Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Patlıcan Tarlası 

Dumlu Demircioğlu

Patlıcan Tarlası 
  7 Mart 2023


       Patlıcan Tarlası 

        Kahraman Maraş depreminde 250 kişinin can verdiği EBRAR Sitesinin inşaatının yeri PATLICAN tarlası imiş. Enkazdan yakınlarını bekleyen 86 yaşındaki oralı teyze röpörtaj yapan gazeteciye söyledi. Zaten yıkılan,hemen hemen bütün inşaatlar,yeşil alanlara ve tarım arazilerine yapılmış. Bunun üzerine birde BÜYÜK ŞEHİR-ŞEHİR YASASINI koyarsanız gelecekte ölümleri beklersiniz.

         Acaba, kafatası içindeki BEYİN ne işe yarar. Canlıların en gelişkin olan insan, beynini kullanmazsa, akıbetler acılarla dolar. Son yıllarda uygulanan inşaat yapma hevesi, işte böyle günahsız yavrularımızın kaybına sebep olur. Ne oldu Taşova köylüleri, ne oldu Bursa Hürriyet köylüleri, Önlediniz mi?

         Bu kadar acı, YAS binlerce ÖLÜM varken, halen bir yetkili çıkıp, televizyonda YÜZÜNCÜ YILDA 100 VİLAYET diyebiliyor. Akıl dışı.

         Tarım ve Hayvancılık yapılan köyleri MAHALLE yaptınız, kuru soğanın tanesi 2 liraya dayandı, yumurtanın tanesi 5 liraya dayandı halen akıllanmıyorsunuz. Bu milleti ETE-SÜTE mahrum bıraktınız…. Vazgeçin tarlalardan, mer’alardan, yeşilliklerden, çayır-çimenlerden. Köyleri yeniden ayağı kaldırın.

         Bu ne akıldır anlamak mümkün değil…. İstanbul’da hazır yapılı bir milyona yakın daireler dururken, siz üniversite yurtlarını kapatıp, öğrenime ara veriyorsunuz. Çünkü: Bilimden nedendir hazetmiyorsunuz..?

           Yeni acılar yaşamayalım. Eski dediğin Türkiye uygulamalarını yerine getirirsek vatandaşımızın karnını doyururuz. Böyle ciddi konulara el atmazsak milletimiz daha çok acılar çeker.

          Dumlu DEMİRCİOĞLU

  • yorum14 Mart 2023 . 09:23

   Dünya alem biliyor ki sizler satmasını çok iyi bilirsiniz . Fabrikalar,limanlar,ormanlar,mer'alar,yaylalar vesaire. Kızılay çadırları. Bizim düşüncemiz ise,yeniden doğmuş Türk devletini milletiyle beraber daha müreffeh yarınlara taşımaktır.İstiklal Harbinin GAZİ VE ŞEHİTLERİNİN torunları olarak bizler bu vatanın dirliği ve birliği için can veririz. Hiçbir zaman Proteinden yoksun beyinler gibi,midemize ve cebimize asla düşkün olmadık.
  • Metin Çelik14 Mart 2023 . 01:16

   Dumlu Bey hocam. Köylü nasıl desteklenebilir. ZİRAAT BANKASI RTE nin Para kasası olmuş. Nasıl ki Tanju Özcanın sesi boru gibi çıkıyor bunun karşılığı Belediyenin Bütçesi olması Parası olması Para kasası olması . Para olmasa kim onun yanında yer alır ki. ÇİFTÇİNİN Üreticinin KÖYLÜNÜN bankası olan ZİRAAT BANKASI TÜPÇÜYE ve AKP li Egemenlere Para verirken Siz O müdürleri oradaki Banka Personelini bir görseniz. Ama Sıradan bir Köylü gittiğinde aynı banka görevlileri ve aynı banka müdürleri nin Yapmadığı ne tür davranışlar var bir gün ziraat bankasının zirai kredi bölümünde oturup akşama kadar izlemek lazım. Bunlar değil çifçiyi desteklemek Çiftçiyi bitirmek için YEMİN etmişler Sanki Bankanın parası müdür ve oradaki personelin kendi parası giibi Ama Tüpçüye gelince veremeyeceği ne var onu sormak lazım

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sadelik, iyilik ve doğruluk olmayan yerde büyüklük yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm