Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Okuma yazma....?​​​​​​​

Dumlu Demircioğlu

Okuma yazma....?​​​​​​​
  30 Nisan 2023

           OKUMA YAZMA…..?

             Evlere besin maddeleri girmezse, öncelikle çocuklar yeterince beslenemezse, gelişemezler, cılız-zayıf,güçsüz kalırlar? Eğitim yıllarında da asla hiçbir şey öğrenemezler. Çünkü: İnsan vücudunun beslenmeye ihtiyacı vardır. Bu beslenme ET-SÜT-YUMURTA olmak kaydiyle diğer sebze ve meyvelerden ibarettir.

             Bir binanın temeli gibi (kum-çimento-demir) ve sağlam zemin olmazsa nasıl binlerce insanımızı kaybettik, işte hayvansal ve bitkisel proteinler olmazsa, top yekün çocuklarımızı ve nüfusumuzu besliyemezsek, kaybımız çok olur.

         Anne karnında başlayan beslenme ömür boyu devam eder. Bebek-çocuk-yaşlı hasta-sakat-engelli gibi her insanın mutlaka normal beslenmesi elzemdir.

        O HALDE; ÜRETECEKSİN. Devletin görevli elemanları var. Üniversiteler var. Doktorlar-Veteriner Hekimler- Ziraat mühendisleri var çalışacaklar, mesleklerine toplumun sağlığı için, çocukların beslenmeleri için çaba gösterecekler.

        Devlette, söz tutacak, yol açacak destekliyecek ve nihayetinde ÜRETEN ÇİFTÇİYİ ihdas edecek. Tamamen yanlış yapılan kırsaldan şehirlere göçü önleyecek.

        Büyük şehir yasasın iptal edecek. Köyler üretim merkezi olacak.

         Yoksa bu konuya önem verilmezse toplum HASTA ADAM olur. Ve geri kalmış ülkelerin başında yer alırız.

         Beslenme olmadan sağlıkta olmaz okuma yazma da .

        Dumlu DEMİRCİOĞLU

  • Dursun YILMAZ.1 Mayıs 2023 . 10:47

   Türkiye'de aktif olan ve emekli olan işçilerin kaç tanesi okuryazardır? Kaç tanesi ilkokul Mezunudur? Kaç tanesi Ortaokul Mezunudur ?Kaç tanesi Düz Lise Mezunudur? Kaç tanesi Endüstri Meslek Lisesi Mezunudur ?Kaç tane Endüstri Meslek Lisesi Mezunu olup eğitim aldığı branşta çalışan ve emekli olan işçi vardır? Kaç tanesi Meslek Yüksekokulu Mezunudur ? Kaç tanesi Lisans Mezunudur? Yukarıda belirttiğim hususlarda bana cevap verebilecek Türkiye'de Devletin Kurumu ve Mercisi yok.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak