Gazetenize sahip çıkın!

Anket

Okuyucu Mektubu

  12 Mart 2007

  Bildiğiniz gibi bir süredir Bolu'da yayınlanan günlük bir gazete, siyasi partilerin aday adayları arasında sıralama anketi düzenlenmiştir. Bu tür anketlerle kamuoyunun nabzını tutmak basının görevidir. Yalnız burada yapılan anket değil sadece ortalarda adı geçenlere gazete satmaktır.

  Şöyle ki;

  Aday olmayı düşünen kişiler bahsi geçen gazeteye gidip üç yüz ? beş yüz hatta bin gazete parası ödemektedirler. Bu ödemeler, sanki her bir gazetedeki kupon kesilip, o aday için doldurulup gazeteye teslim edilmiş anket kuponu gibi değerlendirmeye tabi tutulmaktadır. Serbest piyasa ekonomisi kuralları içinde bunu da yadırgamamak gerekir.

  Daha önceleri gazeteye abone olanların ve parasıyla tek gazete alanların doldurdukları kuponlar da bu arada dolgu malzemesi olarak görülmektedir.

  Bu yapılan Bolu'ya en büyük kötülüktür.

  Yapılan Bolu'ya ihanettir...

  Neden mi?

  İşte size bir örnek.

  Yıllar önce DTP?den milletvekili adayı olup Doğru Yol Partisine ağır eleştirilerde bulunan Oktay Türesin.

  Binlerce çalışanını aç sefil ortaya terk eden, on binlerce insanın hakkını, alacağını gasp eden bu şahıs 2002 seçimlerinde DYP?den aday olup partinin oylarını düşürmüşken bugün yine utanmadan ortaya çıkıp para gücü ile liste başlarında görünmektedir.

  Aslında insan içine çıkacak yüzü olmaması gereken, bulunduğu her toplumda alacaklıları tarafından aşağılanan batık tavukçu borçlarını ödemek yerine siyaset uğruna milyarlar dökmektedir.

  Düzmece anketlerde liste başı görünüp, partisinin delegesini, il yönetimini ve genel merkez yetkililerini ifal etmektedir. Gerçekleri görmeyen, işin aslını bilmeyen saf vatandaşlar da, partililer de buna kanmaktadır. Bu kişinin adaylığı durumunda DYP?nin 2002 seçimlerinde aldığı oyun yarısını dahi alamayacağı kesindir. Bir zamanlar babasının ?Ben paramla milletvekili oldum, benden iş beklemeyin? dediği gibi bu da aynı şeyi söyleyecektir.

  Lütfen henüz vakit geçmeden gerçekleri görelim, gösterelim.

  Utanmazların parası bir çok kapıları açabilir ama satılmamışların olacağını göstermek sizlere düşüyor.

  Selamlar

  Ahmet TOPRAK

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak