Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Elleriniz daha çoook havada kalır

Kamuran Alagözoğlu

  30 Mart 2011

      Metin Ferah Abimizin Başkan'a elini uzatmaması olayını duyunca geçmişte Küçük Kaplıca Restoran'da yaşadığım bir olay aklıma geliverdi hemen.
       Sanırım 2 sene önceydi. Küçük Kaplıca Restoran'da Belgin Özer ve Av. Ahmet Dündar Özcan ağabeylerimizle birlikte oturuyoruz.
      Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Karacasu Belediye eski Başkanı ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erol Özak ve ismini hatırlayamadığım bir iki kişi daha restoran dışında bahçede oturuyorlarmış.
      İlerleyen saatlerde Başkan Yılmaz birlikte olduğu kişilerle birlikte restoranın bahçeye açılan kapısından içeri girdi ve restoranda bulunan 5-6 masada oturan insanlarla tek tek tokalaşıp öpüşerek bizim masaya doğru gelmeye başladı.
      Belgin Abi ile Ahmet Dündar Ağabeyimiz (Öyle tahmin ediyorum ki Başkanı'ın babası yaşındadırlar), yerlerinden kalkıp masanın başında tören kıtası gibi Başkanı beklemeye geçtiler.
       Başkan bizim masaya doğru gelirken, Belgin Özer ve Ahmet Dündar Özcan Ağabeyimiz yüzlerinde gülücüklerle, elleri tokalaşmak için havada kendisini beklerken, Başkan hiç beklenmedik bir şey yaptı ve adeta azarlarcasına sert bir ses tonu ile "iyi akşamlar" deyip bizim masanın önünden adeta teğet geçti. Sonraki masalarda oturanlarla da yine tek tek öpüştü ve tokalaştı.
        Masamızın en yaşlısı olan ve aynı zamanda Bolu Belediyesi eski Başkanlarından rahmetli İsmail Özer'in oğlu olan Belgin Ağabeyimiz yüzünde acı bir tebessüm ile yerine oturdu ve ellerini havada bırakan Başkan'ın bu tutumuna hiç bir anlam veremediğini belirterek; "İlk defa başıma böyle bir şey geliyor. Başkan bize çok ayıp etti" diyebildi.

      İki yıl önce Başkan Alaaddin Yılmaz Babası yaşındaki insanların ellerini  böyle havada bırakmıştı. Şimdi de bir gazeteci ağabeyimiz Başkan'ın elini havada bıraktı.

       Şimdi bu iki davranışı gelin birlikte değerlendirelim. Hangisi normal buna birlikte kakar verelim.
      Bence Gazeteci Metin Ferah Ağabeyimizin davranışı demokratik toplumlarda normal bir davranıştır. Bir vatandaş olarak kendisine duyduğu tepkiyi dile getirmiştir. Hatta demokratik toplumlarda gayet normal karşılanan; yumurta atmak veya üzerinden boya dökmek gibi fiili bir eylemde de bulunmamıştır. 
       Ama Başkan'ın Belgin Özer ve Ahmet Dündar Özcan Ağabeyimizin ellerini havada bırakan davranışı, Bolu'yu temsil eden bir makamda oturan kişi olarak, öncelikle makamına ve kendisine hiç mi hiç yakışmamıştır.
       Kendisinin küs olduğu kişi ben olmama rağmen, Başkan tepkisini babası yaşındaki insanlara göstermiştir. 
  Kaldı ki Bolu'yu temsil eden bir makamda oturan kişinin vatandaşına küsmeye hakkı yoktur. Başkan denilen kişinin herkesle barışık olması şarttır. Başkanlık makamında oturan kişi olgun, ağır başlı, hal ve hareketleriyle kendisine saygı duyulmayı gerektiren bir görüntü çizmeli, hiç kimseyi ayırt etmeden herkesin başkanı olmalıdır. Makama elbette herkes saygı duyulmalıdır. Ancak bu saygıyı doğuracak olan, yine makamda oturan kişinin halkına davranışlarıdır. 
       Sonuç olarak Başkan'a şunu demek istiyorum;
       Ne ektiyseniz onu biçiyorsunuz. Bu davranışlarınızı sürdürdüğünüz sürece, elleriniz daha çoook havada kalacaktır. 

                                                       


   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak