33 senedir Bolu halkı bu gazeteyi okuyor. Gazetemizdeki mesaj ve yorumlar, ne kadar çok okunduğumuzun KANITIDIR

Başka Şansımız Yok!

R. Tamer Özçelik

Başka Şansımız Yok!
  20 Şubat 2019

  BAŞKA ŞANSIMIZ YOK 

  Bu sabah çıktığım yürüyüşte yakınlarda yayın hayatına başlayan Kafa Radyo’da Nihat Sırdar’ı dinliyordum.  

  Nihat Sırdar’ın o günkü konu başlığı dikkatimi çekti.  

  “Başka Şansımız Yok!”   

  Yayın sırasında dinleyicilerden o kadar yaratıcı ve güzel geri dönüşler oldu ki, acaba dedim, bu konuyu Bolu özeline uyarlayabilir miyim? 

  Acaba Bolu’da, başka şansımız olmayan şeyler neler olabilir? 

  Benim aklıma gelenler şunlar: 

  31 Mart akşamına kadar Tanju Özcan ve Fatih Metin’in yüzünü görmeye, olur olmaz yerlerde onlarla karşılaşmaya, zamansız bir şekilde onların mesajlarını almaya devam edeceğiz. Başka şansımız yok! 

  31 Mart akşamına kadar kar yağmaması için dua etmeye ve yağarsa da acaba belediye kaldırımdaki ve yollardaki kar ve buzları temizler mi diye düşünmeye devam edeceğiz. Başka şansımız yok! 

  Kaldırımlar araçlar tarafından işgal edilmeye, bizlerde cadde ve sokaklarda yürümeye devam edeceğiz. Başka şansımız yok! 

  Askerlik şubesinin yanındaki yoldan karşıya geçmek yasak olmasına ve kocaman bir tabelanın da asılı olmasına rağmen, geçmeye çalışarak trafiği kilitlemeye devam eden vatandaş müsveddelerine alışmaya, onlara bir höt demesini beklediğimiz devleti aramaya devam edeceğiz. Başka şansımız yok! 

  Yaya iken; yaya geçidinde geçsem mi arabalar durur mu acaba, arabada iken ise; yaya geçidinde veya kavşakta dursam mı, arkadan birisi vurur mu acaba? Diye düşünmeye devam edeceğiz. Başka şansımız yok! 

  Kardelen Meydanı’nda yürürken ve İzzet Baysal Caddesi’nde vitrinlere bakmak için kenara yanaştığınızda, bastığımız karo taşının bizi ıslatmasına alışacağız. Başka şansımız yok! 

  Boluspor’un, her sene sezona fırtına gibi girip,  sezonun ortalarında saç baş yoldurmasına, başkanların yine aynı hikâyeleri söylemeye devam etmesine alışacağız. Başka şansımız yok! 

  Bir Bolulu veya Bolu’da yaşayan birey olarak biraz sıkıldığımızda hadi şöyle doğaya kaçalım dediğimizde, aylık bütçe ayırmaya ya da valilik tarafından yasaklanmasına rağmen ücret ödememek adına orman içlerinde piknik yapmaya devam edeceğiz. Başka şansımız yok!  

  Yarım kalan projeleri, Büyüksu Plajını, Yüzme Havuzunu, Mudurnu yolunu görmeye ve harcanan paralara iç geçirmeye devam edeceğiz. Başka şansımız yok! 

  Ne yazık ki hoş görüsüzlüğe, en ufak bir aksilikte hakaretler etmeye, birbirimize selam vermemeye, bir birimizi kandırmaya ve kazıklamaya alışacağız. Başka şansımız yok! 

  Başka şanslarımız olması dileklerimle… 

  • mengenli22 Şubat 2019 . 12:55

   Ben sürekli kazık yiyorum. Kazıklanmamak için kazıklamaya mı alışmak gerekiyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak