Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

An itibariyla hem "Sapere aude" hemde " ΕΥΦΡΟCΥΝΟC (euphrosynos) "

Ender Balcı

An itibariyla hem "Sapere aude" hemde " ΕΥΦΡΟCΥΝΟC (euphrosynos) "
  9 Şubat 2020

      An itibariyla hem "Sapere aude" hemde " ΕΥΦΡΟCΥΝΟC (euphrosynos) "

  Malum yarın iş başı pazartesi sendromu bu anlamda hafiften oluşan gerginliği dağıtırken az da düşündürecek epey malzeme çıktı hafta sonu . Kısaca özetleyelim ;

  *Tarikatlar ortak fetva vermişler " Esnemek şeytan işidir " Birde video çekmişler esnemenin şeytan işi olduğunu açıklamışlar, Şeytan ve şeytanlık malum uzmanlık alanları.
  * Diyanet işleri başkanı " sigara haramdır " deyip kurandan delillerimiz var demiş. NCSI mübarek . Maide suresi 32 kim ki haksız yere birini öldürürse bütün insanları öldürmüş gibi olurdan hareketle delilli ispatlı haram sonucunu açıklamış. Din yüzünden her gün binlerce insan ölüyor, binlerce kadın zulme uğruyor,binlerce çocuk tecavüz ediliyor,insanlar ülkeler soyuluyor. Delillerde ortalıkta ama diyanet ve başkanı bunları görüp nedense haram ve günah sonucunu çıkaramamış, fıtrattan olsa gerek.
  * Aynı diyanet işleri başkanı " kuran kursunda bir tuğlası olana cennette ev verilecektir " buyurmuş. Toki cennetede el atmış anlaşılan ,depremde yıkılmaz inşallah. Ancak nedense kuran kurslarında çocuk tecavüzleri yanan çocuklarla ilgili bir şey dememiş. Kızılay'dan sonra eller cebe bir tuğla 10 tl kampanyası var her halde. Cüppeli ise kampanyaların eş zamanlı olasından şikayetçi olabilir, rüyada peygamber gösteren terlik 120.000 satmıştı.
  * Yine diyanet işleri başkanı " kuran kursları,şeytanın girmediği yerlerdir " buyurmuş . Onca tecavüz bu kurslarda oldu oluyor, tecavüzcülerde hep imam ,bunlar şeytandan sayılmıyor anlaşılan. Gerçi şeytan ve şeytanlık uzmanlığını normal vatandaş nereden bilecek, ilgili makam diyanet sonuçta.
  * Kerameti kendinden menkul hocanın biride şöyle buyurmuş " Kadının kocasına adıyla hitap etmesi münafıklıktır,edepsizliktir ve mekruhtur. İşçi patronuna ismiyle hitap ediyor mu demiş "
  İnsan hakları,kadın hakları ve Türk gelenekleri ile AB aday ülke olmamız göz önüne alındığında tersine evrimle orta çağa dönmenin bop planı olduğu ve tüm dini kurumların bu işe angaje olduğu göz önüne alınırsa doğrusu çok haklı buldum kendilerini .
  * Almanya'da kilisede 770 çoğu çocuk olmak üzere cinsel tacize uğramış, dinlerin fıtratında kaçınılmayan bir gerçek olsa gerek,budizmde de pek yaygın bir durum olduğu söylenir . Dinler bu konuda kendi aralarında bir nevi yıllık olimpiyat düzenliyorlar her halde.
  * Çaykur genel müdürü ise " Kadın sporculara destek vermek günahtır " demiş . Çaykur'u iflas ettirip Katarlılara peşkeş çekmek Karadeniz köylüsünü mağdur etmekle ilgili bir şey söyleyecek hali yoktu zaten, merak ettim geçmiş kariyeri imamlık olabilir mi acaba ?
  * Erzurum'da depreme karşı 2001 ekmek karlar üzerine serilmiş ve depreme karşı en önemli önlemde alınmış olmuş.
  * " Yangına körükle gitmek " ata sözünün yanı sıra ülkemiz yeni bir ata sözü daha kazandı " Çığ tehlikesine borazanla gitmek " Nede olsa şehitler tepesinin boş kalmaması gerek.

       Ülke kaptan pilotun özetlediği gibi freni boşalmış kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor . Sapere aude

                       Ender BALCI

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sadelik, iyilik ve doğruluk olmayan yerde büyüklük yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak