Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Kongre üyeleri Boluspor A.Ş.'ye EVET dedi

Kongre üyeleri Boluspor A.Ş.'ye EVET dedi
  9 Temmuz 2024

  Kongre üyeleri Boluspor A.Ş.'ye EVET dedi Yeterli çoğunluğun sağlanamaması ...

        Kongre üyeleri Boluspor A.Ş.'ye EVET dedi

        Yeterli çoğunluğun sağlanamaması sebebiyle 9 Temmuz'a ertelenen Boluspor'un Olağanüstü Kongresi'nde şirketleşme şartı ile yeniden aday olacağını söyleyen Savaş Abak, kongre üyelerinin EVET demesiyle yeniden başkan seçildi. Başkan Savaş Abak, “İnşallah önümüzdeki sene şirketleşmeyi başarırız” dedi.

         Boluspor'un Olağanüstü Kongresi bugün gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Savaş Abak, gelir-gider makasının açılmasından dolayı aday olmayacağını açıklamıştı. Kongre öncesinde başkanlığa adaylığını koyan iş insanı Soner Çavuşoğlu, Savaş Abak'ın tekrar aday olmasıyla birlikte kongrede adaylıktan çekilerek Başkan Abak'a destek olacağını söyledi. Boluspor kulübünün şirketleşmesi halinde başkanlığa devam edeceğini belirten Başkan Abak, yeniden başkan seçildi. Ayrıca 3 dönemden fazla süredir aidat ödemeyen üyeler, kongrede alınan kararla üyelikten çıkarıldı. Başkan Savaş Abak tarafından bilanço gelir-gider hesapları okunarak, kulübün borcunun olmadığı hepsinin ödendiği üyelere açıklandı.

        Kongrede şirketleşmek için alınan kararlar
        Kongrede gündeme alınan ve şirketleşmek için uygulanan maddelere oy birliği ile karar verildi. Maddeler şöyle: “Türkiye Futbol Federasyonu Statüsü'nün 76. maddesi ve Türkiye Futbol Federasyonu Kulüplerin Futbol Dalında Tescili Talimatı'nın 11. ve 12. maddeleri ve 7405 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca, Spor Kulübümüz bünyesinde yer alan Futbol Şubesi ve buna bağlı tüm amatör ve profesyonel futbol faaliyetlerinin, tüm aktif ve pasifleriyle beraber bir bütün olarak Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kurulmuş yada kurulacak olan bir anonim şirkete süresiz olarak devri ve bu hususta her türlü işlemi yapması için seçilecek yönetim kurulumuza en geniş şekilde yetki verilmesi, Kulübümüz profesyonel futbol takımının tesisleri ile alt yapı tesislerimizin Kulübümüze tahsisi hususunda akdedilmiş olan sözleşmeler kapsamında kullanım hakkının, Kulübümüzün hissedarı olacağı ve futbol faaliyetlerini devredeceği ilgili anonim şirket tarafından da Kulübümüze sağlanan aynı şart ve imkanlarla kullanılması hususunda gerekli girişimlerde bulunulması ve bu hususta seçilecek olan Yönetim Kurulu'na yetki verilmesi hususunun görüşülmesi ve oylanması, Kulübümüzün resmi müsabakalarını oynadığı Bolu Atatürk Stadyumunun, Kulübümüzün hissedarı olacağı ve futbol faaliyetlerini devredeceği ilgili anonim şirket tarafından da Kulübümüze sağlanan aynı şart ve imkanlarla kullanılması hususunda gerekli girişimlerde bulunulması ve bu hususta seçilecek olan Yönetim Kurulu'na yetki verilmesi hususunun görüşülmesi ve oylanması.”

        Çavuşoğlu adaylıktan çekildi
        Kongrede adaylıktan çekildiğini açıklayan iş insanı Soner Çavuşoğlu, “Son zamanlarda bizim kamuoyundaki konuşmalara baktığımızda, Boluspor'un 3.lige düşmesi, kayyum atanması, Savaş başkanının tekrar aday olmayacağını net bir şekilde söylemesi bizi bu tarihi göreve itti. Biz de maddi manevi ne yapabilirsek Bolu halkıyla beraber sadece bu Soner Çavuşoğlu'yla olacak bir şey değildir. Ne yapabilirsek elimizden geleni yapmak için diğer başkanların yaptıkları gibi göreve talip olduk. Ama bugün başkanımız mevcut yönetim devam edeceğini görüyoruz. Keşke daha önce bilseydik, biz Boluspor taraftarı olarak Boluspor sevdalısı olarak, Savaş başkanımızın kesinlikle mevcut yönetimin yanında olurduk. Bugün de olacağız. Bugünden sonra biz yine Boluspor'un yanında olmaya devam edeceğiz. Bize düşen görevi neyse biz onu yapacağız” dedi.

       “İnşallah önümüzdeki sene şirketleşmeyi başarırız”
        Yeniden başkan seçilen Boluspor Başkanı Savaş Abak, “Öncelikle herkese teşekkür ederim. Soner Çavuşoğlu'nu bu cesaretinden ötürü tebrik ediyorum. Yine beni yanlış anlamayın öz ve öz Bolulular yine sınıfta kaldı. Soner'i gerçekten tebrik ediyorum. Çünkü kolay bir iş değil. İnşallah önümüzdeki sene şirketleşmeyi başarırız. Göztepe gibi, diğer büyük camialar gibi bir yatırımcıyla beraber yolumuza devam etmeyi başarırız. Planı, bütçesi, stratejisi, her şeyi olan bir kulüp olarak, bir anayasası olan kulüp olarak inşallah yolumuza devam ederiz. Herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

    
  Yeni Boluspor Başkanı ve Yönetim listesi

  Savaş Abak (Başkan)

  Abdullah Onur 

  Abdullah Alemdar

  Ahmet Doğan

  Celal Uslu

  Elvan Kaan Gürkan

  Erdal Bayrak

  Ali Sarıyıldız

  Kerem Uslu

  Ergün Söbütay

  Hakan Özsoy

  Halil İbrahim Yavaş

  Hamza Kahraman

  Hilmi Uğurlu

  İbrahim Ercan

  İlhan Durak

  Kamuran Avcı

  Kemal Sinan Haydaroğlu

  Mahmut Çimender

  Mevlüt Sefa Özçelik

  Muhterem Heveskar

  Murat Ceylan

  Mustafa Özdemir

  Orhan Uçar

  Ramazan Kahraman

  Umut Akpulat

  • Vefasızsınız11 Temmuz 2024 . 22:14

   Boluspora geçmiş yollarda onca para ve emek veren üyeleri aidat vermediler gerekçesiyle silmek tam bir akıl tutulması.Beyleeerrr siz portakalken o değerli insanlar yöneticiydi üyeydi Bolusporu Boluspor yapanlardandı.Vefasızlık en çabuk geri tepen vede sahibini çarpan bir enerjidir.
  • Kartal 11 Temmuz 2024 . 17:39

   Şenel kardes sana katılıyorum kongreden şirketlesme kararı çıkınca Savaş abak yeniden aday oldu bence bu saatten sonra zerre değersiz sin niyetin belli oldu yakında satarlar bolu sporu siz hiç merak etmeyin
  • MELİH ŞENİL11 Temmuz 2024 . 16:26

   Sinan Ateş cinayetinin tetikçisini kaçırmakla suçlanan Tolgahan Demirbaş'ın kullandığı aracın da Bolu'dayken dönemin MHP Bolu İl Başkanı İlhan Durak'a ait araçla aynı anda kameraya yakalandığı belirlendi. Son dakika gazete haberi... İsmail Aygül ün babasının yaylada ki evinde kalmıştı zaten.. Boluspor listesinde ne ararsan var Fetö nün bir numarası bolu belediyespor un başkanı yapıldı. İki gün öncede Boluspor listesine.. Fetö cü paylaşılamıyor.. Boluspor un listesinde ne ararsan var. Ülkücü fetöcü... Kesinlikle seçime girmeyeceğim diyip bütün dediklerini yalayıp yutan savaş abak tan nasıl bir liste beklersin ki zaten...
  • Delege11 Temmuz 2024 . 16:15

   Kongre Bolusporumuza yakışan bir kongre olmadı maalesef
  • Taraftar sesi11 Temmuz 2024 . 15:09

   İşleri güçleri Boluspor üzerinden ne kazanabilirim derdindeler.Kardeşim Boluspor bir spor kulübü Boluya ait bir dernek bir kulüp.Şirketleşecekseniz her birinizin şirketi altında spor kulübü kurabilirsiniz.Abaksğor Onurluspor Akkentspor Ceylanspor Söbütayspor Uğurluspor gibi.Bırakın Bolusporu spor kulübü olarak kalsın halkın kulübü olarak.Spor külübü yönetiminde Fetö itirafçılarının ve Fetöden soruşturma geçirenlerin ne işi olur bunuda yakında anlar Bolu halkı.Önce halkın önünde Boluspora kaç para vereceğinizi söyleyinde millet size güvensin.
  • Şirket10 Temmuz 2024 . 23:21

   Şimdiden şirketleimişler zaten aynı adamlar her yerde nerde menfaat para aynı isimler bu listede yeni bişey yok Boluspor oyuncakspor olmuş .Başkan bir gün aday değilim diyor ertesi gün adayım diye ortaya fırlıyor.Oyuncak oldu Boluspor oyuncak.
  • Bolusporlu10 Temmuz 2024 . 17:46

   Hayırlı olsun. Boluspor ve bazı diğer futbol kulüpleri mevcut Dernekler Yasasına göre faaliyet gösteriyordu. A. Şirkete dönmesi halinde, kamu menfaatinden ziyade, hissedarların. ve başkan ile yönetim kurulunun ticari çıkarları için çalışacaktır. Devlet, Belediye, halk ve diğer kurumlardan maddi ve manevi yardım alması zorlaşacaktır. Mühim olan doğru, ilkeli çalışmaktır. Bu durumda olup da tarihe karışan çok takım görüldü. Çok dikkatli ve araştırma yapmak gerekir. Ayrıca Boluspora önceki dönemlerde maddi ve manevi destek ve tesis kazandıran kişi ve kurumlar ile mirascılarının hukuki anlamda görüşlerini ve olumlu izinlerini almak da fayda var.
  • MELİH ŞENİL10 Temmuz 2024 . 15:28

   SONER ÇAVUŞOĞLU NA ŞİRKETLEŞME NİN BOLUSPOR UN SONU OLACAĞIZ SÖYLEDİNİZ. ŞİMDİDE SAVAŞ ABAK A TAM DESTEK VERECEĞİNİZİ SÖYLÜYORSUNUZ. BU NASIL BİR DÖNÜŞÜMDÜR ANLAYAMADIM. İNSANDA BİRAZ UTANMA OLUR. SİZİN GÖRÜŞÜNÜZE GÖRE BOLUSPOR UN SONUNU GETİRECEK OLAN BİR BAŞKANA NASIL DESTEK OLURSUNUZ. YALAN DÜNYA...
  • Mehmet Can10 Temmuz 2024 . 10:42

   Bundan sonra Sayın Savaş Abak ve ekibin ''Para verdik,bittik tukendik'' sözü duymak istemiyoruz.Simdiye kadar bütün başkanlardan hep bu sözleri duyduk.Yahu sizi zorlami başkan yapiyoruz yoksa.!
  • Emekli10 Temmuz 2024 . 09:53

   Savaş Abak inanırlığını bitirdi tekrar aday olmayacaktı çüğnkü öyle böyle bir aday listesini yaapmaya başlamıştı üç beş kişinin oyuncağı olan bi Boluspor olmuş Bolu halkı herşeyin farkında.Eski başkanlardan birtek kişi yok.Organize sanayiden neden kimse listeye girmedi.Beyaz et sektöründende kimse yok Arçelik yan sanayindende bu nasıl mantık Savaş Abak.
  • Aktaşlı10 Temmuz 2024 . 09:46

   Bolusporu Boludan ve Boluspor sevdalılarından iyice uzaklaştırmışlar listede tanıdık ayaklarının üzerinde duran birtek kişi yok nerede Bolulu iş adamları sonra ne işi olur siyasetin Bolusporda iyice şaşırmışlar made4n aday olacaktın Soner Çavuşoğlunu neden adaylık için fgünlerdir çalıştırdınız baktınız adam ciddi tekrar dümene geçelim dediniz bundan sonra işiniz çok zor çünkü Bolu halkının desteğini alamazsınız bu listeyle
  • Bayandan 10 Temmuz 2024 . 09:46

   Futboldan çok anlamam ama her yerde bu malum kişilerin adının olmasıdır insanlari rahatsız etmiyor demekki bu kişilerle aynı ortamda bulunmak demekki bir beceri bir etkendir para tabiki .
  • Ahmet10 Temmuz 2024 . 08:42

   Artık maçlara şirketin işçileri gider. Boluluları şirket seyircisi yapamazsınız
  • Murat Yaman10 Temmuz 2024 . 08:33

   Zaten Belediye şirketi gibi yönetim olmuş. Belediye AŞ hayırlı olsun.
  • Aladağ10 Temmuz 2024 . 00:03

   Vazgeçilmez fetö itirafçı ve soruşturma geçirmiş cenahdan harmanlanmış nameler olmuş siyasetede bulaşılmiş tez zamanda o malum kişiye şirketleştirilerek satılır

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  GÜNÜN SÖZÜ

  Geçmişten çok geleceği düşünmeliyiz, çünkü bundan sonra orada yaşayacağız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak