Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

Mengen'de TOKİ Projesi ve Ak Parti Yönetimi Basın Açıklaması

Sinan Gökdemir

  4 Haziran 2007

  Dar gelirlileri ev sahibi yapma projesi Sosyal Devlet anlayışı gereği Hükümetimizin Toplu Konut İdaresi aracılığı ile yurt çapında başlamış olduğu bir projedir. Bu projeyi Belediyelerimizin arsa temini aracılığı ile gerçekleştirmektedir.

  İlçemizde Ak Parti Pazarköy Beldesi Belediyemiz ile Doğru Yol Partisi Gökçesu Beldemiz toplu konut projesi kapsamında yer tespiti ve diğer bürokratik işlemlerini tamalayarak kısa bir zaman sonra inşaatlarına başlanacaktır.

  Üzülerek ifade etmeliyim ki Mengen Belediyemiz tarafından başlatılması düşünülen Toki konutları ile ilgili Belediyemiz bir türlü yer temin edememiştir. Bu çıkmazdan kurtulmak için zaman zaman biz Ak Parti yönetimimiz kullanılarak bazı ilgisiz ve suçsuz kişilerle muhatap edilmeye çalışılmıştır. Biz tüm bunları yanlış, çirkin ve tehlikeli bulmaktayız.

  Bu projenin gerçekleştirilmesi veya gerçekleştirilememesi gibi bir durumdan rant elde etmek isteyenler maalesef çok yanlışın içindedirler. Gariban ve dar gelirli vatandaşlarımızın bu durumdan istifade edilmeye çalışılması gibi çok önemli vahim üzücü bir durum ile karşı karşıyayız. Bu hoş olmayan manzara karşısında halkımız en doğruyu bulmasını bilecektir. Maalesef bu proje kapanma noktasına kadar getirilmiştir. Kısaca biz İlçemizde Toki ile ilgili bu projeyi artık samimi bulmuyoruz. Ak Parti yönetimi ve milletvekilleri olarak bu konuda üzerimize düşen tüm yardım ve destekler yapılmıştır. Şu anda bu proje gerçekleştirilemediği takdirde tek sorumlu bu işi başlatan fakat yer konusunu çözemeyen Mengen Belediye Başkanlığıdır. Başka kimse ve kurum değildir. Bu konuda yapılan tüm toplantılar fiyasko ile sonuçlanmış siyasi show haline döndürülmek istenmiştir. Tüm bunlar dikkate alınarak Halkımız bu konuda uyanık olmalı, özellikle yanlış anlamalara ve yönlendirilmelere alet olmamalıdır. Bizler bu konuda daha ayrıntılı ve daha açık her zaman herkese bilgi vermeye hazırız. Davet edildiğimiz takdirde her zaman her platformda bu konuda halkımızın karşısına çıkmaya hazırız.

  Halkımız her şeyin en üstündedir. En iyisine ve en doğrusuna layıktır. Bu duygu ve düşüncelerim ile tüm halkımıza saygılarımı ve sevgilerimi sunarım.

  MENGEN AK PARTİ İLÇE YÖNETİM KURULU
  Fikret YALÇIN
  Ak Parti Mengen İlçe Başkanı

  BEŞ TOP

  Bugünlerde yaşanan ilişkileri görünce... ?Hayat; havaya attığımız beş topla oynanan bir oyundur.? Bu toplardan sadece bir tanesi lastik diğer dört tanesi ise camdandır.

  Bu toplar;

  ? İşimizi

  ? Ailemizi

  ? Sağlımızı

  ? Dostluklarımızı ve benliğimizi

  Temsil etmektedir.

  Belirtildiği gibi bu beş top içinde bir tek işimiz lastik bir toptur. Düşürürsek zıplatabiliriz. Ancak; diğer dört top camdan yapıldığından düşerse KIRILIR, yerine konulamaz. Bunu fark etmeli ve hayatımızı bu dengeye göre kurmalıyız.

  Oysa hepimiz o lastik topu tutabilmek uğruna diğerlerini KIRIP dökmez miyiz? Dostlarınızı çantada keklik sanmayın. SIKICA asılın onlara, TIPKI hayata asıldığınız gibi... Çünkü onlarsız hayatta anlamsız. Hayatı çok HIZLI KOŞMAYIN nereden geldiğinizi ve nereye gittiğinizi unutmayın... Hayatın bir yarış değil her saniyesinin tadı çıkarılması gereken güzel bir yolculuk olduğunu aklınızdan ÇIKARMAYIN.

  DÜN TARİH OLDU

  YARIN BİR SIR

  BUGÜNÜN KIYMETİNİ BİLİN.

  Biz hiç kimsenin peşinde değiliz. Bu ülke bizim. Biz onun için varız. Siyasi polemik yaparak, İlçem insanını, kurumunu, kuruluşunu kullanmayın. Niçin istemesin Oktay Mengen?e yapılacak Toki evlerini?

  YAZIK. Basit hesap.

  Yüreğinizden sevgiler, yüzünüzden gülücükler, kafanızdan soru işaretleri eksik olmasın. Sevgiyle kalın.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak