Araçları ile Yaparken Yakıtlarının da Bolu Belediyesinden Karşılandığı iddiaları Sizi vijdanen rahatsız etmiyor mu. Dahası Partiniz CHP Yönetimini Rahatız Etmiyor mu.

  Belediye Başkanı olarak seçildikten sonra 4483 Sayılı Yasa kapsamı içerisinde Siyaset Yapmanız Televizyon Programlarına Belediyenin hizmet araçları ile Seyahat etmeniz enflasyonun tavan yaptığı bu zamanda Yoksulluğun hatta açlık ve sefaletin , işsizliğin hat safhaya ulaştığı bu zamanda sizi hiç rahatsız etmiyor mu.

  Türkiye Cumhuriyeti Yasa ve Yönetmeliklerini Mesleği Avukat olan, bir  hukukçu olarak en iyi bilen kişi olarak, Sizi Seçmenlerinize ve Sizi O görevlere seçilebilir sıradan aday gösterenler ile Sizden Sorumlu devlet idaresi Sn Vali Başta olmak Üzere İç İşleri Bakanımıza ve doğal olarak Parti Genel Başkanınız ile Cumhurbaşkanımıza Yakınıyorum.

  Ben Bir insanım. Sizi Asacak Kesecek . Hakaret ya da Tehdit edecek durumda değilim. Yasalara Saygısı olan vatandaşlık bağı olan inançlı ve aklı başında olan insanlardan birisiyim Ancak Ülkemin Yasaları Tıpkı diğer kamu görevlilerinde olduğu gibi size  de Yaptırım uygulaması gerektiğine, Bir kamu idarecisi olarak Sizin de Görev zamanı içerisinde ve görev dışındaki zamanınızı da kullanırken bir kamu görevlisinin dikkat etmesi gereken davranış biçimlerine uymanızı öneriyorum.

  Bir kamu idarecisi dolayısı il bir kamu görevlisi olduğunuz halde, Hakkınızda Sürekli olarak Alkol aldığınız iddiaları gün geçmiyor ki Ayağa düşmesin

  Sn Başkan 2014 Yerel Seçimlerinden önce Şehrimizin Toplu Taşıma hizmetlerini sürdüren halk otobüslerinin işleyişinin Belediye Ulaştırma hizmetlerince kayıt kontrol altında tutulduğunu ve davranışlarının düzenlendiğini biliyoruz

  21 kişilik halk otobüslerine Balık istiflemesinde olduğu gibi üst üste, ve tıka basa Yolcu alındığını, Belediye Otobüs Sürücülerinin denetlenmediğini, Bu Sıcak havalarda Halk Otobüslerinde Klima Zorunluluğu olduğu halde Bunun denetlenmediğini, 15 liralık Toplu taşıma ücretinin Astronomik bir Fiyatla 25 liraya çıkarıldığını, Toplu Taşıma Kartı bulunmayan Yolculardan Soygun düzeneklerinde olduğu gibi çift binişlik bir kart ile 100  lira alındığını, Kredi Kartı ile Yapılan ödemede de 25 lira olan Yolcu taşıma ücretinden 45 lira alındığını şahsen bir Hukuksuz olarak niteliyor ve vijdansızlıkla sorgulanmasının önünü açıyorum. Kardeşim Üniversite Şehrinde Sizler Öğrencileri Yolunacak Kaz misali göremezsiniz. Toplu Taşıma ücretlerine Yapmış olduğunuz zamlar zorbalıktan öte gidemez Derhal bu Soygun düzeneği biçiminde olan, tutumunuza bir sorun verin.

  Her ne kadar Bu zamları Belediye Meclisinde onaylatmış olsanız da Toplu Taşıma ücretlerine Yaptınız bu zamlar Hukuki ve vijdani değildir.

  Topu Şöförler odasına atmakla Yapmış olduğunuz Siyasi Manevra Mensubu bulunduğunuz Parti çıkarları ile uyumlu olamaz.

  Toplu Taşıma Araçlarının Sahiplerinin çıkarlarından daha çok Halkın çıkarları esas alınmalı ve gözetilmelidir

  Toplu Taşıma aracı alan Motorlu taşıtlar sahibi O aracı Kendisi Ya da Yakınlarına kullandırsın. Şöför tahsis edilerek Toplu taşıma ücretlerinden kazanç sağlanmasının tarafı olmak Belediyenin görevi değildir.

  Hiç kimse Toplu taşıma aracının Maliyeti Şu kadar  Maaşı Bu kadar diyemez . Toplu Taşıma Kazanç sağlama aracı olarak hele hele siyasi rant aracı olarak Kullanılamaz

  Seçimlerden önce Ne kadar toplu taşıma aracı vara Arka Camlarında ve Yan kısımlarında İLLE DE SEN TANJU Reklamlarının karşılığı Toplu Taşıma Araçlarına zam olarak Yansıtılmasının amacı siyasi rant için kamu kaynaklarını kullanmaktır Sn Vali Bu duruma Asla izin vermemelidir

  Toplu Taşıma Sürücülerinin Bütün evraklarının Periyodik ve sürekli olarak denetlenmesi gerekmektedir.       

  Her önüne gelen Toplu Taşıma aracının Sürücüsü Olmamalıdır. 

  Toplu Taşıma Araçlarına İstihap Haddinden Fazla Yolcu Alınmamalıdır. Traafik Tecsil Memurları ile Müfettişlerle Sürekli denetlenmeli ve Rapor edilmelidir.

  Münferit bir zamanda Sürücüler ile Öğrenciler Ya da diğer Müşteriler arasında ön gördüğümüz Tartışmalar hat safhaya ulaşmıştır Sürücülerin bazıları Yolculara ve öğrencilere karşı davranışlarında saygısızlıklarda bulunulduğu iddia ve şikayetleri bulunmaktadır

  25 liralık Tek bilet için iki binişlik 100  liralık kart satmak ve yolcuyu o kartı amaya zorlamak hukuki ve vijdani değidir Tamamen siyasi olup Kamu idaresi üzerinden kazanç  sağlanmasına aracılık etmek sorgulanması gerekmektedir Sn Valinin bu Fahiş Ücretlendirmeye dur demesinin vakti çoktan geçmiştir. 

  Trafik Polislerinin Sürekli olarak Toplu taşıma araçlarının seyir ve istikametlerini denetim altında tutmaları ve gerektiğinde Trafik Cezaları ile Baskı oluşturmaları gerekmektedir

  Bir vatandaş  olarak Bu ve benzeri Sorunları Sn Bolununsesi Okurlarına Saygı ve Selamlarımı sunuyorum. 

  • üniversiteli10 Temmuz 2024 . 17:32

   Bolu ve Üniversite şehri olmak ! siz olsanız olsanız öğrenci soyucu olursunuz tünceli hakkari bile sizden daha iyi üniversite şehri
  • Köroğlu10 Temmuz 2024 . 11:46

   Sayın Bolu valisinin, ilimizin gelişmesi ve trafik, ulaşım,belediye otobüsü problemleri, emlak vergisi ve vatandaşlarımızın Belediye ve diğer kurumlarla olan sorunlarını çözmesi için daha hızlı acil yasal uygulamalara geçmesini bekliyoruz.
  • Bolulu9 Temmuz 2024 . 18:09

   Bolumuzun insanı, sessiz, sakin, kanunlara ve kurallara uyan, hertürlü beladan kaçan, Bolunun imajını dışarıda bozmak istemeyen, kendisine dokunulmadıkça pek problem çıkarmayan memleketini, vatanını ve yaşamayı seven uysal yapıda kişilerdir. Durum bu iken, bizleri yönetenler meydanı boş bulmuş, yukarıda yazılan olaylara sebebiyet verdikleri iddia edilmektedir. Sn. Belediye Başkanının makam aracından inerek belirli günlerde Belediye otobüslerine binerek, şehir turu yapmasını isteriz. Bolulu yaşlı teyze, anne, baba ve kardeşlerimiz ve öğrencilerin sıcak havada çektikleri çileleri görmesini arzularız. Diğer illere baktığımızda, Bolu bir Avrupa şehrinden ziyade kasaba görünümünden kurtulma içinde olan bir şehir. Kuvayi Milliye Bulvarına, bu sıcak havalarda, Bulvarın yapısına uygun, aynı İst. Edirnekapıdaki Şehitliklerdeki gibi birkaç çeşme yapılsa iyi olur. Herşey Bolumuzun geleceği ve mutlululuğu için olsun.
  • Bolulu9 Temmuz 2024 . 17:34

   Sayın valim: birde Bolu belediyesi emlak vergisi içinde katı atık bertaraf bedeli diye para aliyor en az emlak vergisini diğer illere göre 3 kat pahalı veriyoruz. Bizim katı atıkları birde satıyor.oradanda para kazanıyor. İnsanları ancak bu kadar keriz yerine koyabilir. Bize para vereceği yerde emlak vergisi içinde çok acayip para alıyor.5 lira emlak vergisi vereceğimiz yerde 15 lira veriyoruz.herkez bunu emlak vergisi zannediyor.icinde Bolu Belediyesi'nin ekstra kafasına göre zam yaptığı katı atık bertaraf bedeli var.buradan sayın valim size , Sayıştay a , içişleri bakanlığına , cumhuriyet savcısına suç duyurusunda bulunuyorum.artik bu konu kimin yetkisinde ise biri bu işe bi dur desin. Allah rızası için
  • Metin Çelik9 Temmuz 2024 . 16:38

   Tanju Bey Kardeşim Okullar Açılmadan Yani Üniversite öğrencilerinden ve Orta dereceli okullardan bahsediyorum Öğrenciler için Yaptığınız Toplu Taşıma Haraç vergisini Kaldırın Yoksa Bu toplumu gerersiniz Öğrencilerden bu kadar Para almanıza hakkınız yok bu hukuksuzluğa son verin
  • Metin Çelik9 Temmuz 2024 . 16:25

   Esas Sorun Hukuk ilkelerinin uyguanması sorunu. evet Türkiye Cumhuriyeti devleti demokratik, laik ve sosyal bir HUKUK Devletidir ama Adliyedeki Mahkemeler acaba Hukuka Ne kadar Saygılı. Kimler Yıllardır bilirkişi bu ülkede ve adliyede kayıtlı bunları biliyoruz . 1 Ya da 2 Yalancı tanık ile verilen mahkeme kararları bu ülkenin Temel taşı olan Hukuk sistemimize her geçen gün eleştirilir hale getirildiğini biliyoruz Burada benim esas vurgulamak istediğim Tanju ÖZCAN Partisinden Yani CHP den İHRAÇ edildi Yani Atıldı. CHP Parti Disiplini Hukuksuzluk üzerine iNŞA EDİLMİŞ BİR HUKUK DÜZENEĞİNE SAHİPTİR TÜM DİĞER PARTİLER DE BÖYLE Bunar kendi tüzüklerinde hukuksuzlar Tanju ÖZCAN atıldıktan sonra en az 5 Yıl Partiye Kaydını yaptırmayacaksın. Anayasa İtirazlarına verilen kararlar Nasıl ki 10 Yıl süre ile aynı konuyu tekrar TBMM Ye götüremiyor görüşemiyorsun 10 Yıl süre bittikten Sonra Tayyip Erdoğan Mesela Türban Meselesini gündeme getirdi karar aldı ve Anayasa mahkemesine götüremedi Ne oldu ÖZLÜ Düzceden ÖTÜYOR Neden çünkü Yapabilecekleri Başka Meseleler yok.
  • Emekli9 Temmuz 2024 . 13:06

   Devletimizde kamu görevi yapan bütün görevlilerin uyması gereken kuralları hatırlatan bir yazı. Özelinde Boludaki Belediye otobüslerindeki sıkıntıları açıklıyor. Sayın valinin bir çözüm bulmasını bekliyoruz.
  • Zülfikar Kamış 9 Temmuz 2024 . 11:09

   Biz 25 TL ye otobüse binem, sen fildir fildir bedavaya gez emi.
  • Gerçek9 Temmuz 2024 . 11:09

   Bu yazı bir haber değil yorumdur. Katılırsın katılmazsın vatandaşın duyduğu ve gördükleri hakkındaki yorumu. Ama bu kadar uzun yorumu yazan altına da ismini yazmalı diye düşünüyorum. Tüm Vatandaşların da yanlış olduğunu düşündükleri konularda bildirim ve yorum yapmaları, toplumu bilgilendirmelerinin faydalı olacağını düşünüyorum.
  • vadandaş.9 Temmuz 2024 . 10:31

   Civar illerde Düzce de Ankara’da doğalgazlı otobüsler var ve ucuz maliyetle yolcu taşıyorlar hem hava kirliliği engelllenir hem de çevreci olarak Bolu gibi temiz havası olan bir ile yakışır.
  • PavyonJU 9 Temmuz 2024 . 08:45

   halkçı değil rançı bunlar
  • Güler9 Temmuz 2024 . 01:04

   Bu Mektubu yanlış yere yazıyorsunuz… Öncelik Cumhurbaşkanlığı ve Mehmet Şimşek.
  • Üniversiteli8 Temmuz 2024 . 23:41

   Aydına= Öğrencilere destek verin diyorsun öğrenciyi arabaya aldığında kaza yaparsan öğrenciye bir şey olursa senmi kurtaracan adanı adamın ocağına incir ağacı dikerler ailesi hesap sorar
  • Metin Çelik8 Temmuz 2024 . 22:46

   CHP Genel Başkanı Sn Özgür ÖZEL Size Sesleniyorum. Chp Genel Başkanımız Sn Kemal KILIÇDAROĞLU nun , Partiden ihraç ettiği ve HANÇER Gurubundan olduğunu düşündüğüm Tanju ÖZCAN ı siz Bolu Belediyesine Tekrar aday gösterdiniz Neden. Bu adam ve kadrosu Bolu genelinde Cumhuriyet Halk Partisine O kadar çok zarar veriyor ki. Siz bunu nasıl olur da Tekrar Aday gösterirsiniz Ben size soruyorum Kaç Milyon dolar Para aldınız bu adamı tekrar aday göstermek için, Yani Kusura bakmayın ben böyle düşünüyorum. Eski Genel Başkanın İhraç ettiği bir siyasetçiyi Partiye tekrar kaydını yaptırarak Onu Belediye Başkanı adayı göstermek Chp nin değerlerine yakışmadı bu nedenle Sizi Göreve Yani Siz CHP Genel Başkanı ÖZGÜR ÖZEL i İSTİFAYA DAVET EDİYORUM vallahi Teneke çalacaklar arkanızdan
  • Bolulu148 Temmuz 2024 . 22:29

   Salih bey bundan sonra biraz daha kısa yazayım bari, uzun yorum yapınca okuması zor, bununla beraber anlaması da zor oluyor galiba
  • Salih Tütüncü 8 Temmuz 2024 . 21:58

   Düzce de de Toplu taşıma belediye otobüs biletlerinin 25 lira olduğunu Yazan Bolulu14 Rumuzlu arkadaşım. Düzce de de. Kredi kartından geçerse 45 lira, 2 binişlik kart verdiklerinde de 100 lira mı alıyorlar. Orada da mı soygun var. elbette Düzce Valisine de Yazılır neden yazılmasın halk uyanmalı artık Bu tür soygun düzeneğine bir son verilmeli. 25 liralık Yol ücretine Ne amaçla 2 binişlik karttan 100 lira alınmakta ve ne amaçla kredi kartından geçen vatandaşlardan 25 liralık ücret için neden 45 lira alınmakta. Burada devlet görevini Yapmıyor bir gurup çıkar ilişkisine girmiş insanlar istedikleri gibi at oynatamazlar Apaçık halkı soyuyorlar Ben de bu meseleyi CİMER e Yazacağım. Tanju Özcanın görevden alınmasını ve Bolu Belediyesine KAYYUM ATANMALARINI Talep edeceğim adam her gün o televizyon senin bu televizyon benim geziyor hemi de belediyenin sözde makam aracıyla Yakıtını da halkın cebinden karşılatıyor Otobüslere de Seçimlerde kendisi için Yapılan konvoyların Diet bedelini ödüyor Kimin cebinden Halkın cebinden Sn vali buna ses çıkarmamazlık Yapamaz adam gece gündüz Alkol tüketiyor Bir kamu görevlisi Bunu yapamaz Yaparsa ihraç edilir sonuçta bolu belediyesi de kamu idaresidir
  • Bolulu148 Temmuz 2024 . 18:54

   Sayın yorumcu yazınızın pek çok kısmına katılıyorum. Ancak Düzce'de de belediye otobüsü bilet ücreti 25 lira, Düzce valisine de böyle açık mektup yazacak misiniz?
  • Aydın 8 Temmuz 2024 . 18:23

   Üniversite ye Yeni öğrenciler gelecek bu fiyata öğrenci taşınmaz... Üniversite ye çıkan ve inen araçlar öğrencileri şehre ve üniversite ye giderken destek vermeliyiz

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak