Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

AKP: 2 MHP: 1

Kamuran Alagözoğlu

  13 Nisan 2011

     Adayların belli olduğu bu tablodan sonra ben 12 Haziran seçimleri sonunda Bolu milletvekillerinin AKP 2, MHP 1 şeklinde olacağını düşünüyorum.

      CHP'de Tanju Özcan demokrasisi 
      Partiler içinde her ne kadar; "en demokratik seçimi CHP yaptı. Tüm üyelerin oy kullandığı bir ön seçim yaptı" denilse de, bunun böyle olmadığını hepimiz biliyoruz. Nasıl bir ön seçimse, üyelerin oy pusulalarında kime kime oy vereceklerine kadar, herkes tek tek yönlendirilmiştir. Yani üyeler hür iradeleri oy kullanmamışlardır. Zaten seçim sonuçlarının hemen ardından Hakkı Fidan'ın isyanı da buna olmuştur. En demokratik seçim buysa, ve siz bu demokratik(!) seçim sonucu ile belirlenen(!) adaylarla seçime giriyorsanız, bende yukarıda belirttiğim gibi diyorum ki; 'AKP 2 MHP 1' şimdiden hayırlı olsun.

        Murat Yapıcı rüzgarı kuvvetli esiyor
        Ülke genelinde PKK'lıların polis tokatlaması, itaatsizlik eylemleri ve daha birçok terörist faaliyetleri, Anadolu'da MHP'nin oylarını artırmaya devam ettirmektedir.
      Bolu'da çok isabetli bir seçimle Dr. Murat Yapıcı'nın ilk sıraya konulmasından sonra, geçen seçimlerde CHP'ye akan tepki oylarının bu defa Murat Yapıcı'ya doğru kesin dönüş halinde olduğunu görmemek için aptal olmak gerekir.
      Evet 'Yapıcı' diyorum çünkü ilginçtir; Bolu'da insanlar "oylarımızı MHP'ye vereceğiz" demiyor. Bu güne kadar bağımsız tek bir aday çıkartamayan Bolu'da ilk defa bir adayın ismi ifade edilerek; "Murat Yapıcı'ya vereceğiz" deniliyor. Sanki tercihli seçim yapılacakmış gibi, hem de aylar öncesinden bu söyleniyor. 
      Yine ilginçtir ki, bu şekilde vereceği oyu açık açık ifade edenlerin diyenlerin birçoğu; "Bu güne kadar ailecek CHP'den başka partiye oy vermedik. Ama bu defa Murat Yapıcı'ya vereceğiz" diyorlar. Yani partinin değil, Yapıcı'nın ismini söyleyerek vereceği oyun nereye gideceğini açık açık söyleyenlerin, aslında şunu demek istediklerini anlıyorum; "Şimdiye kadar sağa oy vermiş insanlar değiliz. Ama bu defa isme oy kullanacağız ve biz Murat Yapıcı'yı bağımsız aday olarak görüyoruz" anlamı çıkıyor buradan.

       Hak ettiysen olursun !
       AKP Bolu'daki aday sıralamasını öyle bir güzel yapmıştır ki, buna da şapka çıkartırım ben.
       Fatih Metin üçüncü sıraya konularak kendisine adeta şöyle denilmiştir; "Sen üçüncü sıradan geldin milletvekili oldun. Demek ki Bolu'da biz yine 3-0 yapabiliriz. Milletvekilliğin boyunca Bolu'da bize oy kaybettirecek davranışlarda bulunmadıysan, Bolu'ya iyi hizmet ettiysen, Bolu'da yine 3-0 olması sana bağlı. Sen de o zaman yeniden milletvekilliği olmayı zaten hak etmişsindir."

        Boluluların olamadığı kadar Boluludur
      Ali Ercoşkun Bolu'da meyve veren ağaç misalidir. Bu nedenli taşlanması da gayet normaldir. Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi, Alaaddin Yılmaz'a ikinci kez seçim kazandıran isimdir. Parti genel merkezi geç de olsa Ali Ercoşkun faktörünü Bolu'da görebilmiş ve bu sefer yiğidi öldürmeden hakkını vererek 1. sıraya oturtmuştur.
      Ali Ercoşkun 'Bolulu'ydu- değildi' tartışması yaratmaya çalışarak, kendi önüne yol açmak isteyen ucuz politikacılara gelince, onlara şunu sormak isterim; 
      Siz bırakın Bolulu meselesini, insanlık adına şu güne kadar ne yaptınız?
      Hayatınız boyunca kendinizden başka bir kimseyi hiç düşündüğünüz hiç oldu mu?
      Toplumsal manada Bolu'ya bugüne kadar bir faydanız var mı? Varsa çıkın söyleyin.

       Ali Ercoşkun Bolu'ya faydalı ve başarılı bir işadamıdır. Bolu- Düzce arası ticarette bütün Bolulular gidip Düzce'den alışveriş yaparken, O suyu tersine akıtan Bolu'da sadece 3-5 esnaftan biridir. Kdz. Ereğli, Zonguldak, Kastamonu, Karabük. Bartın gibi bölge illerine hakim ticaret yapmaktadır.
       Bugüne kadar hem işinde hem de siyasetinde başarılıdır.    
       Hepsinden önemlisi; DOĞRU, DÜRÜST, SÖZÜNE GÜVENİLEN bir insandır.
       Bir insanda olması gereken en önemli vasıf da zaten budur.
       Ali Ercoşkun Boluluların olamadığı kadar Boluludur, böyle bir tartışma ortamı yaratarak kendilerine yol bulmaya çalışan siyasiler, ancak kendi kendilerini kandırırlar.
       Bütün bunları yazdıktan sonra sanmayın ki Ali Ercoşkun ile aynı siyasi düşünceyi paylaşıyorum. Ama Ali Ercoşkun'u 20 yıldan beri tanıyan birisi olarak, kendisine bu kadar haksızlık edilmesine dayanamadım.
       Madem merak ediyorsunuz ayrıca onu da söyleyeyim; benim oyumda Murat Yapıcı'yadır.  

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  İşinin esiri olan insan, başkasının esiri olmaz

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak