Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Güle Güle Tuğçe

Eren Yeşil

  30 Kasım 2014

   
       Hazzetmediğim bir kelime Güle Güle. Vedayı simgeliyor çünkü. Ardından söylenen "yine görüşürüz" temennisi ise yumuşatıyor vedanın bıraktığı burukluğu az da olsa.
       
       22 yaşında genç ve güzel bir kız Tuğçe, daha doğrusu genç ve güzel bir kızdı... Gurbetçi bir ailenin kızı olarak Almanya'da alıp verdi nefesini yıllarca ta ki birkaç gün öncesine kadar.

        Gittiği restoranda, iki üç Sırp'ın taciz ettiği Alman kızları tacizden kurtarayım derken meğer Azrail de oradaydı. Canilerden biri gözünü kırpmadan indiriverdi yumruğunu genç Tuğçe'ye ve Azrail, komaya giren Tuğçe'yi birkaç günlüğüne yaşam destek ünitesine bağlayarak fişi taktı...

        Beyin ölümü gerçekleşmiş, doğum gününe de bir iki gün kalmıştı ki ailesi hayatlarının en zor kararını vermek zorunda kaldı. Doğum günü olan 28 Kasım'da, Tuğçe'yi kendilerinden ebediyen ayıracak söz çıktı ağızlarından. "Fiş çekilsin"

        Azrail görevini yaptı ve 22 yıllık hayat, bir hastane odasında elektrik kutusundaki prizin çekilmesi ile sona erdi. Tuğçe artık yok yani öldü...
         Ne uyuşturucu komasına girdi, ne de son model arabasıyla bariyerlere çarptı. Haksızlığa ve yanlışlığa karşı durduğu için bir yumrukla nakavt oldu hayatının baharında.

        Mevsimin kışa çaldığı, ağaçlarda tek bir yaprağın kalmadığı şu kasvetli günlerde beyazlara bürünecek bu güzel kızımız. Gönül isterdi ki adı gelinlik olanı giysin ama beyazlardan kefen olanı giyecek.
   
          Güle güle Tuğçe. Güle güle güleç ve güzel yüzlü, cesur yürekli kız. Senin yolculuğun erken oldu ama unutma biz de geleceğiz yanına bir gün...
        Unutmadan, Doğum Günün de kutlu olsun...

                                                                       

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak