Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Ayşe Sevgi Ersoy'un vefatının 10. yılında anısına saygıyla.. 

Erdoğan Mühürcüoğlu

Ayşe Sevgi Ersoy'un vefatının 10. yılında anısına saygıyla.. 
  30 Eylül 2020

        AYŞE SEVGİ ERSOY'UN VEFATININ 10. YILINDA ANISINA SAYGIYLA..

  * * *

       Cevat Abak hoca; ''züppe ! demiş İsmail Abi'ye ''sende talebe hali yok ku..! demiş.. Tekrar tekrar; ''sende talebe hali yok kuu! derken ölecem gülmekten, sinirlerim bozuldu.. Anladı benim kontroldan çıktığımı, araya Mürvet Merdan'ın; ''Gel buraya eşşek kulaklı'' dediğini sıkıştırıyor.. Cahit Dinçtürk'ün, ''Gabak gibi adamsın lann ! dediğini.. ''Ulan arka sıralardaki hışırlar, asalaklar! diyen Ziya Alparslan'ı, ''Saksıyı çalıştır oooğlumm..! diyen Yaşar Eyüpoğlu'nu.. Tam ''Orhan Ersoy Hoca'' diyecekti.. Yutkundu, vaz geçti..

  * * *

        Eşini kaybedince “dul” oluyorsun.. Çocuksan, ananı ya da babanı kaybetmişsen öksüz ya da yetim.. Peki, evladını yitirmiş bir anneye ya da babaya ne denir? Ne denir hakkaten..? Ayşe Sevgi Ersoy, Orhan Ersoy Hoca'nın kızı.. Çocukluğundan beri hiç kopmadığı Bolu'dan İstanbul'a dönerken; “Bir avuç çocukluk aldım, dönüyorum bu güzel kentten'' diyordu.. Bir başka yerdeki satırlarında ise ''Bir gelincikle kıyaslanabilir yalnızlığım, koparılıp soydaşlarından ayrılmış, bilmediği çiçeklerle bir kovanoz suya bırakılmış bir gelincikle..''

  * * *

        Baba Orhan Hoca da sevgili kızının kitabı için yazdığı önsöz'de “Ve sen, sevgili Sevgi'' diyor; ''Ebedi yolculuğuna çok erken çıkarken, kayan bir yıldız gibi ışıktan bir iz bıraktın..” Hayat işte.. Ne diyebiliriz ki.. Nur içinde yatsınlar.. Sevgili Orhan hocama saygılar sunuyorum..

      Hoşça kalın..

       Erdoğan Mühürcüoğlu.. 30.09.2020

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak