Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Nermin gibi delikanlı olun !

Kamuran Alagözoğlu

  1 Şubat 2013

         Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın avukatı Yüksel Gültekin'in Gündem Gazetesi'nde yazdığı köşe yazılarının neredeyse yarısının Ali Ercoşkun'un aleyhine yazılar olduğunu artık bilmeyen kalmadı. Öyle ki; yazdıklarını bir araya toplasanız, 'Kurşunlulu Ali Destanı' diye kitap bile yazılır. Tabii bu avukatın yazdıklarını da aynen tersten okumak lazım, aynı Caner'de olduğu gibi...
          Şimdi de Yüksel Gültekin, Nermin Kaya'yı savunarak Ali Ercoşkun'a vurayım derken, Nermin'in her şeyi açık eden yazısı ile ne kadar komik bir hale düştüğüne hep beraber şahit olduk.        
        Aşağıda Yüksel Gültekin'in son yazısından bir bölüm ve o bölümde yine Ali Ercoşkun'a giydirmek için yazar kardeşimiz Nermin Kaya'yı nasıl kullandığını gösteren ve olayın doğrusunu ortaya koyan Nermin'in yazısı var.
         Nermin'in bu yazısını okuduğunuzda, sizde benim gibi 'hakikaten delikanlı' kızmış diyeceksiniz.
         Nermin hanım gibi şimdi aynı açıklığı ve şeffaflığı gazetenin sahibi ve Boluspor Başkanı Abdullah Abat'tan bekliyoruz.
         Boluspor'un güvenlik işini benim firmam ile feshettikten sonra neden benden teklif dahi almadığını, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın Boluspor'un üzerinde hüküm veren bir kişi olup olmadığını, Nermin olayının esas içyüzünü tüm şeffaflığı ile anlatmasını istiyoruz.
         İstiyoruz çünkü; böyle üçüncü şahısların, çamur at izi kalsın şeklinde olayları çarpıtarak yazılar yazmasından, kamuoyu da bıktı, bizlerde bıktık.  
                                                                

        Yüksel Gültekin'in 30 Ocak 2013 tarihli yazısından yaptığımız alıntıyı noktası ve virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz; 
         
  ALİ ERCOŞKUN 28 ŞUBAT ZİHNİYETİ'Nİ HORTLATTI
        ...Nermin Kaya, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Son sınıf öğrencisi. Ordulu. Bolu'ya okumak için gelmiş, fakat Ali Ercoşkun bey gibi güçlü ve kudretli bir ailesi olmadığı için onuru ve haysiyetiyle hem çalışıp, hem okuyan her türlü taktire şayen örnek bir Türk genci. Ekmeğini taştan çıkaran bir Anadolu kızı. Biz Bolululara emanet, en çokta milletvekili Ali Ercoşkun beye emanet 25 bin üniversite öğrencisinden biri. Bizim kızımız.
         Bolu'da bir yerel gazetede 16 aydır onur ve haysiyetiyle çalışan bu kızımız, belli ki yazılarıyla milletvekili Ali Ercoşkun'a yalakalık yapmamış. Kendi ifadesine göre aleyhine bir yazı da yazmamış. Fakat mağrur ve güçlü Ali, haberi olmadan Nermin Kaya'nın biletini kesmiş. Üstelik ' CHP'li diye'de bir kulp takarak. Aramış hemen gazetenin patronunu bu kızı işten at.
        Fakat gazete patronu Bolu'da sayıları azalan Ali Ercoşkun'un sosyal ve ekonomik gücüyle her dediğini yaptıramayacağı onurlu ve asil insanlardan çıkmış. Dokunmamış kızın ekmeğine. Bir merhametsiz ve gaddar yüreğin masum bir üniversite öğrencisinin binbir zahmetle ve alınteriyle kazandığı ekmeğe el sürmesine müsaade etmemiş.
       Öncelikle, yaşı benden küçük bu büyük yürekli, onurlu ve asil insanı tüm Bolulular adına, emek adına, onur adına,haysiyet adına ve en önemlisi adamlık adına yürekten kutluyorum. Şimdilerde gençler sevdikleri için sık kullanıyorlar ya, Adamın dibisin Abdullah Abat. Yolun açık olsun kardeşim diyorum.
        Sana gelince Ali Ercoşkun, başkası olsa Nerden tutsa bu mesele elinde kalır. Nasıl başlasa bu meseleden çıkamaz. ( fakat eminim ki sen bu meseleden de yüksek maharetinle karlı olarak çıkarsın) Fakat senin yaptığın olay değil tehlikeli olan, tehlikeli olan hasbel kaderde olsa senin zihniyetindeki bir adama masumu koru, yetimi doyur, fakir fukarayı gözet ve en önemlisi gençlere sahip çık diye böyle bir temsil yetkisinin verilmesi.
       Sen Ak Parti'nin bütün gücüyle kazımaya çalıştığı ve yaralarını tamir etmek için var gücüyle uğraştığı 28 Şubat zihniyetini yeniden hortlattın. Ha üniversite önlerinde inançlarından dolayı genç kızlarımızın başından örtüyü zorla çıkarmak için ikna odaları kuran Nur Serter, ha CHP'li diye, esas önemlisi sana ram olmadı diye bir genç kızı işten çıkartmak, ekmeğinden etmek için patronuna talimat veren sen.
        Nasıl izah edeceksin bunu? 28 Şubat sürecinde 28 Şubatçı zihniyetin güçlü ağababaları verirdi talimatı gazete patronlarına, Şu manşeti atın, şu uydurma haberi yapın diye. Senin ne farkın var ? şimdide Ak Partiden Aldığın güçle ağababası olarak sen veriyorsun gazete patronlarına talimatı. Bu kız CHP'li gazteden at.
        Ey AK Partililer, Ey vicdan sahibi Ak Partililer, Ey Vicdan sahibi Ak Partiyi yönetenler şimdi sizlere soruyorum, Bu kızın yerine kendinizi koyun ve düşünün, bu kızın kendi kızınız olduğunu kabul edin ve düşünün. Tepkiniz ne olurdu? Yoksa başkasının 28 Şubatçısı kötü bizim 28 Şubatçımız iyidir mantığıyla Ali Ercoşkun beye sahip mi çıkacaksınız? Hiç tavsiye etmem. Çünkü sizde bilirsiniz ki, Zulüm Payidar Olmaz.
     
          01.Şubat 2013 tarihli Nermin Kaya'nın yazısından bir alıntı, yine noktası virgülüne aynen yayınlıyorum;
         Nermin Kaya'nın yazısı
         Sağ olun ama ağzım dilim elim kolum var !!!
        Geçen hafta yazdığım "Büyük Türkiye Küçük İşlerle Kurulamaz" başlıklı köşe yazımla ilgili olarak bazı haberler ve köşe yazıları yayınlandı. Konuyu uzatmayı hiç istemediğim için yazımda isim kullanmayı tercih etmedim. Ama bazı büyüklerim benim hakkımı savunmak için (!) harekete geçtiler. Burada söyleyeceğim birkaç cümle var. Birincisi, ben isim kullanmayı bilmiyor muydum? İkincisi ise ben, teşekkür ederim ama hakkımı savunabilecek pozisyondayım.
        Olayların tüm detaylarını paylaşmak maalesef farz oldu...
        Bolu Milletvekili Tanju Özcan, bir pazartesi günü pazar esnafı ile bir araya gelmiş, bende diğer gazeteci arkadaşlarımla birlikte haberi takip etmiştim. Haberi de, Sayın vekilin duygulandığı bir anın üzerine kurarak yayınladım. Sayın Ercoşkun, haberi gördüğünde haberin yanlı yazıldığını birkaç yerde ima etmiş, bunlarda benim kulağıma gelmiş, işim gereği tenkitlere alışkın olduğum için herhangi olumlu ya da olumsuz bir tepki vermemiştim. Sonrasında Ercoşkun, maalesef ki olayı patronlarıma da lanse etmiş, ancak işten çıkarın dememiş, SADECE CHP'Lİ olduğumu söylemiştir. Ben, sayın vekilin, işten çıkart gibi bir cümle kullandığını hiçbir ortamda dile getirmedim. Bir önce ki yazımın sonunda da bunu "üstü kapalı ekmeğini tehdit et" şeklinde yorumlayarak yazdım. Çünkü bana göre bu "her ne kadar işten çıkart dememiş olsa da" şikayettir. Benim başıma ilk kez geldiği için çok üzüldüm ve konuyu kaleme aldım. Sadece kendisine verilmiş bir cevap olması içindi yazım. Yazımın ve görüşlerimin tamamen arkasındayım.
        Sizlere gelince sevgili yazarçizer büyüklerim...
        Üzülerek yazdığıma emin olun ki maalesef çıkan haberlerin amacı, ne sayın vekilin yaptığı haksızlığı dile getirmek, ne de benim hakkımı savunmak, beni korumak...  AK Parti içinde yaşanan kutuplaşmanın tarafları, ellerine böyle bir fırsat geçirdiler. Parti içinde ki hesaplaşmada birileri birilerini kullanarak birilerini vuruyor. Bu olayda da benim yazım kullanılmış ve Sayın Ercoşkun'a vurulmak istenmiştir. Dediğim gibi ben kendimi savunabilecek durumdayım. Kimse de Ak Parti içinde ki siyasi hesaplaşmalarına beni alet etmesin. Çıksın herkes, kimle derdi varsa kendi adına hesaplaşsın...
      Not: Sayın Yüksel Gültekin'i hayatımda hiç görmedim, en ufak bir konuşmuşluğum da yoktur. Keşke yazıyı yazmadan önce madem benimle ilgili yazacaktı beni arasaydı...

                                                   
       
       

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, mahvolur. Milletlerin esirliği üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak