Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

 • Vali Kılıç, doğayı kirletenlere karşı müdürlere tam yetki verdiİlgili haberi göster

 • Ziya17.05.2024 11:03

  teşekkür
 • Doğrucu DAVUT17.05.2024 10:59

  bizdeki zihniyet değişmedikçe doğa hep pİS kalacaktır. BİZ İNSAN YETİŞTİREMİYORUZ.. AŞIRI ŞIMARTILMIŞ Z KUŞAĞI; ve bunları yetiştirmeye çalışan öğretmenleri döven çocuk odaklı aileler yüzünden bizim çevremiz, sokaklarımız hiçbir zaman temiz olma.
 • abalı17.05.2024 10:12

  bu kurallar,kanunlar hep gariplere uygulanır, zenginler için her zaman yollar bulunur,
 • SOYLU17.05.2024 08:53

  SAYIN VALİ BOLU GEREDE TABAKHANELERİ İÇİNDE AYNI HASSASİYETİ BEKLERİZ ARITMASIZ ULUSU DERESİNE BOŞALIYOR ATIKLAR
 • Aladağ17.05.2024 07:40

  Sayın Vali çok güzel konulara değinmiş. Ancak laftan ziyade icraat daha etkili olur bu hususta. Bolu gibi bir doğa harikasını önümüzdeki yıllarda bekleyen pek çok risk var. Bu konuda devletin tavrı önemli. Halkın belli konularda zaptu rapt altına alınması lazım. Özellikle yayla konusu çok ciddi sorunlara gebe. Hali hazırda yaylalarda yapılaşma büyük ölçüde durdu. Ancak halk en ufak bir zafiyet anında ev yapmak için hücum edecek. Diğer değindiği hususlar konusunda bir şey diyemem. Lakin Gölköy de aynı şekilde riskler taşıyor. Burada Gölköy kıyısında bir anda evler ve tesisler pıtrak gibi bitti. Burası ranta kurban edilmemeli. Ancak sulama birliğinin ve bu burada vakit geçirenlerin de kulağı çekilmeli. Çöp konusunda, yer ateşi konusunda ve Orman içine araçla girme konusunda yaptırımlar olmalı
 • Bolu lu16.05.2024 21:19

  Sayın valimiz araç trafiği kirliliğinede bir el atıverse..merkez duraklardan izzetbaysal caddesine ilerliyoruz ama ne mümkün sol tarafta durmak bile yasak tabelası olmasına rağmen iki sıra park sağ taraftada park edenler oluyor sel gibi trafiğin aktığı yol..devam ediyoruz izzet baysal caddesine çıktık sol tarafta belediye dükkanlarının olduğu taraf gene iki sıra park eden araçlar sağ tarafta dersen hemen yolun tam başında taksi durağı devamında karmakarışık park etmiş araçlar tam bir rezalet lütfen bu rezalet bir çare bulunsun.
 • Karabük'te yaşanan olayların, Bolu'da yaşanabileceği yönünde endişeler var!İlgili haberi göster

 • Emir Timur17.05.2024 21:08

  Cemil sen istesen de üzülemezsin endişelenme. Sen bu bakış açısıyla sadece gevşeyip mutlu olabilirsin, -sana söylenen her şeyden emin olarak- Çünkü istenen, at gözlüğü geçirilmiş bütün kafaları seninkinin kıvamına getirmek. Demek, Afrika ülkeleri yabancı ülkelerin sömürüsüne başkaldırıp yeraltı zenginliklerini Türkiye ile paylaşmak istiyorlarmış. O zaman onlar da doluşabildikleri kadar doluşsunlar buraya. Milyonlarca mültecimiz de var zaten. Doğum oranları da bizim beş-on katımız. Kaç senede bize yetişirler nüfus olarak!? Vatandaşlık kazanıp bir süre sonra de siyasi parti kurdular mı? Oh miss.. Afferin sanaa.. bravo. Otur : 10
 • Dürüst17.05.2024 11:30

  KAFAYIMI YEDİNİZ..? Türkiye'de ki yeraltı ve yerüstü tüm zenginliklerin Avrupa kontrolü altında olduğunu ilkokuldaki çocuklar dahi biliyor. Afrika kaynaklarından bahsetmek heleki bunları Türkiye'nin menfaatine olacağını savunmak çok komik , adama sormazlar mı sen daha kendi kaynaklarına sahip çıkıp değerlendiremiyorsun diye. :))) Ülke farklı seneryolar ve planlarla yabancılarla dolduruluyor sizde anlamsız savunmalar gayretindesiniz. İlk önce vatanımıza ve ülke kaynakların sahip çıkmalıyız bunu hala idrak etmiş değilsiniz.
 • DOĞRUCU DAVUT17.05.2024 10:53

  eskiden afrikanın, arap ülkelerinin öğrencileri yüksek tahsil için sömürgeci batı ülkelerine giderdi.. sömürgeciler bu çocukları kendilerine hizmet eden bir köle olarak yetiştirir ve bu ülkeleri bu çocuklarla birlikte sömürdüler yıllarca.. şimdi bu ülkelerin çocukları bize geliyor ve sömürgeci batı ajanlarını ülkelerinden kovuyorlar.. bu nedenle sömürgeci barı bizdeki ırkçıları kışkırtarak ülkeye döviz getiren bu öğrencileri kovdurmaya çalışıyorlar.. bizim sömürgeci batının emrindeki muhalefet de buna alet oluyorlar.
 • İsmail Hakkı SEPETÇİ17.05.2024 10:45

  ÜLKEMDE İSTİLACI İSTEMİYORUM. ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ AKLINI BAŞINA TOPLASIN.
 • Aladağ17.05.2024 08:09

  Cemil. Senin gibi malaklar yüzünden ülkenin çivisi çıktı. Güney Afrika cumhuriyeti dışında Afrika'da dişe dokunur ekonomisi olan tek bir ülke yok. Sahra altı ülkeler yani kara Afrika'daki ülkelerin herbiri küçük bir zümrenin sömürüsü altında. Yolsuzluk had safhada, değerli maden kaynakları bunlar sayesinde batıya ya da Çine satılıyor. Halkın cebine tek kuruş girmiyor. Bu kara Afrika'daki nüfus son elli yılda kaça katlandı haberin var cemil. Bugün 1 milyardan fazla insan yaşıyor Afrika'da. Nijerya'nın nüfusu 200 milyonu aştı. Afrika'nın nüfusunun yarısından çoğu 20 yaş altı. Bu nüfus daha da artacak. Hal böyleyken bunlar bizim ekonomimize nasıl faydalı olur
 • Cemile cevap16.05.2024 20:20

  Belliki fransanın yerini sen aşmışsın, afrikalı öğrencikerden aylık ne kadar para hesabına yatıyor cemil türüt
 • cemal16.05.2024 19:00

  Cemil bu yazdığın bilgiler için kaynak gösterir misin? Biz de okuyalım, izleyelim, cahil cühela kalmayalım.
 • Cadde Esnafı16.05.2024 18:45

  Afrikali ogrenciler ve onları Bolu'ya getiren ekip, derhal en uzak yer olan Rize-Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ne gönderilmelidir..
 • cemil16.05.2024 17:36

  Çok yazık..! üzülüyorum..cahilmiyiz ,art niyetlimiyiz anlayamadım..devletimiz Afrika ülkeleri ile ciddi ekonomik ve siyasi işbirliklerine girdi,şimdi de bu tip provakatif haberler çıkmaya başladı.bunların menşei Avrupa..,özellikle de Fransa..çünkü çoğu o ülkeler Fransız sömürüsüne başkaldırıp yeraltı zenginliklerini Türkiye ile paylaşma teşebbüsünde bulunmaya başladılar..Ülkemiz de bu doğrultuda Afrika ile ticari faaliyetleri artırdı.meselenin kaynağı budur...dünyada en fazla yabancı Afrikalı öğrenci Fransa'da, İngiltere'de, Amerikada, kanada,da vardır..ne olur akıllı olalım..dünya medyası,haber ajanslarının hepsi neredeyse malum çevrelerin elinde..
 • At Yaylası'nda kaçak yapılarla mücadele sürüyor !İlgili haberi göster

 • Paşa köylü 19.05.2024 08:05

  Hadi buralarda kanun uygulanıyor da diğer yerlerde aynı durumlar söz konusu değil mi?Gezin Bolu'nun bütün yaylalarını aynı manzara.
 • Rüzgar17.05.2024 16:12

  diğer yaylalara ve gerede yaylalarınada bir baksınlar zahmet olmazsa
 • ibo17.05.2024 15:53

  buralar büyük futbol takımlarına verilseydi o zaman kimsenin sesi çıkmazdı. o zaman bahsettiğiniz mera kanunu işlemezdi, köylüler buralara sahip çıksın. yaylaların sınırları büyümesin artık..
 • Bolulu17.05.2024 14:15

  Çiftçiler desteklensin , hayvancılık desteklensin Ama bu demek değildir ki devletin arazisini önüne gelen telle çevirip sahiplenecek, betonarme evler yapıp yaz kış yaylada yaşayacak Hayvancılık, çiftçilik yapan yöre halkına dokunulmasın Ama yapılan evlerde belirli bir standartta olmalı 2-3 katlı apartmanlar dikilmemeli veya bir ailenin tüm oğullarına ev yapılmamalı Ev yapanlar gerçekten o yörenin halkı mı hayvancılık yapıyor mu bakılmalı Yaylalar tatil sahifesine çevirilmemeli
 • Kamil17.05.2024 12:45

  Kemal bey, yasak kardeşim yasak. Küçükbaş, büyükbaş, ekmek, biçmek, üretmek yasak. Kapitalizm her şeyi ayağınıza getiriyor zincir marketlerle, komprador gıda tröstleriyle. Sanayisinde islenmiş gıda maddelerinin hepsi var orda. Etinden, sütünden, yağından, zerzevatına kadar. Hepsi kazık fiyata, katkı maddeli, kimyasallı mimyasallı amma. Hijyen! Yerden! (ki artık mecbur yiyeceksin) Hem ömrü uzatıyor bunlar! Kapitalist üretim kapitalizme üretir, halka değil. Bir malın ucuza satılmasına, halkın gıdaya ucuza erişimine asla müsade etmez. O nası mı oluyo? Ahanda böyle : https://youtube.com/shorts/X239EgsoTuo?si=Qr6lPtiebt9woU5d
 • Kemal Gülgönül17.05.2024 10:23

  Bolu Atyaylası Osmanlı dan bu yana Paşakoy. Sandallar. Urumşahlar. Ağaççılar. Kürkçüler. Çivril. Karamanlar ve Çatak köyünün yaylasıdır. Her köyün kendine ait yayla yeri vardır. Yayla içinde evler ahırlar. küçük bahçeler ve Çevresinde bostanlar bulunur. Avlaarkası, Sülüklük. Musuratlar. Gölyanı. Eskiyayla ve Topuk Çayırı hayvanlar için mera alanıdır. 1980’lere kadar Ustyaka köylerinde keçi ve koyun sürüsü olan çok sayıda aile vardı. Her evde Karasığır ve manda bulunurdu. Bu yaylalardaki bostanlarda aile ihtiyaçları ve hayvan yemi için için mısır fasulye patates yonca ekilirdi. 1980’lerin sonuna doğru ormanlara zarar veriliyor diye Keçi yasaklandı. Zamanla tarımdan geçinilmesi zorlaştıkça köyden şehire göç başladı. 1999 depreminden sonra şehire yakın Köyler mahalle yapıldı. Tarlaları arsaya dönüştürülüp evler yapıldı. Hayvani olan veya emekli olup emekli maaşı ile geçinemeyen aileler yaylalara yerleşti. Atadan deden kalan yerlerini yeniden ekip biçmeye birkaç inek tavuk besleyerek yaşamaya başladılar. Bir kaç yıldır önce yaylalarda bostan yapılması yasaklandı. Emekli insanlar 300 500 metre kare yere ihtiyacı için bir şeyler ekmesinin kime ne zararı var. Meralar geçmiş 20 30 yıl önce on binlerce hayvana yeterliyken şimdi beş ineğe mi yetmiyor? Köyün insanlarının dededen kalma yerindeki bostanına müdahale edilmesi durdurulmalıdır. ve Acilen yasal bir statü oluşturulmalıdır. 90'larda tapu verilen gecekondularda Devlet Arazisindeydi.
 • Aladağ17.05.2024 08:14

  Boludaki yaylalarda sorunlar bitmez. Rantın olduğu, kanunların nizami olarak uygulanmadığı yerlerde böyle dertlerin sonu gelmez. Hayatında bir tane ağaç dikmeye insan gidiyor yayla evinin önüne ağaç dikiyor. Acaba neden. Yaylaya evini yapıyor vatandaş, sonra hop oraya garaj, buraya odunluk hemen etrafı çevirmeye başlıyor. Çözüm çok zor. Ancak bir şekilde bu konuya devlet dahil olmalı. Yaylaların bulunduğu bölgelerde boş alanlara abartmamak kaydıyla ev bila bedel ile ev izni verilmeli. Devlet buralarda parsel oluşturup vatandaşa ev izni vermeli
 • Ahmet17.05.2024 05:26

  Boluda sadece at yaylasında yapılıyor bu yıkımlar. Oysa başka yüzlerce yayla var. Oralarda herşey serbest.
 • Bolulu1416.05.2024 14:51

  Bu iş iyice abartıldı. Hayvancılık yapılması için konulan kanun insanların villalarına yazlıklarına döndü babalarının malı gibi çitle çeviriyorlar.Sonra hayvancılkk bitti diye ağlıyorlar. Yapın o zaman kardeşim
 • At Yaylası Villaları16.05.2024 10:50

  Hayvanlar koku yapıyor diye şikayet edenler bile olmuş duyduğumuz kadarıyla. Çayıra çıkan yol üstündeki villavari evlerin bahçeleri ne zaman yıkılacak sayın Vali? Bu adamlar torpilli mi yoksa?
 • Korucu16.05.2024 09:39

  Heyyt! ANAdolu kadınının duruşuna, bakışına bak be! Korkmak, tırsmak, boyun eğmek, eğilmek yok;Dimdik. Ordu mu durur lan bu heybetin karşısında! Bi de karşısındaki erkeklerin duruşlarına bak.
 • Yaylak ve kışlak16.05.2024 00:22

  Yaylalarda evi, villası, apartmanı olanlar, 4342 numaralı mera kanununun 20. maddesini dikkatle okumalı. Yetkililer bu kanuna göre gereğini yapıyor, kimse boşuna ağlamasın.
 • Oyun Monitörü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?İlgili haberi göster

 • Koyun16.05.2024 09:45

  Çok basit. Tek bir şeye dikkat etmeli : Almamaya ! Zaten bi oyunun içindeyiz. Matruşka gibi bu oyunun içinden başka bir oyunun içine girerek saklanamayız
 • Bolulu15.05.2024 19:34

  Reklam güzel olmuş.
 • Muhammed Hoca yine inceden giydirmişİlgili haberi göster

 • Bolulu17.05.2024 19:43

  birde seçim akşamı 350 havayi fişek attı diyorlar faturasını bir göstersin tanju efendi .Faturaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
 • Saffet17.05.2024 17:09

  Melek kim? Moskova'da kime 2,5, milyon lira teslim etmiş? Neler dönüyor? Rusya'yla Bolu Belediyesi ne tür bir ilişki ağları ortaya çıkarılsın.
 • Bolulu 1417.05.2024 03:59

  Melek Moskova 2.5 milyon vereceğine konserve mantar fabrikalarında ki işçinin maaşını ver. Ama nerde bolu olmuş koyun
 • Dünya17.05.2024 00:42

  Bolulu uyuyor mu ? Yoksa işlerine mi gelmiyor acaba…Meclis çoğunluğu Chp.. Sürekli birbirlerine işleri düşüyor.Seni beni mi düşünür onlar. Meclise girebilmek için Akp Mhp li olanlar bile Chp den girdi. Herkes kendi işine düşende..
 • Bolulu16.05.2024 18:37

  Akp il başkanı belediye meclis üyeleri uyuyor. Görevlerini tam yapmadıkları için tanju istediği gibi at oynatıyor.3 Ocak 2024 tarihinde 3bin olan emlak vergisi şu anda 8 bin lira kusuratlarida var. katı atık bedeline devamlı zam yapıyor.boluda mülk edinmek suç mu
 • Mert Aydın 16.05.2024 17:39

  Başkana kapak olmuş
 • misafir16.05.2024 14:17

  5 sene sonraki kendi hayalini görmüş.cennet Bolu'nun yöneticisi çok üzücü
 • Dünyalı16.05.2024 11:37

  Tanju başkan kralsın yeminle.
 • Bolulu16.05.2024 10:52

  paşakoyluye emlak vergilerinde katı atık ikinci altı ay zam yapılmış.Her bir vatandaşın itiraz hakkınız var belediyeye bunun için itiraz edebirisiniz. Encümen kararı bile olsa kafasına göre zam yapamaz.
 • Bolulu16.05.2024 10:10

  Karı atık bedeli de ne çöpü toplamak suyu akıtmak belediyenin asli görevi degilmi zaten çevre temizlik vergisi alıyor birde katı atık bedeli bu ne saçmalık
 • DİK DUR DİK16.05.2024 10:03

  DELİKANLIYSAN NEDEN PAYLAŞIMI SİLDİN

GÜNÜN SÖZÜ

Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır.

SON YORUMLAR
Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak