Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Hiç Başka Çare Yok……

Dumlu Demircioğlu

Hiç Başka Çare Yok……
  18 Ocak 2023

         Hiç Başka Çare Yok……

         Sayın okuyucalarım, malumunuz, hayat çok pahalı. Enflasyon gittikçe artıyor. Şurası bir gerçekki, enflasyon düşse bile pahalılık düşmez. Ohalde: Devletimizin yapacağı tek şey İSRAFI ÖNLEMEKTİR…. Yeterki karar verilsin, çok kolay, bir emre bakıyor. BAŞKA ÇARE YOK – KABULLENİN.

        Sırasıyle: Gündüz ışığı olduğunda elektrikler yakılmayacak, özellikle devlet dairelerinde (bizim yıllarımız öyle geçti)

       Beyaz plakalı resmi arabalar asla bir hizmete veya bir sefere çıkamayacak. Resmi dairelerde, bankalarda, belediyelerde hava güneşli ve sıcakken DOĞALGAZ israfı yapılmayacak. Her memur veya müdür babasının malıymış gibi kırtasiye saltanatı yapamayacak, yere düşen bir toplu iğne bile kaldırılacak.

         ASIL ÖNEMLİSİ: HALKIMIZIN BESLENMESİDİR- ÜRETİMİ DESTEKLEMELİDİR. Ohalde: DEVLETE DÜŞEN ASIL GÖREV TARIM BAKANLIĞI YAPISINI ESKİ HALİNE DÖNÜŞTÜRMEK.

      1985 yılında kapatılan Ziraat, Veteriner, Orman Genel Müdürlüklerini ve İL-İLÇE Teşkilatlarını yeniden açmaktır. Çünkü köylünün- Çiftçinin tek uğrak yeri olan bu daireler kapatılınca üretici sahipsiz kalmıştır.

       Bütün Ziraat- Veteriner ve Orman hizmetleri köylüye parasız olmalıdır

       Devlet üretme çiftlikleri, Haralar kendi meslek munsuplarına verilmelidir. Ve bütün bunların yanında, Tarımı ve Hayvancılığı mahveden ŞEHİRLEŞME ve BÜYÜK ŞEHİR YASASI derhal iptal edilmelidir. Derhal MAHALLE yapılan köyler eski statüsüne kavuşturulmalıdır. Köyleri mahalle yaptınız, hem üretim bitti ve hemde kırsal alan nufüsu azalttı, şehirlerde toplu sorunlar çoğaldı.

         HİÇ BAŞKA ÇARE YOK. Tedbirler alınmazsa,paranız olsa bile AÇ KALACAKSIN .

         Dumlu DEMİRCİOĞLU

  • Metin Çelik30 Ocak 2023 . 01:13

   Dumlu bey hocam olması gerekenler yazmış eline kalemine yüreğine sağlık. tabii ben de vesile ile ilavede bulunmak isterim. Bütün Şehirlerdeki il ilçe Tarım il müdürleri değiştirilmelidir. Meralar Yeniden ıslah edilmeli. Yaylaklar ve otlaklar villacılara değil köylülere tahsis edilmelidir. çok isabetli bir tespitte bulunmuşsunuz. Veterinerlik hizmetleri ve ilaçlar ile tüm ürünlerin Tohumları devlet gözetiminde Parasız olarak Köylüye tahsis edilmeli ve karşılğında da yine devletten kim ne kadar tohum aldı o kadar tohum iade etmelidir. en önemlisi de Akaryakıt Gübre ve ilaçlar sübvansiye edilmelidir. Bu sektörde iş yapanların tamamı devlet tarafından sigortası karşılanmalıdır. Her köyde bir kaç tane devlet eli ile profesyonel ahır yapılmalı ve tarım amaçlı depoların tamamı ruhsatsız Yapılar için izin verilmelidir. ve Köylünün ürettiği malların tamamını devlet teslim almalıdır

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm